Ім’я: Юрій Куклачов

Дата народження: 12 квітня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: клоун, дресирувальник

Вага: 75 кг

Зріст: 168 см

Біографія Юрія Куклачова

Юрій Куклачов – це зовсім особливий артист, кар’єрний шлях якого по-своєму унікальний. Створений ним театр кішок став візитною карткою артиста, а також приніс йому великий успіх у багатьох країнах СНД і всього світу. Однак, як це не дивно, про життя цього популярного і талановитого артиста відомо дуже і дуже мало. Саме тому сьогодні ми вирішили заповнити цей пробіл, підготувавши біографічну статтю про даному унікальному клоуна.

Дитинство і родина Юрія Куклачова

Майбутній відомий дресирувальник з’явився на світ 12 квітня 1949 року в місті Москва. Незважаючи на поширену оману, батьки нашого сьогоднішнього героя не належали ні до однієї відомої циркової династії і взагалі не мали ніякого відношення до мистецтва. Корені його родини потрібно шукати в Чеховському районі Підмосков’я. Саме там пройшла більша частина життя батьків видатного клоуна. Сам Юрій народився вже після того, як його батько і мати отримали престижну призначення в столиці РРФСР. У Москві батьки майбутнього дресирувальника працювали інженерами.

Коли Юрій Куклачов починав працювати в цирку, номерів з кішками в його програмі не було

Чому Юрій Куклачов вирішив пов’язати своє життя з театром – відомо тільки йому самому. Лише в одному зі своїх інтерв’ю наш сьогоднішній герой мимохідь обмовився про «сірої дійсності», яка панувала у повоєнному Радянському союзі. Можливо, саме ця сірість і підштовхнула Юрія до яскравого і веселого циркового мистецтва, яке згодом стало всій його долею.

Перші виступи Юрія Куклачова

Достеменно відомо, що перший виступ молодого клоуна відбулося ще в шістдесяті роки. У той період наш сьогоднішній герой став лауреатом Всесоюзного огляду артистів художньої самодіяльності. На фінальному виступі, яке проходило в Цирку на Кольоровому бульварі, Юрій вразив усіх своїм тонким гумором і безмежною енергією. Після цього на талановитого хлопця звернули увагу кращі фахівці СРСР, які дуже скоро стали запрошувати артиста в різні навчальні заклади.

Театр котів Куклачова Серед багатьох Вузів Куклачов вибрав Державне училище циркового та естрадного мистецтва. Тут він став навчатись еквілібристики, акробатики, жонглювання, клоунському майстерності.

Вельми примітно, що ніяких кішок в естрадних номерів Юрія у той період ще не було. Цікавим і вартим уваги видається також і ще один факт – після закінчення ГУЦЭИ Куклачов отримав також ще одну освіту в Державному інституті театрального мистецтва. Таким чином, в даний час наш сьогоднішній герой може похвалитися не тільки диплом артиста, але і дипломом театрального критика.

Юрій Куклачов у цирку: кішки-коти-коти

У 1971-му році після отримання необхідної освіти наш сьогоднішній герой почав виступати в Союзгосцирка. Саме в цей період фірмовою «фішкою» Юрія Куклачова стало використання в своїх уявленнях дресированих кішок. Згодом саме ці тварини й принесли артистові міжнародний успіх. В середині сімдесятих років популярність артиста стала зростати з небаченою швидкістю.

Його виступи, в яких були задіяні дресировані кішки, збирали глядачів зі всієї Москви. Згодом концерти Юрія Куклачова почалися і в інших найбільших містах Радянського союзу. Клоуна і його театр кішок показували по телевізору, привозили на зустрічі високопоставлених іноземних чиновників. І наш сьогоднішній герой зі своїми «підопічними» завжди показував високий клас.

Уроки доброти з Юрієм Куклачовим: Вчимо кішку трюкам Таким чином, вже в 1976-1977 роках Юрій Куклачов став володарем канадської » Золотої корони клоунів, почесним членом гільдії клоунів Америки, а також Заслуженим артистом РРФСР. Всього кілька років до цього також доклалася премія Ленінського комсомолу, японська естрадна премія «Золотий Оскар».

У 1979-му році дресирувальник став Народним артистом РРФСР. До речі, сам артист намагається уникати слова «дресирувальник». Відповідаючи на питання про своїх вихованців, Юрій Дмитрович завжди каже, що він не «дресирує» кішок, а просто розкриває їх приховані таланти. За його ж визнанням, в даний момент йому досить поспілкуватися з кішкою лише пару хвилин, щоб чітко зрозуміти, на що вона здатна.

В вісімдесяті роки в його виступах почали з’являтися також і собаки. Одним з найвідоміших артистів став пес «Паштет». У цей період артист розробив дві шоу-програми – «Місто і світ», а також «Кішки і клоуни». З цими проектами наш сьогоднішній герой об’їздив півсвіту. Його концерти часто проходили у всіх найбільших містах СРСР, а також з успіхом проводилися в Румунії, США, Канаді, Японії, Німеччині, Аргентині, Уругваї, Франції, Ізраїлі, Бельгії, Італії, а також багатьох інших країнах планети.

Сьогодні театр кішок Юрія Куклачова не так популярний, як раніше

Після одного з таких концертів Юрію Куклачову навіть випала честь пообідати з тодішнім прем’єр-міністром Канади П’єром Трюдо.

У дев’яності роки артист утворив приватний Театр кішок, а також почав тісно співпрацювати з театральним режисером Юнгвальдом-Хинкевичем. Разом вони поставили кілька дитячих вистав за участю дресированих кішок.

Юрій Куклачов в даний час

У двотисячні роки популярність клоуна і його театру стала повільно йти на спад. Кількість публікацій, присвячених його персони, стало поступово скорочуватися. Інтерес до виступів «котячого» театру також став падати. Незважаючи на це, в даний час Куклачов все також продовжує виступати на сцені разом зі своїми кішками. Крім того, під його керівництвом створено особливий проект Міжнародна Асоціація Школа Доброти, яка часто проводить виступи і показує вистави в школах, дитячих садках та інших закладах.

У 2011-му та 2012-му роках дана освітня програма принесла артистові звання Почесного професора Московського, а також Білоруського держ. університетів культури і мистецтв (МДУКМ і БГУКИ).

Особисте життя Юрія Куклачова

Все своє життя Юрій Дмитрович прожив з жінкою на ім’я Олена Ісаківна Куклачова. Разом вони працюють в Театрі Кішок. Тут же працює їх син Дмитро (1975 р.), дочка Катерина (1980 р.), а також невістка нашого сьогоднішнього героя Марина.

Крім того, у відомого клоуна є також ще один син – Володимир, який довгий час працював танцюристом в ізраїльському Балетному театрі Панова. В останні роки Володимир Куклачов також працює в Театрі Кішок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: