Сергій Дубінін біографія банкіра, фото, особисте життя

Ім’я: Сергій Дубінін

Дата народження: 10 грудня 1950 р. (66 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Москва

Діяльність: економіст, банкір

Вага: 96 кг

Зріст: 188 см

Біографія Сергія Дубініна

Сергій Костянтинович Дубінін – один з провідних вітчизняних фахівців у сфері економіки і фінансово-кредитних відносин, голова ради директорів групи ВТБ, професор і завідуючий кафедрою економічного факультету МДУ, екс-глава Мінфіну і Центробанку, колишній член правління «Газпрому» і «ЄЕС Росії».

Дубінін Сергій Костянтинович

У 1997 році, перебуваючи на чолі ЦБ, він офіційно задекларував особистий дохід у розмірі 1,26 мільярдів рублів, а також отримання 10,5 мільйонів матеріальної допомоги. Тобто, за підрахунком експертів, його щомісячний заробіток складав близько 20 тисяч доларів і дорівнював сумарної середньостатистичної заробітної плати більше двох сотень міністрів.

Дитинство і родина Сергія Дубініна

Майбутній голова головного кредитно-банківської установи РФ з’явився на світ у Москві 10 грудня 1950 року і став другим сином у родині партпрацівника. Мама працювала в системі освіти, а батько спочатку очолював комітети ВЛКСМ міської, потім обласного значення в Омську і Тюмені, а в 1947 році був переведений до столиці, де згодом зайнявся журналістикою.

Сергій Дубінін в молодості

Після закінчення школи Сергій вивчав економіку іноземних держав на факультеті політекономії в МДУ. Незважаючи на те що в країні спостерігався так званий застійний період, на заняттях студентами бурхливо обговорювалися переваги і недоліки новітніх економічних теорій. Тоді, в 1969 році, там навчалися люди, що стали згодом справжніми новаторами, реформаторами і аналітиками національної економіки – Єгор Гайдар, Сергій Алексашенко, Петро Авен, Олександр Шохін, Сергій Хандруєв і Сергій Потьомкін.

Сергій Дубінін вивчився на економіста

Протягом двох років активний громадський діяч був звільненим секретарем ВЛКСМ і в 1972 році вступив в КПРС.

Початок кар’єри Сергія Дубініна

Після отримання диплома в 1973 році молодий фахівець залишився викладати на своїй кафедрі, вчинив і навчався заочно в аспірантурі, займався науковою роботою, публікував свої дослідження з економічних проблем. Велику увагу він приділяв питанням боротьби з інфляцією. На початку 1990-х ці матеріали зацікавили експертну групу президента Горбачова, і їх автор був запрошений на роботу в апарат глави держави.

Сергій Дубінін був заступником Міністра фінансів

У 1992 році Сергія Костянтиновича призначили заступником голови держкомітету з економічного співробітництва з країнами СНД, в 1993 – заступник голови Мінфіну, в 1994 – в. о. міністра. Після обвального падіння курсу національної валюти 11 жовтня, залишився в історії під назвою «чорного вівторка», Дубініна з цієї посади відправили у відставку.

У листопаді того ж 1994 року екс-чиновник почав працювати в КБ «Імперіал» на посаді заступника голови правління. Він був відповідальний за обслуговування найбільшого акціонера банківської установи – корпорації «Газпром». В результаті співпраці вже через рік Сергій став фінансовим директором даної енергетичної компанії.

Сергій Дубінін став главою Центробанку

Восени 1995 року він як фінансист досяг вершини кар’єрного Олімпу – глава уряду Віктор Черномирдін запропонував йому очолити Центробанк. Незважаючи на деякі коливання і бажання залишитися у бізнесі, Дубінін все ж погодився знову, по суті, стати держслужбовцем. Як він пізніше зазначав в інтерв’ю, його залучив шанс спробувати створити в країні нову передову банківську систему, яка могла б сприяти створенню неінфляційної економіки. Під його керівництвом ЦБ став незалежною установою, основним завданням якого стало фінансування уряду, а грошово-кредитна політика.

Сергій Дубінін при Борисі Єльцині

У 1996 і 1997 році відбулися замаху на життя глави ЦБ – були обстріляні з пістолета вікна його квартири, після чого звичайні шибки у вікнах господарі замінили на куленепробивні.

У 1998 році Сергій Костянтинович був звільнений від посади голови, коли владі довелося оголосити дефолт по державних короткострокових облігацій (ДКО). Генпрокуратура нібито виявила ознаки його участі у масштабних спекуляціях ДКО, наслідком яких частково і була криза.

Сергій Дубінін: «Інфляція небезпечніше обвалу рубля» Потім Дубінін повернувся на роботу в «Газпром» як заступник голови правління. У 2001 році він зайняв аналогічну посаду в «ЄЕС Росії», а в 2005 році став фінансовим директором даного підприємства.

Особисте життя Сергія Дубініна

Фінансист одружений на Олені Горобець (у дівоцтві), з якою вони познайомилися під час навчання в університеті. Вона – доцент, кандидат економічних наук, викладач столичного інституту електронного машинобудування, була співробітником Російської інвестиційно-фінансової компанії.

Сергій Дубінін одружений

Сімейна пара виховала двох синів. 22 червня 1978 року на світ з’явився їхній первісток, Олексій, 27 січня 1982 року народився Василь Дубінін. Як і їх батьки, діти Дубініна стали дипломованими економістами.

Сергій Костянтинович володіє англійською та італійською мовами. Він захоплюється плаванням, любить історію, розбирається в живописі, музиці, архітектурі. Петро Авен його називав високим професіоналом, порядною і інтелігентною людиною, Анатолій Чубайс зазначав, що Дубініну властиво рідкісну в наші дні якість – «особиста чесність».

Сергій Дубінін сьогодні

У 2008 році досвідчений фахівець у сфері фінансово-кредитних відносин став членом ради директорів АКБ «Держава», «ВТБ Капітал», з 2011 року був головою наглядової ради ВТБ, був одним з керівників ФК «Відкриття». У 2015 році він увійшов до складу наглядової ради і комітету зі стратегії та корпоративного управління банківської установи ВТБ.

Сергій Дубінін про економічну кризу Колишній глава ЦБ прокоментував ініціативу нинішнього голови головного банку країни, Ельвіри Набіулліної, щодо появи в 2017 році в обігу купюр номіналом у 200 і 2000 рублів. Це рішення економіст вважає наслідком інфляції, яка, на його думку, у 2016 році може досягти десяти відсотків.

Сергій Дубінін обговорює антикризовий план 2016 Доктор наук сьогодні займає посаду завідувача кафедри «Фінанси і кредит» МДУ, впроваджує передові науково-дослідних програми, керує підготовкою аспірантів до наукової діяльності і захисту кандидатських дисертацій. Один із засновників МІЕФ і автор багатьох праць про російській економіці вважає, що в РФ значно підвищився рівень банківських технологій і всієї фінансової системи.

Голова Наглядової ради ВТБ Сергій Дубінін

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: