Олександр Ткачов біографія міністра, фото, особисте життя та його діти

Ім’я: Олександр Ткачов

Дата народження: 23 грудня 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: ст. Висілки, Краснодарський край

Діяльність: держ. діяч, політик

Вага: 82 кг

Зріст: 181 см

Біографія Олександра Ткачова

Олександр Миколайович Ткачов – глава Мінсільгоспу, екс-губернатор Кубані, член Бюро Вищої ради «Єдиної Росії», колишній депутат Держдуми і директор комбікормового заводу, який був одним з двох базових підприємств при створенні «Агрокомплексу», найбільшого холдингу, що належить до сімейної бізнес-імперії чиновника.

У 2015 році родичі керівника федерального відомства увійшли в п’ятірку найбільших вітчизняних власників сільськогосподарських земель. Під їх контролем перебували понад півсотні господарств і земельний банк, обсягом не менше 450 тисяч гектарів.

Ткачов Олександр Миколайович

За період губернаторства міністра виручка вищезазначеного, контрольованого ними агрохолдингу зросла більш ніж у 30 разів (до 27 мільярдів рублів). Причому в сфері інтересів сім’ї був не тільки аграрний бізнес, але і роздрібна мережа з більш 500 магазинів, автогосподарство з парком з 900 автомашин і 800 одиниць спецтехніки, будівництво доріг, спорудження об’єктів житлової і комерційної нерухомості та інше.

Дитинство і родина Олександра Ткачова

Майбутній високопоставлений чиновник з’явився на світ 23 грудня 1960 року в центрі Краснодарського краю, в станиці Висілки, розташованому в ста кілометрах від адміністративного центру. Він став другим сином у родині Миколи Івановича, заступника голови районного виконкому, згодом очолив місцевий завод по виробництву комбікормів для сільськогосподарських тварин, а також працював на ключових постах сімейної фірми. Його дружина, Любов Сергіївна, володіла фермерським господарством, що спеціалізується на вирощуванні винограду.

Олександр Ткачов у молодості

Олександр був молодший за брата Олексія на 3 роки. У школі він був «хорошистом», любив баскетбол. Захоплювався він не тільки спортом, але й музикою – навчився грі на гітарі, не без допомоги брата, який займався у музичній студії. По закінченні навчання він продовжив освіту в політехнічному інституті Краснодара.

Початок кар’єри Олександра Ткачова

Отримавши в 1983 році диплом інженера, молодий фахівець повернувся додому і три роки відпрацював на заводі, яким керував його батько. Потім він перейшов на комсомольську роботу за підтримки секретаря райкому партії Олексія Климова, одного батька і до 1988 року був першим секретарем райкому комсомолу станиці, вступив в компартію.

Олександр Ткачов в 30 років очолив завод

У 30 років Олександр зайняв посаду батька і став директором заводу, сам Микола Іванович продовжив працювати, але як заступник директора. У 1991-му він вийшов з лав КПРС. Через 3 роки сім’я Олександра стала власником заводу, скупивши у робочих приватизаційні сертифікати, земельні паї і створивши фірму «Агроркомплекс».

Підприємці активно займалися сільськогосподарським бізнесом, поглинали сусідні сільгосппідприємства і приєднували нові землі.

Олександр Ткачов у політиці

У 1994 році успішний директор «Агрокомплексу» приступив до побудови своєї політичної кар’єри. Спочатку він був обраний депутатом крайового заксобранія, а в 1995 році пройшов у Держдуму, випередивши кандидата від компартії Миколу Кондратенка.

Причому спочатку він ніби перебував у лавах політпартії Черномирдіна «Наш дім – Росія» і був підтриманий нею. Але сам депутат це твердження заперечував. У парламенті він увійшов в Аграрну групу, яка займала близьку до КПРФ позицію.

У 1996 році молодий політик вирішив висунути свою кандидатуру на пост керівника краю, знову конкуруючи з Кондратенко. Але перед виборами знявся з «гонки» на користь діючого губернатора Єгорова. Причиною стало судовий розгляд, яке виникло щодо правомірності приєднання до «Агрокомплексу» декількох зернових елеваторів. У підсумку, справа в суді розв’язалося на користь Ткачова, а Кондратенко зайняв бажаний пост.

У 1999 році він підтримав кандидатуру Олександра Миколайовича на парламентських виборах, і той переміг, ставши заступником голови профільної депутатської групи.

Олександр Ткачов - губернатор Краснодарського краю

У 2000 році при підтримці колишнього глави регіону, публічно оголосив його своїм наступником, Олександр бал обраний керівником «житниці Росії». Новий глава адміністрації відразу ж запропонував екс-губернатору представляти інтереси краю в раді федерації. Пізніше він прославився проведенням націоналістичної політики зі слоганом «Кубань – для кубанців!».

У 2004 році Ткачов був затверджений на губернаторській посаді на другий термін. Перебуваючи на посаді, він став ініціатором масової реконструкції центральної частини міста Краснодара. У 2007 році чиновник був обраний губернатором в черговий раз.

Особисте життя Олександра Ткачова

Глава відомства одружений на своїй ровесниці і односельчанці Ользі Іванівні. Вона – економіст, як і чоловік, отримала вищу освіту, але, на відміну від нього, у Ростові-на-Дону. Потім вона працювала на фабриці шкіряних виробів в Краснодарі. Сімейна пара виховала двох доньок – Тетяну, 1983 року народження, та Любов, яка народилася в 1994 році.

Олександр Ткачов з дружиною Ольгою

Люба захоплювалася живописом. А старша донька закінчила в Краснодарі аграрний держуніверситет. У 2006 році вона стала дружиною Романа Баталова, молодого чоловіка родом з Красноярська, закінчив МДІМВ (де він і познайомився з дружиною). Відразу після одруження юнак став заступником голови комітету по земельних відносин в Заксобрании краю і заступник директора «Краснодаргоргаз». У 2009 році він захистив кандидатську дисертацію і став власником компанії «Основа», визнаної у 2015 році одним з найбільших експортерів зерна в світі.

Олександр Ткачов з дочкою Тетяною

Під контролем родини Олександра Миколайовича знаходився практично весь великий бізнес краю. Зокрема, Анастасія, донька його старшого брата Олексія, стала мільярдеркою в 22 роки і співвласницею трубних заводів, найбільшої в окрузі птахофабрики, девелоперської компанії та інших активів.

За даними декларації про доходи за 2014 рік чиновнику належала резиденція в центрі Краснодара – будинок площею понад 900 квадратних метрів з земельною ділянкою в 1,85 тисяч «квадратів». За неофіційною інформацією в ЗМІ, подружжю Ткачових належала також квартира в елітному будинку вартістю близько 2,5 мільйонів рублів, садиба з особняком на Іллінському шосе, оцінена в $1,5 млн., а також житлову площу в столиці.

Сім'я Олександра Ткачова

Вони також були власниками на правах оренди земельних ділянок під Туапсе, площею близько 1 тисячі та близько 10 тисяч квадратних метрів. Ця власність отримала скандальну популярність, коли активісти демонтували секцію огорожі і виявили вирубку сосен, занесених у Червону книгу. Після інциденту еколог Євген Ветишко за псування майна за рішенням суду потрапив на 3 роки в колонію-поселення.

Дача Олександра Ткачова в Геленджику До числа особистих резиденцій (крім згаданої вище бази відпочинку в Блакитній бухті) відноситься садиба на батьківщині чиновника (офіційно вони вважаються власністю «Агрокомплексу»). На дільниці в 500 гектарів розміщені господарський і гостьовий будинок, тенісні корти, полігони для стрільбищ, басейни, штучні водоспади, стайня, тобто, все необхідне для комфортного життя і прийому високих гостей. Передбачено власниками навіть розведення осетрів, форелі і фазанів, на яких пропонують пополювати.

Олександр Ткачов сьогодні

У 2012 році політик був включений до складу Державної ради при Президенті. Його призначили спеціальним представником лідера держави з Абхазії, а також затвердили на наступний 5-річний термін на посаді керівника Кубані.

Олександр Ткачов призначений міністром сільського господарства Після призначення у квітні 2015 року на міністерську посаду в сфері сільського господарства, досвідчений керівник і політик зумів відразу ж проявити себе і підвищити свій апаратний вага введенням безпрецедентних заходів щодо посилення контролю за імпортною продукцією. Організовані новим міністром акції по знищенню продуктів харчування виробництва, що потрапили під санкції країн мали неабиякий резонанс.