Шарль Азнавур (Charles Aznavour) біографія, фото, особисте життя, його сім’я

Ім’я: Шарль Азнавур

Дата народження: 22 травня 1924 р. (92 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Париж, Франція

Діяльність: співак, автор пісень, актор

Вага: 60 кг

Зріст: 164 см

Біографія Шарля Азнавура

Дитинство і родина Шарля Азнавура

Рідне місто Азнавура – Париж. Він народився у вірменській родині, яка ще до його народження переїхала у Францію з Вірменії. Батьки займалися мистецтвом, батько співав, був артистом оперети, а мама в якості актриси грала в бульварних театрах. Ім’я хлопчика при народженні — Шахнур Вахинак Азнавурян.

Заняття мистецтвом не приносили необхідних для життя засобів, тому батьки відкрили невеликий вірменський ресторан. Хлопчик завжди допомагав у сімейному бізнесі разом зі старшою сестрою Аїдою. Батько щодня виступав перед відвідувачами ресторану та емігрантами, які збиралися емігрувати в Америку. Діти росли в творчому середовищі. У п’ятирічному віці Азнавур вже вмів грати на скрипці. Коли почалася криза тридцятих років, ресторан довелося закрити.

Шарль Азнавур і Мірей Матьє в молодості

Незабаром Шарль почав навчатися у театральній школі. Він згадує, що там його називали «маленьким вірменином». Він був боязким непоказним хлопчиком невеликого зростання. Навчання було успішним, Шарль почав виступати в масовках, грати невеликі ролі не тільки в театрі, але і в кіно. Помітна роль була їм зіграна в п’єсі «Марго», поставленої театром «Одеон». Хлопчик виходив на сцену, щоб грати роль Генріха IV в дитячому віці. Дебют у кіно відбувся в 1936-му році.

Початок кар’єри Шарля Азнавура, перші пісні

Важлива зустріч для Азнавура сталася на початку сорокових років, він познайомився в одному з клубів з молодим композитором і піаністом П’єром Рошем. Молоді люди вирішили утворити дует, який отримав назву «Рош і Азнавур». Вони почали виступи з клубів Бельгії і Франції. З часом, Шарль став поетом П’єра. Світ богеми добре прийняв дует талановитих молодих людей, проте голос Шарля часто викликав неприйняття. Не раз він був обсвистаний.

Шарль Азнавур «Вічна любов» У 1946-му на дует звернула увагу Едіт Піаф. В цей період часу, будучи вельми популярною в Європі, вона готувалася до тривалих гастролей в Америці. Співачка запропонувала Шарлю і П’єру відправитися разом з нею. Після вдалих виступів в США, а потім і в Канаді в концертах Піаф молодої людини вже впізнавали. Так почалася кар’єра Шарля, як шансоньє.

Кращі хіти Шарля Азнавура

У 1952-му році Шарль продовжив самостійні виступи у Франції, але особливого успіху не мав, тому вирішив працювати в якості композитора і автора пісень. Він зробив собі ім’я завдяки тому, що працював з Паташу, Мистинквет і Греко. Будучи в хороших відносинах з Піаф, Шарль писав і для неї. Їм була перероблена американська пісня «Jezebel», яка за короткий термін у виконанні співачки стала справжнім шлягером.

У 1954-му році, маючи чимало своїх пісень і підібравши відповідний репертуар, Азнавур почав готуватися до поїздки в Північну Америку. Його самостійні виступи мали чималий успіх. Співак уклав контракт з «Олімпією» і «Альгамброю». Критики до Азнавуру були суворі, а от публіка його відмінно прийняла.

Шарль Азнавур. Ізабель. Вже в 1957-му році Азнавура знали і любили. Його виступи ставали подією. Він вирушив у закордонне турне. Успіх його чекав і там.

Фільми з Шарлем Азнавуром

Шарль став нерідко з’являтися в кіно. Помітні ролі були зіграні ним у таких картинах, як «Бабій» і «Голова проти стін». У 1960-му році, після роботи в кінофільмі «Стріляйте в піаніста» перед Азнавуром відкрилися двері Карнегі-холу в Америці. Шарль з тріумфом виступив у цьому престижному мюзик-холі. Аплодували на цей раз і критики.

Відправившись в турне по всьому світу, що тривало не один рік, Азнавур став зіркою світового масштабу. Він відвідав Туреччину, СРСР, Лівію, Африку і Грецію. Диски співака продавалися мільйонами.

Після повернення з турне в 1965-му році Азнавур протягом дванадцяти тижнів виступав в «Олімпії» з виставою, в який увійшли тридцять пісень. Назва цієї постановки – «One Man Show». Приблизно в той же період він зіграв в кінокартині «Париж в серпні». Через півроку Шарль представив музичну кінокомедію «Пан Карнаваль». Саме там і прозвучала яка згодом стала настільки популярною пісня «Богема».

Через рік, продовживши турне, співак підкорив ще й Латинську Америку. Далі гастролі він постійно чергував з виступами у Франції. Найчастіше концерти проходили в «Олімпії».

Азнавур сьогодні

За своє творче життя талановитий співак і актор встиг знятися в більш шістдесяти фільмах, співпрацюючи з багатьма відомими режисерами. Він ніколи не забував про те, що його національність – вірменин. Після трагічного землетрусу з Спітаку, їм був організований фонд для допомоги жителям міста. З кінця 2008-го року він став громадянином Вірменії.

Шарль Азнавур не тільки співак і актор, але і письменник

Азнавур спробував себе і в художній літературі. У 2007-му році була видана книга «Мій тато – велетень». До цього він публікував тільки збірники своїх пісень, а так само двічі їм була опублікована автобіографія. Так, у віці вісімдесяти трьох років Шарль заявив про себе як про непересічну письменника.

Азнавуром написано більш ніж тисяча пісень, вони виконувалися не тільки їм, але і такими зірками світової величини, як Лайза Міннеллі, Рей Чарльз, Хуліо Іглесіас і ін. останній альбом співака з’явився в 2007-му році. Його назва — «Color Ma Vie». У тому ж році новіше пісні були представлені в декількох країнах, в Росії це сталося на єдиному концерті, який пройшов у Москві. У 2004-му році Азнавур знявся в кінокартині «Батько Горіо». Там він зіграв головну роль.

Особисте життя Шарля Азнавура

Азнавур був тричі офіційно одружений. Вперше він одружився 1946-му році. Його дружина – Мішелін Рюгэль. Другий його шлюб відбувся в 1955-му році. Він одружився на Евеліні Плесис.

У 1968-му році в Лас-Вегасі відбулася третя весілля Азнавура. Його дружиною стала Улла Торсель. Через рік після цього Шарль і Улла в Парижі вінчалися у вірменській церкві. Відомо, що у Азнавура п’ятеро дітей від різних шлюбів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: