Софія Ротару біографія, фото, зріст і вагу, особисте життя і її родина

Ім’я: Софія Ротару

Дата народження: 7 серпня 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: с. Маршинці, Україна

Діяльність: співачка, актриса

Вага: 64 кг

Зріст: 170 см

Біографія Софії Ротару

Співачка Софія Михайлівна Євдокименко-Ротару (помилково: Софія Ратару, Софія Ротара) народилася в селі Маршинці Чернівецької області Української РСР 7 серпня 1947 року. Майбутня артистка народилася другий з шістьох дітей у сім’ї виноградарів. Свій день народження Софія Михайлівна святкує двічі. З-за помилки паспортистки в паспорті співачки записано, що вона народилася 9 серпня. Співати Ротару навчила сліпа старша сестра Зінаїда, яка володіла унікальним слухом.

У дитинстві Софія Ротару активно займалася спортом і легкою атлетикою, і навіть стала чемпіонкою школи з багатоборства. До речі, завдяки саме спортивним навичкам, Ротару без дублерів-каскадерів виконала ролі в стрічці «Де ти, любов?», де проїхала по вузькій насипу в море на мотоциклі і в картині «Монолог про кохання», де займалася віндсерфінгом.

Музичний дар у Софії Ротару відкрився досить рано. Спочатку 7-річна співачка співала у шкільному і церковному хорі (через це її навіть погрожували виключити з піонерів).

Юну Ротару приваблював театр. Дівчинка навіть відвідувала заняття в драмгуртку, а одночасно з цим співала народні пісні в гуртку художньої самодіяльності. А вночі брала єдиний шкільний баян і йшла в сарай підбирати улюблені молдавські пісні.

Софія Ротару в молодості

Батько Софії Михайлівни дуже любив співати, володів абсолютним слухом і красивим голосом. Саме він і навчив її співати. А в школі юна співачка навчалася грі на домрі та баяні, а також виступала з концертами в сусідніх селах.

Початок кар’єри Софії Ротару

Перший успіх прийшов до Ротару вже в 1962 році. Саме в цьому році Софія перемогла в районному конкурсі художньої самодіяльності. Він-то і відкрив їй дорогу на обласний огляд у Чернівцях, де співачка так само посіла перше місце. За силу голосу земляки називали її «Буковинський соловей».

Після здобутих перемог, Софію Ротару відправили в Київ на республіканський фестиваль народних талантів. Тут талановиту дівчину знову чекала перемога. Після конкурсу фотографію співачки помістили на обкладинку журналу «Україна» в 1965 році. Побачивши фото, до речі, в Ротару закохався її майбутній чоловік Анатолій Євдокименко. Чоловік так само захоплювався музикою і мріяв про створення ансамблю. Після зустрічі він створив для Софії естрадний оркестр.

Після закінчення школи Софія Ротару вже твердо вирішила стати співачкою і вступила на диригентсько-хорове відділення Чернівецького музичного училища.

У 1964 році Ротару вперше заспівала на сцені Кремлівського палацу з’їздів. Першою естрадною піснею Софії стала «Мама» Броневицького.

Світове визнання Софії Ротару

У 1968 році Софія Ротару закінчила музичне училище і вирушила на IX Всесвітній фестиваль молоді і студентів у Болгарію. Там вона завоювала золоту медаль і перше місце в конкурсі виконавців народної пісні.

Софія Ротару та Валерій Леонтьєв

Після училища Ротару стала викладати і, в тому ж 1968 році, вийшла заміж за Анатолія Євдокименка. У серпні 1970 року у пари народився син Руслан.

У 1971 році режисер Роман Алексєєв зняв музичний фільм «Червона рута», де Софія Ротару зіграла головну роль. Картина викликала величезний резонанс, після її виходу співачка отримала роботу в Чернівецькій філармонії і створила собі власний ансамбль «Червона рута». Разом з композитором Володимиром Івасюком був написаний ряд пісень, у фольклорному стилі в інструментальній манері виконання. Ротару швидко прославилася на Україні. Початку низка концертів по країнах зарубіжжя – німці, чехи, болгари, югослави приймали радянську співачку на «ура».

У 1973 році в болгарському Бургасі Софія Ротару завоювала перше місце на конкурсі «Золотий Орфей». Артистка виконала пісню «Моє місто» Євгена Доги і «Птах» болгарською мовою. Після перемоги співачка стала заслуженою артисткою Української РСР.

Молдавська лірика Софії Ротару

З 1970-х років композиції у виконанні Софії Ротару незмінно ставали лауреатами «Пісні року». Слова і музику співачці писали найкращі композитори і автори країни: Арно Бабаджанян, Олексій Мажуков, Павло Аедоницкий, Оскар Фельцман, Олександра Пахмутова та інші.

Софія Ротару сильна жінка

У 1974 році співачка закінчила Кишинівський інститут мистецтв імені Р. Музическу, а після стала лауреатом фестивалю «Бурштиновий соловей», який проходив у Польщі. У цьому ж році співачка випускає альбом з нехитрою назвою «Софія Ротару». Крім цього, у світ виходить музичний телефільм «Пісня завжди з нами».

У 1975 році, після початку проблем з Чернівецьким обкомом Комуністичної партії Української РСР, Софія Ротару разом зі своїм ансамблем була змушена переїхати до Ялти. Батька співачки виключили з КПРС, брата з комсомолу і з університету за те, що родина святкувала Старий Новий рік – неофіційне свято. У Криму артистка тут же стала солісткою місцевої філармонії.

У 1976 році Софія Ротару отримала статус Народної артистки Української РСР. В цей же час Софія Михайлівна стає постійною учасницею новорічних «Блакитних вогників». Такої честі вона удостоїлася після того, як виконала на одному зі свят пісню «Зима».

У 1977 році з’явився довгограючий альбом «Пісні Володимира Івасюка співає Софія Ротару». Ця платівка стала символом у дискографії української знаменитості. За неї співачка отримала премію ЦК ВЛКСМ. А через два роки, було випущено одразу два альбоми «Лише тобі», «Софія Ротару» і диск гігант «Sofia Rotaru — Му tenderness».

Кар’єра актриси Софії Ротару

У 1980 році Софія Ротару виграла першу премію на конкурсі в Токіо за виконання югославської пісні «Обіцянка», а також отримала орден «Знак пошани». В цей час співачка активно експериментує над своїм іміджем і перша серед жінок-артисток з’являється на сцені в брючному костюмі з піснею «Темп» Олександри Пахмутової і Миколи Добронравова. До речі, ця композиція була написана спеціально для Літніх Олімпійських ігор у Москві і навіть стала саундтреком до фільму «Балада про спорт» Юрія Озерова.

У 1980 році був випущений фільм «Де ти, любов?». Там Софія Ротару заспівала пісню «Перший дощ», а також без дублера проїхала на задньому сидінні мотоцикла з морської мілини.

Стрічку подивилося 22 мільйони осіб. У цьому ж році вийшов подвійний альбом пісень з кінофільму. Пісня з платівки «Червона стріла» була заборонена до трансляції на Всесоюзному радіо. Все тому, що керівникові музичної редакції не подобалося, як співає співачка. Однак, композиція стала відомою навіть без радіоефіру. Варто відзначити, що дебют Софії Ротару як актриси називали провальним, тим не менш стрічка здобула глядацьку любов. Далі Софія Ротару почала знову шукати новий стиль.

Співачка виконувала рок-пісні і взяла участь у зйомках картини «Душа» разом з Андрієм Макаревичем і «Машиною часу». Після цього Олександр Бородянський, Олександр Стефанович написали автобіографічний сюжет про життя співачки, про втрату голосу і про її душевний стан у цей період. Софія Михайлівна на час відмовилася від концертної діяльності заради зйомок у фільмі. Партнерами по картині стали Ролан Биків і Михайло Боярський. Фільм подивилися близько 54 мільйонів чоловік.

У 1983 році Софія Ротару та її колектив дали кілька концертів в Канаді і випустили альбом в Торонто Canadian Tour 1983. Після цього музиканти на п’ять років стали невиїзними. І в цьому ж році співачці дали звання Народної артистки Молдавії.

У 1984 році у світ виходить «Ніжна мелодія». Цей альбом повернув співачку до первісного іміджу. У 1985 році Ротару отримала приз «Золотий диск». Саме в цьому році альбоми «Ніжна мелодія» і «Софія Ротару» стали найбільш продаваними в Радянському Союзі. Вони розійшлися мільйонним тиражем. Тоді ж Софія Михайлівна отримала Орден «Дружби Народів».

Європоп і хард-рок у творчості Софії Ротару

У 1986 році вийшов музичний фільм «Монолог про кохання». Тут Ротару заспівала пісню «Amor» і пропливла на дошці у відкритому морі без дублера. Альбом «Монолог про любов» вийшов в тому ж році. Тоді ж ансамбль «Червона рута» повертається до української пісні, що стало для Софії Ротару та її художнього керівника Анатолія Євдокименка повною несподіванкою. Наступний альбом «Золоте серце» був записаний вже у співпраці з московськими музикантами.

Ротару стала виконувати композиції в стилі європоп («Луна», «Було, але пройшло») і навіть з елементами хард-року («Тільки цього мало», «моє»). У 1988 році співачка отримала звання Народної артистки СРСР за великі заслуги в розвитку радянського музичного мистецтва. Ротару перейшла на російськомовний репертуар, за що її почали відштовхувати на Україні.

Софія Ротару з онуками

В 1991 році виходить альбом «Караван любові». Тут відчувається вплив хард-року і навіть металу, які в цей час перебували на піку своєї популярності. Тоді ж вийшов і однойменний музичний фільм і програма «Золоте серце».

Творчість Софії Ротару в лихі 90-е

У 1991 році Софія Ротару дала ювілейний концерт в ДКЗ «Росія», присвячений 20-річчю творчої діяльності. У програмі використовувалася лазерна графіка, свічки і фантастичні декорації, зокрема, що рухається червоний квітка з «Червоны рути». Після розпаду СРСР і початку комерціалізації музичного простору артистка не втратила своїх позицій в шоу-бізнесі. У 1993 році Ротару випускає дві збірки кращих пісень «Софія Ротару» і «Лаванда», а потім «Золоті пісні 1985/95» і «Хуторянка».

У 1997 році Софія Михайлівна взяла участь у зйомках фільму «10 пісень про москву», телекомпанії НТВ, де заспівала пісню «Москва травнева» разом з групою «Іванушки International». У 1998 році вийшов перший номерний (офіційний) диск Софії Ротару «Люби мене», а трохи пізніше була представлена однойменна програма в Державному Кремлівському палаці в Москві. У тому ж році співачці присудили «Орден Миколи Чудотворця» За примноження добра на Землі». Через рік виходять ще два альбоми співачки у «Зіркової серії».

Лідерство Софії Ротару в 2000-х роках

У 2000 році Софію Ротару в Києві визнали «Людиною XX століття», «Золотим голосом України», «Кращою українською естрадною співачкою XX століття», «Жінкою Року».

Софія Ротару з чоловіком

У 2002 році з піснею «Життя моє, любов моя» Софія Ротару відкривала «Новорічний вогник» на каналі ОРТ. У цьому ж році вийшов новий альбом під назвою «Я тебе як і раніше люблю». Пісні на платівці різностильові і вперше на диску з’являються ремікси старих пісень. Навесні у Києві було засвічено «Зірка Софії Ротару», а влітку їй присвоїли найвище на Україні звання — Героя України. Після смерті чоловіка (23 жовтня, від інсульту) Софія Ротару припиняє активну гастрольну діяльність. В кінці року виходить збірка пісень співачки «Снігова Королева». До речі, за підсумками 2002 року Ротару стала другою за популярністю вітчизняної виконавицею Росії.

25 грудня відбувся офіційний реліз збірки пісень Софії Ротару «Снігова Королева», випущеного на лейблі «Extraphone» (Москва, Росія). Частина тиражу альбому вийшла з ексклюзивним подарунком — плакатом співачки. В 2003 році в Москві заклали іменну зірку на алеї перед ДКЗ «Росія». В 2004 році вийшли альбоми «Небо – це я» і «Лаванда», «Хуторянка». 2005 рік ознаменувався виходом диска «Я ж його любила».

60-річний Ювілей Софії Ротару

7 серпня 2007 року Софії Ротару виповнилося 60 років. В Ялту приїхали сотні шанувальників з різних куточків світу, щоб привітати співачку. А президент України Віктор Ющенко нагородив співачку орденом «За заслуги» II ступеня.

Сценічне ім’я Софії Ротару

До 1940 року село Маршинці, де з’явилася на світ співачка, входило до складу Румунії. Це стало причиною різного написання імені та прізвища Софії Ротару. У титрах кінострічки «Червона рута» у артистки прізвище Ротар. А на більш ранніх зйомках писали ім’я Софія. Писати своє прізвище на молдавський лад, тобто з буквою «у» на кінці, Ротару порадила Едіта П’єха.

Софія Ротару на відео «Ні, це ніхто не придумав, це пов’язано з тим, що це село, в якому ми народилися, коли належало Румунії, це була територія Румунії, і ось після війни цю територію приєднали до України і у зв’язку з цим тата викликали у військкомат і сказали, що румунську прізвище потрібно поміняти на російську. Прибрали букву «у» в кінці, замість Ротару стало Ротарь з м’яким знаком, і ось у нас у всіх з’явилася прізвище Ротарь. Але насправді, Ротару — правильна прізвище…», — розповідає сестра Софії Ротару.

Особисте життя Софії Ротару

Софія Ротару вийшла заміж за Анатолія Євдокименко в 1968 році. І вони все життя прожили разом, допомагаючи і підтримуючи один одного. Чоловік став для Софії Ротару не тільки підтримку, але і людиною, який допоміг їй досягти успіху. З його подачі була заснована група «Червона рута», в якій Софія Михайлівна стала солісткою. Нескінченні гастролі і концерти майже не залишали часу на особисте життя Софії Ротару, але, завдяки тому, що чоловік завжди був поруч, вона не відчувала відриву від сім’ї. Разом вони прожили більше тридцяти років – до самої смерті Анатолія Євдокименка.

Співачка дуже тяжко переживала цю втрату, вона перестала виступати, з’являтися на урочистих заходах. Через рік після сумних подій, Ротару вперше вийшла на сцену, присвятивши свій перший виступ пам’яті Євдокименко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: