Вахтанг Кікабідзе біографія, фото, його сім’я і дружина

Ім’я: Вахтанг Кікабідзе

Дата народження: 19 липня 1938 р. (78 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Тбілісі, Грузинська РСР

Діяльність: актор, співак

Вага: 70 кг

Зріст: 176 см

Біографія Вахтанга Кікабідзе

Вахтанг Кікабідзе – це відомий грузинський актор і музикант. Його пісні вже давно гаряче улюблених мільйонами слухачів. А фільми – стали справжньою класикою світового кіно. Чого тільки варта знаменита пісня «Чита дріта» з відомого фільму «Міміно».

Ця картина вже багато років є візитною карткою знаменитого грузинського майстра. Але які ще яскраві роботи варто виділити в кар’єрі нашого сьогоднішнього героя? Які події привели актора в світ радянського кіно? Розповісти про все це, а також пролити світло на невідомі моменти з життя музиканта ми спробуємо прямо зараз.

Ранні роки, дитинство і родина Вахтанга Кікабідзе

Вахтанг Костянтинович Кікабідзе з’явився на світ у місті Тбілісі в районі відомого пантеону Мтацмінда, де поховані відомі діячі культури і мистецтва Грузії. Сусідом і другом актора в дитинстві був відомий вірмено-грузинський режисер Саркіс Параджанян. Проте цей епізод з життя Вахтанга Кікабідзе ми сьогодні залишимо за дужками.

Вахтанг Кікабідзе в молодості

У ранньому дитинстві наш сьогоднішній герой часто стикався з світом музики. Його мама була професійною співачкою, а тому майбутній знаменитий артист часто відвідував різні концерти, виступи та репетиції. Музика оточувала його буквально повсюдно, але, незважаючи на це, в ранньому віці майбутній артист не виявляв до неї абсолютно ніякого інтересу.

Значно більш цікавим і привабливим молодому акторові здавалося … образотворче мистецтво. Він часто малював різні пейзажі, портрети, натюрморти. Вельми примітно, що робив він це переважно на сторінках книг, адже з папером в Радянському союзі часто було туго.

Лише в старшій школі Вахтанг Кікабідзе почав співати. Сталося це досить банально – під час дружніх посиденьок. Його друзі грали на гітарі, а він методично виводив голосом грузинські народні наспіви. Після цього один з товаришів майбутнього співака привів його на репетицію самодіяльного шкільного ансамблю.

Саме тут, за словами Вахтанга, він вперше побачив мікрофон, який спочатку здався йому чимось дивним. Згодом наш сьогоднішній герой став постійним членом шкільного ансамблю. Він грав на барабанах, а також іноді співав, підміняючи свого двоюрідного брата, який був головним солістом місцевої групи.

Ларису Іванівну хочу… Вахтанг Кікабідзе у фільмі Міміно Що стосується самої школи як такої, то в цьому контексті варто сказати, що вчився актор неважливо. Більш того – він навіть тричі залишався на другий рік! Причиною тому стала нелюбов до математики, а також вроджена непосидючість. Вахтанг Кікабідзе хотів співати, а все інше його практично не цікавило.

В результаті дещо як грузинський хлопець все ж закінчив школу. У 1959-му році він вступив в Тбіліську філармонію, а два роки потому став вчитися в інституті іноземних мов. За деякими даними причиною такого рішення знову-таки стала музика.

Вся справа в тому, що ще в юності Вахтангу дуже подобалося копіювати манеру співу іноземних виконавців. Перекручуючи слова, він співав пісні на незнайомих мовах, а тому в один прекрасний момент вирішив виправити цю прикру дрібниця. Так, у репертуарі співака з’явилися пісні не тільки грузинською і російською мовами, а й англійською та італійською.

Зоряний шлях Вахтанга Кікабідзе: перші пісні і великий успіх

У 1966-му році наш сьогоднішній герой організував з приятелями власну групу — «Орера». Разом з цим колективом він почав виступати в якості вокаліста і ударника. Його помітили, і вже дуже скоро Вахтанг Кікабідзе отримав пропозицію спробувати себе в якості … актора. Співак вирішив, що від такої пропозиції відмовлятися грішно, а тому дуже скоро з’явився на знімальному майданчику.

Так в 1966-му році наш сьогоднішній герой дебютував у кіно. Першою роботою актора стала музична кінострічка «Зустрічі в горах». Дебют виявився дуже успішним, а тому незабаром Вахтанг Кікабідзе став часто з’являтися в різних кінопроектах.

Серед найбільш відомих робіт актора виділяються фільми «Я, слідчий…», «Зникла експедиція», «ТАСС уповноважений заявити», а також картини Георгія Данелія «Не горюй», «Зовсім пропащий» і знаменита стрічка «Міміно».

Вахтанг Кікабідзе в Казахстані дає інтерв’ю Остання з названих робіт стала справжньою класикою радянського кінематографа і принесла акторові Державну премію СРСР, яка в ті часи була порівняй премії Оскар. Крім того, в різні роки престижні нагороди Вахтанг Кікабідзе отримав на фестивалях в Картахені, Габрово та деяких інших містах.

Вельми примітно, що престижних нагород наш сьогоднішній герой був удостоєний не тільки як актор, але і як режисер і сценарист. Так, зокрема, в новому для себе якості Вахтанг встиг попрацювати над фільмами «Будь здоровий, дорогою» і «Чоловіки і всі інші».

У загальній складності в якості актора великий грузинський майстер встиг попрацювати більш ніж над двадцятьма фільмами. Найбільш довгим і плідним стало його співпраця з співвітчизником Георгієм Данелія.

Серед останніх робіт Вахтанга Кікабідзе, представлених вже в новий час, виділяються фільми «Фортуна», «Любов з акцентом», а також анімаційна стрічка «Ку! Кін-дза-дза», над створенням якої актор працював в якості артиста озвучування.

Вахтанг Кікабідзе озвучив фільм «Ку! Кін-дза-дза»

Що стосується музичної творчості нашого сьогоднішнього героя, то воно завжди було успішним. Все своє життя Вахтанг часто гастролював по країнах колишнього СРСР, де завжди збирав повні зали.

Істотний внесок у розвиток грузинського і радянського кінематографа і музичного мистецтва приніс акторові безліч значущих нагород. У 1980-му році наш сьогоднішній герой отримав звання Народного артиста Грузії, згодом до цього додалися також орден Честі, орден Перемоги імені Святого Георгія, а також звання Заслуженого артиста України. А ось від російського ордена Дружби актор відмовився. Причиною тому став військовий конфлікт між Росією і Грузією, що сталася у 2008-му році. Вельми показовою в цьому плані є також і географія його гастрольних виступів. Артист часто приїжджає в Білорусь, Україну, однак від пропозицій виступити в Росії принципово відмовляється.

Особисте життя, Вахтанг Кікабідзе сьогодні

В даний час артист займається написанням книги мемуарів і веде тихе розмірене життя. Йому належить престижний особняк в елітному районі Тбілісі, в якому він живе разом зі своєю дружиною екс-балериною Іриною Кебадзе. У Вахтанга і Іри двоє дітей — дочка Марина та син Костянтин. Сьогодні вони відомі як видатні діячі мистецтва Грузії (кінематографа і образотворчого мистецтва). У Вахтанга Кікабідзе також є троє онуків, які живуть у різних частинах світу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: