Оскар Фельцман біографія композитора, фото, його дружина

Ім’я: Оскар Фельцман

Дата народження: 18 лютого 1921 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Одеса, Україна

Дата смерті: 3 лютого 2013 р. (92 роки)

Діяльність: композитор

Біографія Оскара Фельцмана

Дитячі роки, дитинство і родина Оскара Фельцмана

Батьківщина композитора – місто Одеса. Його батько був відомим у місті ортопедом. Він з юності чудово грав на фортепіано, тому і сина з раннього дитинства почав привчати до музики. Кожного єврейського хлопчика в Одесі обов’язково показували в юному віці Столярскому. Відвели до нього і п’ятирічного Оскара. З цього часу він почав вчитися грі на скрипці.

Минуло два тижні, і хлопчик оголосив, що не хоче займатися стоячи. З тих пір він сів за фортепіано, його вчила Берта Рейнбальд. Як згадував композитор, ще в тому віці він відчував потребу писати музику. У шість років з’явився його перший твір – «Осінь». Музика займала хлопчика. Зі школи він біг додому, щоб швидше сісти за інструмент. Разом з батьком вони захоплювалися музикою у всіх проявах. У двадцятих-тридцятих роках в Одесі постійно виступали світові гастролери, і батько з сином намагалися не пропустити жодного концерту.

Композитор Оскар Фельцман почав займатися музикою в ранньому дитинстві

Коли Оскар підріс і опанував нотною грамотою, попросив батька зробити йому дошку, на якій він збирався записувати свої музичні твори. Незабаром батько приніс йому красиву дошку, зроблену з червоного дерева. Вона все життя залишалася з композитором, саме на ній з’являлися вперше всі його твори.

По закінченню школи Столярського, талановитого учня занесли на дошку пошани. Щоб продовжити освіту, молодий чоловік відправився в Москву і без праці вступив до консерваторії, потрапивши в клас Ст. Шебаліна. Студентом він вже отримував Сталінську стипендію.

Початок кар’єри композитора Оскара Фельцмана

Коли почалася війна, композитора-початківця відправили в евакуацію, він жив в Новосибірську. Будучи двадцятирічним юнаком, він зайняв посаду секретаря Спілки композиторів Сибіру. У той період ним були написані твори для Александрінського театру міста Ленінграда, для Єврейського Театру Білорусії, для філармонії.

Лариса Давидович. Композитор Оскар Фельцман «Повернення романсу» Важлива для подальшої творчості зустріч відбулася в тому ж Новосибірську. Туди прибув Б. Володимирський, який в ті роки був начальником музичних установ Союзу. Йому представили Фельцмана, як надзвичайно обдарованого молодого композитора. Разом вони поїхали в місто Сталінськ, де в той час перебував в евакуації Московський театр оперети.

Знайомство Фельцмана з оперетою

Коли вони прибули, в театрі йшла «Сільва». Побачена оперета справила на Оскара сильне враження. Як він сам згадує, що саме тоді прийшло відчуття, що вся його життя тепер буде пов’язана з оперетою і легким жанром. Так він зрозумів, якою буде його життєва мета.

Театр замовив композитору оперету з назвою «Синий платочек». Він виконав цей термінове замовлення всього за два тижні. Однак і автора п’єси, і Фельцмана розгромили в «Правді». Так відбулося перше знайомство з радянською критикою.

Робота Оскара Фельцмана в легкому жанрі

Після війни він з дружиною жив у знайомих у Москві. В той період Він прийняв для себе рішення присвятити життя легкого жанру. Треба сказати, що кілька років йому доводилося дуже непросто. Був момент, коли він хотів продовжувати творити в Спілці композиторів, і його навіть взяли туди. Однак він отримав запрошення Іллі Рубінштейна працювати спільно. Оскар дав згоду і відразу приступив до роботи.

Композитор Оскар Фельцман і співак Йосип Кобзон

Його музичні комедії спочатку з’являлися в периферійних театрах, часто стаючи там аншлаговими. Такою стала і комедія «Чужа ніч». У 1948-му його «Повітряний замок» поставили в столичному театрі оперети. Незабаром він почав писати музику для циркових номерів і дитячих постановок. Згодом композитор познайомився з режисерами, артистами, драматургами та поетами. Піснею ж він не цікавився ніколи, йому вона здавалася чимось несерйозним, не вартим уваги. Багато його колеги писали для естради. Вони-то і запропонували Оскару кілька пісенних текстів. Він написав став популярним «Теплохід», який був виконаний Леонідом Утьосовим.

Такий успіх окрилив композитора, він з азартом поринув у новий для нього музичний світ. Він створив знамениті «Конвалії», пісню знав кожен, її наспівували скрізь, але функціонери протягом чверті століття вважали її прикладом вульгарності в мистецтві.

Кроки на естраді були дуже швидкими. Цьому сприяли артисти старшого покоління, які вважали його перспективним. Він почав співпрацювати з видатними співаками. Поети, які співпрацювали з композитором – це і Р. Газматов, і Р. Різдвяний, і М. Матусовський. Співпрацювала з талановитим композитором і О. Фадєєва, яка в ті роки спеціалізувалася на написанні текстів пісень. Разом вони написали «Мій Вася» і пісню «Пісенька листоноші».

Оскар Фельцман — Чорне море моє У творчому житті був ще один період роботи в опереті. У 1973-му він написав музику до комедії «Тітка Чарлея», а пізніше з’явилася комедія «Старі будинки».

У середині вісімдесятих для авторських концертів був створений інструментальний ансамбль. Він отримав назву «Вогні Москви». Виконувала соло в ньому Ірина Аллегрова.

Останні роки життя Оскара Фельцмана

Наприкінці вісімдесятих він почав багато складати на єврейську тему. «Пісні колишньої» — цілий вокальний цикл, який був виконаний Йосипом Кобзоном. За цим пісням навіть був знятий фільм, який не міг залишитися непоміченим телеглядачами.

В кінці дев’яностих років композитор написав балет «Булочка», перебуваючи в місті Ноябрьске. У 2000-му він написав балет «Венера Ильская». Ювілейний концерт композитора відбувся у 2001-му році. На ньому прозвучало багато нових творів. В останні роки життя їм був виданий диск «Єврейське щастя».

Особисте життя Оскара Фельцмана

Одружився композитор в 1941-му році, перебуваючи в Новосибірську. Його дружиною стала Євгенія Кайдановская, яка в ті роки була студенткою столичної консерваторії.

У композитора є син Володимир. Він теж музикант-піаніст. Мешкає і працює в Америці.

Смерть Оскара Фельцмана

Не доживши до 92-х років кілька днів, Він помер. Його поховали в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: