Шуфутинський Михайло (співак) біографія, фото, особисте життя

Ім’я: Михайло Шуфутинський

Дата народження: 13 квітня 1948 р. (68 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Москва

Діяльність: співак, композитор

Вага: 100 кг

Зріст: 187 см

Біографія Михайла Шуфутинського

Михайло Шуфутинський – це співак, чиє ім’я вже давно встиг стати легендою. Яскравий репертуар, проникливий голос і стримана манера виконання – усі ці якості зробили цього артиста одним з найвідоміших шансоньє в історії сучасної Росії. Сьогодні його ім’я добре відоме по обидві сторони Атлантичного океану. Але що ж дозволило цій непересічній виконавцю досягти таких вершин? Як розвивалася його естрадна кар’єра, і якою була його життя до того, як він став відомим естрадним виконавцем? Дізнатися про все це ви зможете, прочитавши нашу сьогоднішню біографічну статтю.

Ранні роки, дитинство і родина Михайла Шуфутинського

Майбутній артист з’явився на світ у Москві в єврейській родині. Його батько – Захар Давидович, працював лікарем. Своєї мами він майже не знав – жінка померла, коли хлопчикові було всього п’ять років.

Михайло Шуфутинський – Живуть же люди З-за складного робочого графіка батька, весь тягар виховання майбутнього шансоньє лягло на плечі його бабусі і дідусі – Берти Давидовны і Давида Яковича. Саме вони й стали його головними порадниками і друзями в перші роки життя. Бачачи у своєму онукові потяг до мистецтва, дідусь з бабусею порадили йому розвивати свій талант і відправитися вчитися в спеціалізовану школу. Михайло так і зробив і вже дуже скоро став займатися грою на баяні в одній з музичних шкіл Москви. Вельми примітно, що на відміну від інших учнів, які займалися з ним разом, Шуфутинський завжди дуже любив заняття в «музичній школі». Навчання давалося йому легко, а на всіх концертах та виступах він був чи не першою зіркою.

Таким чином, після закінчення загальноосвітньої школи, молодий артист навіть не замислювався про те, ким він хоче стати в майбутньому. Зібравши всі необхідні документи, Михайло вирушив музичне училище імені Ипполитова-Иванова і вже дуже скоро був зарахований на диригентський факультет. Вельми цікаво, що в цей період у паралельній групі з Шуфутинським вчилася інша майбутня знаменитість – Алла Пугачова.

Зоряний шлях у шансон Михайла Шуфутинського

Після закінчення училища Михайло Шуфутинський почав виступати в різних барах і ресторанах. У цей період його постійним місцем роботи стали такі заклади як ресторан «Варшава» та «Метрополь». Тут деякий час артист виступав в якості акомпаніатора з різними музичними колективами. Однак через деякий час вирішив дещо змінити обстановку і разом з іншими друзями-музикантами переїхав у Магадан. У цьому місці він вперше почав не тільки грати на музичних інструментах, а й співати. Більшу частину його репертуару в той період складали пісні, написані в жанрі «блатного» шансону. Через деякий час подібного роду пісні склали практично весь його репертуар.

Пісні Михайла Шуфутинського популярні в обох півкулях

Повернувшись з Магадана в 1974-му році, Михайло Шуфутинський знову став заробляти, виступаючи в ресторанах в якості піаніста. У найближчі кілька років він часто з’являвся на сцені разом з групою «Акорд», а також вокально-інструментальним ансамблем «Лийся пісня». Вельми примітно, що в складі останнього з названих колективів наш сьогоднішній герой навіть став лауреатом Всеросійського конкурсу виконавців естрадних пісень у Сочі.

Три роки після цього успіху Михайло Шуфутинський переїхав у США, де почав також як і раніше працювати в якості «ресторанного» співака і музиканта. Однак, як це не дивно, саме в Сполучених штатах Америки, артист став дуже популярний. У період з 1982-го по 1990-й наш сьогоднішній герой записав відразу десять студійних альбомів, які виходили буквально один за іншим. Виступаючи в ресторанах «Арбат», «Moscow Nights» та деяких інших Михайло Захарович знайшов свою публіку і дуже скоро утвердився в якості самого високооплачуваного співака серед російських емігрантів.

У 1990-му році вже в якості відомого артиста Шуфутинський приїхав з концертами в СРСР. З тих пір шансоньє регулярно з’являвся з виступами в Росії та інших колишніх країнах Радянського союзу. Деякий час популярний музикант жив фактично на два міста, постійно буваючи в Москві та Лос-Анджелесі. Однак у 2003-му році Михайло Захарович вирішив остаточно залишити Сполучені штати і переїхати назад у Росію.

Всього за свою довгу співочу кар’єру Шуфутинський випустив близько тридцяти студійних альбомів, а також величезна кількість різних збірок. В його репертуарі є пісні таких відомих авторів-піснярів як Ігор Крутой, Олег Мітяєв, В’ячеслав Добринін, Карен Кавалерян, Олег Газманов і багатьох-багатьох інших. Утвердившись в якості одного з найвідоміших шансоньє на російській і американській естраді, Михайло Захарович часто співпрацював з багатьма відомими виконавцями, разом з якими записував пісні дуетом.

М. Шуфутинський – Пальма де Майорка Записавши безліч зворушливих і задушевних пісень, Шуфутинський став справжнім народним співаків в Росії та Україні. За свій внесок у музичне мистецтво відомий шансоньє був нагороджений званням Заслуженого артиста Росії.

Завершуючи розмову про творчість Михайла Захаровича, варто відзначити і той факт, що в його послужному списку також значаться дві автобіографії, написані і видані їм в 1997-му і 2004-му роках.

Крім того, в якості цікавого і неординарного моменту у творчості музиканта можна також виділити роботу над озвучуванням одного з героїв відомого голлівудського мультика «Хоробра серцем» і зйомки у фільмі «Москва на Гудзоні», в якому він виконав епізодичну роль.

Михайло Шуфутинський з дружиною Маргаритою

Особисте життя Михайла Шуфутинського

У своїй життя один з найвідоміших шансоньє був одружений лише одного разу. Другого січня 1971-го року він одружився зі своєю давньою подругою Маргаритою. В рамках цього любовного союзу на світ з’явилися двоє синів – Давид (David) 1972 р. н. і Антон (1976 р.). В даний час обидва сина нашого сьогоднішнього героя одружені і виховують власних дітей. Так, зокрема, сьогодні у Михайла Захаровича Шуфутинського відразу шестеро онуків, двоє з яких безпосередньо пов’язані з музикою.