Ніколя Саркозі (Nicolas Sarkozy) біографія, фото, особисте життя та його дружина

Ім’я: Ніколя Саркозі

Дата народження: 28 січня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Париж, Франція

Діяльність: політик, 23-й президент Франції

Вага: 72 кг

Зріст: 168 см

Біографія Ніколя Саркозі

Ніколя Саркозі – це відомий французький політик, ще зовсім недавно займав пост президента П’ятої Республіки. У цій якості він відомий в усіх куточках Землі. Але хіба лише цим примітна особистість нашого сьогоднішнього героя? Звичайно, немає. Залишаючи трохи осторонь Саркозі-президента, сьогодні ми постараємося розповісти про нього як про звичайну людину. Особливості політичного шляху нехай залишаться на відкуп іншим ресурсам. Ми ж сьогодні поговоримо про щось значно більш цікавому…

Дитинство і початок біографії Ніколя Саркозі

Майбутній президент Франції і князь Андорри з’явився на світ у 28 січня 1955 року в місті Парижі. Його родина мала не тільки французькі, але й угорські та єврейські коріння. Батько нашого сьогоднішнього героя – уродженець Будапешта Упав Надь-Боча Шаркези — був представником відомої в Угорщині дворянської династії і навіть володів власним замком. У часи Другої світової війни він, як і багато інші великі землевласники, підтримував профашистський режим в Угорщині, а тому був змушений тікати з країни після приходу радянських військ і встановлення в країні соціалістичного режиму. Так, батько майбутнього президента опинився у Франції. Тут він познайомився з чарівною студенткою на ім’я Андре Мала, яка незабаром стала його дружиною. В результаті цього союзу на світ з’явилися троє синів, серед яких Ніколя був другим за старшинством.

Ніколя Саркозі - колишній президент Франції епатажний

Вельми примітно, що в дитинстві сім’я Саркозі жила досить бідно. Після народження дітей батько нашого сьогоднішнього героя пішов з сім’ї і практично ніяк не допомагав своїм дітям. Саме тому Ніколя часто відчував себе зайвим і непотрібним в тому світі, який оточував його. Він часто терпів нападки з боку однокласників, які завжди не дуже добре ставилися до нащадків емігрантів. У своїх більш пізніх інтерв’ю, Ніколя Саркозі неодноразово зізнавався в тому, що його прагнення до влади багато в чому обгрунтовано його другорядним статусом в дитинстві.

У 1978-му році майбутній президент Франції закінчив Університет Париж Х-Нантер, де отримав ступінь магістра в галузі цивільного права. Після цього він також деякий час провчився в Інституті політичних досліджень, проте залишив його так і не отримавши диплома. Деякий час після цього наш сьогоднішній герой працював у сфері комерційного права, спеціалізуючись переважно на питаннях, пов’язаних з нерухомістю.

Політична кар’єра Ніколя Саркозі

Політичний шлях Ніколя Саркозі почався в 1974-му році в той період, коли він вступив у партію «Союз демократів за республіку». У 1981-му році наш сьогоднішній герой очолював молодіжний комітет в рамках передвиборчої компанії Жака Ширака. Після цього Ніколя став його протеже і на позачергових виборах у французький парламент отримав одне з депутатських місць.

Напад на Ніколя Саркозі В 1993-му році стався один із доленосних моментів у кар’єрі майбутнього президента Франції. Як парламентера він особисто вів переговори з терористом, удерживавшим в заручниках дітей та вихователів десятого саду в містечку Нейї. Після цього епізоду він став дуже популярний серед виборців, а тому тодішній голова уряду Едуард Балладюр поспішив включити Саркозі в число своїх міністрів. Ніколя отримав портфель міністра з бюджету

Після цього в політичній кар’єрі нашого сьогоднішнього героя було ще багато злетів і падінь. Він переходив з одного міністерства в інше, недовгий час був депутатом від Франції в Європарламенті, працював мером містечка Нейі-сюр-Сен, а також обіймав посаду міністра внутрішніх справ. У цій якості він провів кілька жорстких реформ, спрямованих на боротьбу з сепаратизмом і злочинністю. У 2004-му році наш сьогоднішній герой був обраний лідером партії «Союз за народний рух». Три роки тому в якості лідера цієї партії Ніколя Саркозі висунув свою кандидатуру на президентських виборах.

Ніколя Саркозі, президент Франції

У підсумку наш сьогоднішній герой набрав у першому турі голосування 31,18% голосів і вийшов у другий тур разом з кандидатом від Соціалістичної партії Сеголен Руаяль. Другий тур голосування став переможним для Ніколя. За нього проголосували 53% виборців. Таким чином, 16 травня 2007-го року талановитий політик став новим президентом Франції.

В період свого президентства Ніколя Саркозі провів кілька важливих реформ. Він ввів ліміт на переобрання президента (не більше двох термінів підряд), прийняв кілька законопроектів регулюють процес імміграції до Франції. Крім того, він вів активну діяльність по зміцненню позицій Євросоюзу у світовій політиці, однак виступав проти вступу Туреччини в дану організацію. Як міжнародного посередника Саркозі брав участь у вирішенні Південноосетинського конфлікту.

Ніколя Саркозі: прийшов з Сесіль, пішов з Карлою Під час президентства Саркозі його рейтинг кілька разів зростав і падав. До нових президентських виборів Ніколя підходив з непоганим запасом міцності», однак, незважаючи на це, все-таки програв вибори Франсуа Олланду. У другому турі голосування Ніколя отримав 48,36% голосів проти 51,64 % у його опонента. У підсумку Саркозі залишив президентський пост.

На тлі різкого падіння рейтингів Франсуа Олланда, в лютому 2013-го року Саркозі заявив, що збирається знову балотуватися в президенти в 2017-му році.

Особисте життя Ніколя Саркозі і захоплення поза політикою

Романи Ніколя Саркозі неодноразово ставали предметом палких дискусій у французькій пресі. Ще у 1982-му році майбутній президент одружився з уродженкою Корсики Марі-Домінік Кюльолі. В результаті цього подружнього союзу на світ з’явилося двоє дітей – сини і Жан П’єр. Однак фактично шлюб існував лише півтора року.

Ніколя Саркозі з дружиною Карлою Бруні

Вся справа в тому, що ще під час шлюбу Ніколя став зустрічатися з моделлю Сесілією Мартен, який в той період була заміжня за престарілим підприємцем. Вельми примітно, що даний шлюб Ніколя Саркозі узаконив особисто – в якості мера містечка Нейі-сюр-Сен він навіть вів весільну церемонію. Згодом Сессілія і Ніколя деякий час зустрічалися таємно. У 1988-му році вони стали офіційно зустрічатися. У 1989-му році дівчина розірвала шлюб з колишнім чоловіком. Розлучення Саркозі довелося чекати до 1996-го року. У тому ж році у Сессилии з Ніколя народився син Луї.

Шлюб з другою дружиною розпався в 2007-му році. Після цього в пресі стали з’являтися повідомлення про романі президента Франції з італійською співачкою Карлою Бруні, яка раніше також була відома своїми скандальними романами. Так, зокрема, у італійки є син від молодого хлопця Рафаеля Ентовена, роман з яким у неї зав’язався в той період, коли вона ще зустрічалася з його батьком.

Однак подібні темні плями на біографії Карли анітрохи не збентежила Саркозі. У 2008-му році закохані зв’язали себе узами шлюбу, а вже в 2011-му році третя дружина народила йому дочку Джулію. Поза політикою Саркозі є затятим шанувальником кіно. Він кілька разів знімався у різних французьких фільмах. Над двома картинами він працював також в якості сценариста.