Ім’я: Тото Кутуньо

Дата народження: 7 липня 1943 р. (73 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Фоздиново, Тоскана, Італія

Діяльність: співак, композитор

Вага: 66 кг

Зріст: 171 см

Біографія Тото Кутуньо

Тото Кутуньо – один з тих виконавців, чия творчість чітко асоціюється з певною епохою. Його любили, йому наслідували, сходили по ньому з розуму. Сьогодні, здається, він вже відійшов від справ і практично не з’являється на великій сцені. Однак його ім’я все ще так само, як і багато років тому, хвилює серця колишніх слухачів. Його пісням хочеться підспівувати, його тексти (навіть заспівані іноземною мовою) запам’ятовуються в одну мить. Все це здається чарами. Хоча, можливо, феномену Тото Кутуньо можна відшукати й інше пояснення. Адже цей італійський співак завжди відрізнявся величезним талантом, який, напевно, не зник навіть через стільки років.

Тото Кутуньо в молодості

Дитинство та ранні роки Тото Кутуньо

Сальваторе (скорочено – Тото) Кутуньо з’явився на світ в невеликому італійському містечку Фоздиново. Його батько грав на трубі, а тому музика з ранніх років завжди займала в житті майбутнього співака центральне місце. Коли Тото був ще дитиною, його сім’я перебралася в Спецію. Саме тут майбутній музикант почав осягати ази музичної грамоти. Разом з батьком він вчився грати на трубі. Однак акордеон та ударні інструменти хлопчик без праці освоїв сам. У тринадцять років Тото Кутуньо вперше вийшов на велику сцену: на місцевому огляді юних талантів майбутній відомий співак посів скромне третє місце.

Але це анітрохи не збентежило молодого виконавця. Удосконалюючи свою майстерність музиканта, Тото почав грати на різних музичних групах, в яких переважно виступав в якості ударника. Вельми примітно, що якого-то «свого» колективу у Кутуньо тоді не було. Захопивши з собою лише барабанні палички, Тото постійно мотався з однієї репетиції на іншу, допомагаючи в написанні пісень самим різним групам.

У 18 років музикант починає серйозно захоплюватися джазом. Забувши на час про ударній установці, він удосконалює свої навички гри на фортепіано і незабаром досягає на цьому терені серйозних успіхів. Через рік він починає виступати разом з колективом відомого італійського джазмена Гуїдо Манузарди. Саме з цією групою Тото відправляється в своє перше закордонне турне. Країною проходження стала далека і загадкова Фінляндія. Саме тут майбутній маестро вперше зрозуміє, що таке справжній успіх. Публіка зустрічала джазовий колектив бурхливими оваціями. Кожної нової композиції підспівував цілий хор людських голосів…

Про Тото Кутуньо писала радянська преса

Саме в цей період молодий виконавець вирішує присвятити все своє подальше життя музиці. Повернувшись на батьківщину, Тото Кутуньо створює свій власний колектив – «Тото і Таті». Музиканти розучують кілька популярних у ті часи пісень і починають гастролювати по Італії.

Кар’єра як композитора Тото Кутуньо

У наступні кілька років група «Тото і Таті» об’їздив всю Італію. Хлопці виступали на дискотеках, у барах і клубах. Публіка приймала їх досить тепло, проте великого успіху виступу колективу не мали. В якійсь мірі цей факт пояснювався тим, що молода група виконувала хіти вже сформованих виконавців, а тому не могла виробити свій особливий стиль.

Однак саме виступу «Тото і Таті» дали великий поштовх подальшому творчості Тото Кутуньо.

На одному з виступів молодого виконавця помітив відомий італійський поет-пісняр Віто Паллавічіні. Запросивши Тото в свою студію, він попросив його виконати кілька композицій власного твору. Мелодії молодого піаніста сподобалися відомому метру, і незабаром двоє музикантів починають працювати разом. У 1974 році творчий тандем записує свою першу композицію. Незабаром пісня потрапляє до репертуару Джо Дассена і після перекладу на французьку мову отримує назву L été Indien (Індіанське літо).

Тото Кутуньо — Індіанське літо Композиція стає європейським хітом і однією з найпопулярніших пісень французького виконавця. У наступні кілька років Джо Дассен і Тото Кутуньо щільно співпрацюють один з одним. В результаті цього в репертуарі французького співака з’являються його кращі пісні — Et si tu ‘ éxistais pas, Salut і багато інші композиції. У цей же період Тото Кутуньо починає співпрацювати і з іншими популярними виконавцями. Пісні молодого композитора виконують такі зірки як Адріано Челентано, Мірей Матьє, Мішель Сарду і багато інших.

Естрадна кар’єра Тото Кутуньо

У 1976-му Тото Кутуньо починає виступати разом з групою «Альбатрос». У цьому ж році їх композиція Volo AZ 504 займає третє місце на конкурсі в Сан-Ремо. Рік тому група знову штурмує сцену легендарного театру «Арістон», але пісня Gran Premio приносить їй лише п’яте місце.

У цьому ж році група розпадається і Тото Кутуньо починає виступати як сольний виконавець. У 1980-му виконавець перемагає на конкурсі в Сан-Ремо з композицією Solo noi. Пісня стає національним хітом і дуже швидко приносить молодому співакові популярність. Тото Кутуньо починає багато гастролювати. В його особистій колекції з’являється ще кілька нагород. Співак живе життям естрадної зірки.

Однак міжнародна слава прийде до нього лише три роки потому, коли на тому ж фестивалі в Сан-Ремо виконавець представить композицію l’italiano, яка згодом стане справжньою візитною карткою співака. Згодом Тото Кутуньо ще кілька разів буде брати участь у конкурсній програмі фестивалю в Сан-Ремо. І кожна його нова композиція буде мати великий успіх.

Тото Кутуньо — l’italiano (Sanremo 1983) У 1990-му році Тото Кутуньо виграє Євробачення, а на наступний рік стає ведучим конкурсу в Римі. У цей момент його слава досягає свого апогею. Відомий італієць стає справжнім національним героєм, а його пісні – візитною карткою Італії. За своє життя співак випустив 17 альбомів, а також незліченну безліч пам’ятних композицій.

Особисте життя Тото Кутуньо і сучасний період творчості

Як і багато хто інші зірки, Тото Кутуньо завжди уникав великих інтерв’ю і запитань про особисте життя. Відомо лише те, що популярний італієць вже більше тридцяти років одружений на одній жінці – Карлі Кутуньо. «Я зраджував, але жінка серця у мене одна!», — зізнався музикант в одному з інтерв’ю для білоруських ЗМІ, відповідаючи на запитання про свого позашлюбного сина Ніко. А після додав: «Вона у мене велика жінка».

Тото Кутуньо одружений, але рідко з'являється з дружиною Карлою на публіці

Варто зазначити, що сьогодні Тото Кутуньо досить часто дає концерти саме в пострадянських країнах. У 2009-му співак приїжджав у Москву. У 2010 і 2011 давав концерти в Києві. У ті ж роки артист двічі приїжджав в Білорусь, відзначившись концертами в Мінську і Вітебську.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: