Ім’я: Вігго Мортенсен

Дата народження: 20 жовтня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Нью-Йорк, США

Діяльність: актор, фотограф, музикант, видавець

Вага: 82 кг

Зріст: 180 см

Біографія Вігго Мортенсена

Вігго Мортенсен – талановитий актор, фотограф, видавець і музикант. Став відомий завдяки ролі Арагорна в трилогії «Володар кілець». Номінант на премію «Оскар» за кращу чоловічу роль у фільмі «Порок на експорт».

Вігго Мортенсен

Дитинство Вігго Мортенсена

Майбутній актор народився в Нью-Йорку, в досить незвичайній родині: його мати була американкою, батько – данцем, дід по маминій лінії мав коріння з Нової Шотландії (Канада), а бабуся – з Нової Англії. Також у Вігго було двоє молодших братів.

Дитяче фото Вігго Мортенсена

Батьки майбутньої зірки познайомилися в Європі в 50-их роках. У 1960 році сім’я Мортенсенов перебралася в Південну Америку, деякий час жила у Венесуелі, потім осіла в Аргентині, де купили власне ранчо. Батько займався птахівництвом. Вже в 1968 році батьки хлопчика вирішили розлучитися, після чого мати забрала синів і повернулася в Нью-Йорк, а батько продовжив подорожувати по світу в пошуках себе.

Повне ім'я актора – Вігго Пітер Мортенсен-молодший

Під час проживання в Аргентині Мортенсен навчався в місцевій школі, де опанував іспанська мова. Після переїзду в Нью-Йорк хлопчик продовжив навчання в середній школі. В дитинстві він любив теніс і очолював команду з плавання. Також Вігго захоплювався фотографією, був у захваті від подорожей і легко вивчав нові мови. Він засвоїв англійський, іспанський, данська, а також – трохи – шведська, норвезька і французьку мови.

У шкільні роки хлопцеві траплялося потрапляти в неприємні ситуації. Так, під час святкування Хеллоуїна в 1977 році він розбив собі губу, після чого у нього залишився шрам. Пізніше актор зізнавався, що він був абсолютно п’яний, і в лікарні йому навіть не знадобилася анестезія.

Вігго Мортенсен з дитинства відрізнявся екстраординарним мисленням

Після школи Мортенсен вступив у відомий університет Св. Лаврентія (Кантон, Нью-Йорк), де вивчав політику, а також испанистику. Володіючи достатніми лінгвістичними знаннями та розумінням досліджуваних питань, він без особливого труда отримав диплом бакалавра.

Акторська кар’єра Вігго Мортенсена

По завершенні університету Вігго Мортенсен почав подорожувати. Деякий час він жив у Данії, Іспанії та Англії, підробляючи при цьому ліфтером, офіціантом, водієм і навіть продавцем квітів. Але вже в 1982 році він відправився назад у США, де і почалася його акторська кар’єра.

Здається, що це було зовсім просто: спочатку поїздити по Європі і поекспериментувати з різними професіями, а потім приїхати в Голлівуд і стати зіркою. Насправді його шлях до «Олімпу» зайняв двадцять років наполегливої праці (до виходу в 2001 р. першої частини «Володаря кілець»).

Спочатку Вігго два роки навчався в театральній студії Уоррена Робертсона, паралельно граючи в театрі. Кінокар’єру Вігго почав також на початку 80-их, з бродвейських постановок. Але його перші роботи були не найвдалішими. Велика частина кінострічок з його участю (1985-1995 роки) була низького рівня і не приносила особливого доходу.

Молодий Вігго Мортенсен

Дебют Мортенсена в повнометражному фільмі відбувся в 1985 році, коли він знявся в драмі «Свідок» Пітера Уіра. Ця стрічка з Харрісоном Фордом отримала два «Оскара», однак у Вігго була лише невелика роль в кілька реплік.

«Свідок» (1985): перша роль Вігго Мортенсена

Починаючий актор грав переважно негативних героїв. Так, він знявся у фільмі Шона Пенна «Індіанець-утікач» як злочинець Френк Роббінс (1991 року), разом з Аль Пачіно відзначився у кінострічці «Шлях Карліто» як гангстер-стукач Лалин (1993), а у фільмі «Пророцтво» (1995 р.) йому довелося зіграти самого Люцифера.

Кадр з фільму «Шлях Карліто»

Друга половина 90-их принесла Вігго кілька успішних ролей романтичного напряму. Саме вони дозволили акторові в повному обсязі розкрити свій талант. У цей період Мортенсен грав у фільмах «Портрет леді» (1996 р.) з Ніколь Кідман, «Солдат Джейн» (1997 р.) з Демі Мур, а також «Ідеальне Вбивство» (1998) з Майклом Дугласом.

Вігго Мортенсен і «Володар Кілець»: кар’єрний зліт

Зоряним часом для Вігго Мортенсена стали зйомки у фільмі «Володар кілець». При цьому роль Арагорна дісталася акторові абсолютно випадково. Режисер Пітер Джексон скасував участь у проекті Стюарта Таунсенда, порахувавши його занадто молодим, і запропонував роль Вігго. Але акторові було досить важко зважитися, адже треба було на цілий рік поїхати в Нову Зеландію, перебувати далеко від свого будинку і сім’ї. Крім того, він ніколи не читав творів Джона Толкіна, а тому стояла важка робота з вивчення свого героя. Як не дивно, але саме син переконав Мортенсена погодитися на участь у цьому проекті.

Найвідоміша роль Вігго Мортенсена – Арагорн з «Володаря кілець»

Вігго знявся в трьох частинах фільму: «Братство Кільця», «Дві Фортеці», а також «Повернення Короля», отримавши при цьому заслужену популярність і славу. У результаті він був змушений навіть опублікувати відкрите звернення до своїх прихильників, вибачаючись за неможливість відповісти всім, хто писав йому, так як листів і повідомлень було дуже багато.

Вігго Мортенсен в ролі Арагорна За цим фільмом послідували інші роботи. У 2005 році Вігго співпрацював з Девідом Кроненбергом, взявши участь у зйомках фільму «Виправдана жорстокість». Трохи пізніше світ побачила ще одна спільна робота – «Порок на експорт» (2007). Цю стрічку особливо оцінили кінокритики, вважаючи її кращою в кінокар’єрі Мортенсена. Актор зіграв російського гангстера, відвідавши перед цим Росію. Протягом двох місяців він жив в Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі, Москві та на Уралі. А перед кожним знімальним днем гримери наносили на його тіло близько 50 татуювань.

«Порок на експорт»: Вігго Мортенсен зіграв російського гангстера

Вігго Мортенсен пробував свої сили і в інших сферах. Він створив видавництво «Perceval Press», яке публікувало серед інших і його роботи. Музичні здібності дозволили йому записати три альбоми джаз-музики. Крім того, завдяки фільму «Ідеальне вбивство», в якому актор зіграв художника, Мортенсен почав займатися малюванням. Причому в самому фільмі можна побачити його особисті картини.

Одна з картин Вігго Мортенсена

Важливою подією для Вігго стала виставка його фоторобіт в 2000 році. Актор захоплювався фотомайстерністю зі шкільних років, але продемонструвати свої досягнення він зважився лише під впливом одного Денніса Хоппера (також актора).

Вігго Мортенсен – талановитий фотограф

У 2011 р. Вігго знявся у фільмі «Небезпечний метод» разом з Кірою Найтлі, зігравши самого Зігмунда Фрейда. За цю роль він був номінований на премію «Золотий глобус».

Особисте життя Вігго Мортенсена

Вігго Мортенсен завжди відрізнявся зовнішньою привабливістю, оригінальністю і численними творчими здібностями. Не дивно, що він не був обділений увагою дівчат. Зі своєю дружиною актор-початківець познайомився в 1987 році на зйомках фільму «Порятунок». Його обраниця – Эксин Цервенка – була екстравагантною учасниці панк-рок групи і легко полонила хлопця. Тому весілля пара зіграла досить швидко. Через рік (у 1988 р.) у них народився син Генрі, і сім’я вирішила переїхати в тихий штат Айдахо.

Вігго Мортенсен завжди був улюбленцем жінок

Однак сімейне щастя було недовговічне. Вже в 1992 році пара вирішила пожити окремо, а в 1997 році шлюб було розірвано. Тим не менше, між Вігго і Эксин збереглися хороші стосунки. Їх син жив з мамою, то з татом, так як батьки періодично виїжджали на зйомки або гастролі.

Вігго Мортенсен і його колишня дружина, Эксин Цервенка

Нові серйозні стосунки у Мортенсена зав’язалися лише в 2006 році. Він познайомився зі своєю обраницею, актрисою Аріадною Хіль, на зйомках кінострічки «Капітан Алатристе».

Вігго Мортенсен і Аріадна Хіль, його нова обраниця

Вігго Мортенсен зараз

Сьогодні Вігго Мортенсен продовжує зніматися, хоча і не дуже часто. У 2014 році він знявся в трьох фільмах, серед них – «Два ліка січня» (разом з Кірстен Данст). Основою фільму стала книжка Патриції Хайсміт, а режисером виступив Хуссейн Амини.

У 2016 Вігго Мортенсен продовжував активно зніматися в кіно

У січні 2016 року американські глядачі побачили кінострічку «Капітан фантастік» (режисер – Метт Рос), що розповідає історію про батька з шістьма дітьми, які не знаю, що таке смартфон або автомобіль, зате розбираються в квантовій фізиці. Вони довгий час жили в лісах, далеко від цивілізації, але були змушені повернутися до цивілізації. Фільм демонструє їх непросте повернення до життя в суспільстві.

Трейлер фільму «Капітан Фантастік з Вігго Мортенсеном» Вігго періодично заявляє журналістам про своє бажання кинути зйомки в кіно і зайнятися чим-небудь іншим. Він хоче проявити себе по-максимуму у всіх можливих напрямках. Тим не менш, поки що це лише слова, і актор продовжує радувати своїх шанувальників новими ролями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: