Наталія Варлей біографія, фото, її чоловік і діти

Ім’я: Наталія Варлей

Дата народження: 22 червня 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Констанца, Румунія

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 45 кг

Зріст: 150 см

Біографія Наталії Варлей

Дитинство Наталії Варлей

Наталія Володимирівна Варлей народилася в Румунії. Її батько Володимир Вікторович був капітаном далекого плавання, а мати Аріадна Сергіївна онукою потомственого гірничого інженера.

Згідно сімейними переказами прізвище Варлей — валлійська. Предки Наталії приїхали в Росію з Уельсу. У дев’ятнадцятому столітті якийсь фабрикант приїхав в Росію, привізши з собою стайню. У неї було два брати жокея на прізвище Варлей, вони залишилися в Росії і одружилися на російських дівчат.

Наталія Варлей. Нудно без Шурика. Своє дитинство Наталія провела в столиці Заполяр’я місті Мурманську. Вона була дуже обдарованою дівчинкою. Вже з чотирьох років почала писати вірші, добре малювала, а пізніше поступила в музичну школу. З-за проблем зі здоров’ям їй не можна було відвідувати в школі уроки фізкультури.

Наталія Варлей у цирку і кіно

В кінці п’ятдесятих років сім’я переїхала в Москву. Як-то раз мама повела Наташу в цирк, на касі дівчинка помітила оголошення про набір дітей її віку в циркову студію. На наступний же день вона в таємниці від батьків прийшла за адресою, який був вказаний в оголошенні. Педагоги студії, оглянувши Наталю, погодилися прийняти її.

Наталія Варлей закінчила відділення акробатики Державного училища циркового та естрадного мистецтва в 1965 році і до 1967 року працювала еквілібристкою у складі трупи Московського цирку на Кольоровому бульварі. Їй довелося виступати разом з відомим клоуном Леонідом Георгійовичем Енгибаровым. Саме завдяки знайомству з ним Наталя потрапила в кіно. Відомий клоун мав багато знайомих в кіно середовищі, одним з них був режисер Георгій Юнгвальд-Хилькевич з Одеси. Одного разу на виставі в цирку режисер помітив Наталю, юна еквілібристка настільки йому сподобалася, що він запропонував їй роль у своєму новому фільмі.

Наталія Варлей у молодості

Наталя погодилася, у фільмі «Формула веселки» їй дісталася роль медсестри. Картину на екран тоді не випустили, проте під час зйомок на Наталю звернула увагу асистент кінорежисера Леоніда Гайдая. Починаючу актрису запросили на роль студентки Ніни у фільмі «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика». Претенденток на цю роль було близько п’ятисот, серед них були такі відомі актриси, як Наталя Кустинська, Віка Федорова, сестри Вертинський, Валентина Малявіна, Наталія Фатєєва. Але режисер віддав цю роль ще нікому не відомої 19-річної цирковій артистці Наталії. Вона здалася йому найсміливішим і безпосередній.

Згадуючи про своїх кінопробах, Наталія Варлей каже: «Прийшла на «Мосфільм». Мені дали прочитати уривок з сценарію. І тут Леонід Гайдай мене питає: «Наташа, а могли б ви роздягтися до купальника?» Я відповіла: «Звичайно». Всі дуже здивувалися цьому. Це в наш час актори легко роздягаються, а тоді і кінематограф, і вся країна були більш поміркованими. Але для мене купальник був повсякденному цирковий одягом, тому і ніяких думок не виникло. Загалом, зняли і цей епізод. Мабуть, він і визначив вибір». Потім почалися зйомки: «Було багато смішних, казусних, і драматичних ситуацій. Наприклад, я мало не задавила знамениту трійцю. Пам’ятаєте, коли вони стояли поперек дороги з Віциним посередині? Я мчала на червоній машині, і раптом у неї відмовили гальма. Слава Богу, реакція у наших прекрасних акторів виявилася хорошою».

Наталія Варлей здалася перед режисером в купальнику

Прем’єра фільму «Кавказька полонянка» відбулася в Москві, у квітні 1967 року. Фільм був настільки успішний, що до актриси прийшла всенародна слава. Її скрізь впізнавали, настирливі шанувальники не давали їй проходу, і вся країна наспівувала пісню про білих ведмедів. Гонорар актриси за зйомки у фільмі був невеликим – 200 рублів, ще 100 рублів вона отримала після успіху фільму. Після зйомок у фільмі Наталія Варлей прийняла рішення піти з цирку і вступити в Театральне училище імені Щукіна.

У жовтні 1967 року актриса зіграла головну роль у фільмі «Вій» режисерів К. Єршова і Р. Кропачева. Це був перший у вітчизняному кінематографі фільм жахів. У ньому Варлей зіграла роль Панночки.

Театральне училище Наталія Варлей закінчила у 1971 році. З 1971 по 1978 роки працювала актрисою в театрі імені Станіславського. Її дебютом була роль Роз-Марі Фей у виставі «Альберт Ейнштейн» Н. Погодіна.

Незабаром з-за вагітності Наталія взяла декретну відпустку, повернулася назад в театр у 1972 році. Їй було важко розриватися між театром і будинком.

У 70-80-ті роки актриса продовжувала зніматися в кіно, найвдалішими її фільмами в ці роки були: «Великий атракціон» (Даша Калашникова), «Мій тато — ідеаліст» (Олена), «Не хочу бути дорослим» (Катя, мама Павлика).

Наталія Варлей – Пісня про ведмедів (Кавказька полонянка) В 90-х роках Наталія практично припинила зйомки в кіно, вона пояснювала це тим, що їй не пропонують хороших ролей. Остання її помітна робота в цей період – ролі Гінгеми і Бастинды у фільмі «Чарівник Смарагдового міста», в 1994 році.

Повернення актриси у велике кіно відбулося в 2006 році, вона знялася у фільмі «Вовкодав з роду Сірих Псів», в ролі матері Кендарат.

Особисте життя Наталі Варлей

Першим чоловіком Наталії Володимирівни став відомий режисер і актор Микола Бурляєв. Їх шлюб відбувся в 1967 році. Актор Леонід Філатов, а також його друзі сатирик Михайло Задорнов і актор Володимир Качан намагалися відрадити її від цього, але безуспішно. Вже через кілька років Варлей і Бурляєв розлучилися.

Другий раз Наталя вийшла заміж за Володимира Тихонова, який був її однокурсником і сином актриси Нонни Мордюкової та актора В’ячеслава Тихонова. Справи в родині не ладналися, Володимир Тихонов зловживав алкоголем, на цьому ґрунті між подружжям постійно відбувалися скандали. У 1971 році вони розлучилися. А в січні 1972 року у них народився син – Василь.

У 1985 році під час навчання в Літературному інституті імені М. Горького у Наталії Варлей народився другий син – Олександр. Хто батько дитини достеменно невідомо.

Прямий ефір. Наталія Варлей — що приховувала кавказька полонянка Старший син Наталії – Василь навчався в Інституті сучасних мистецтв, в 1995 році у нього народився син – Євген. Другий син Наталії зараз навчається на факультеті журналістики в гуманітарному університеті.

Робота Наталії Варлей на телебаченні

У 90-х роках щоб не сидіти без роботи, Наталія Варлей озвучувала і дублювала серіали, які у величезній кількості виходили на російському телебаченні. У її послужному списку близько 2000 ролей. Пізніше вона стала зніматися у програмі «Домашні клопоти».

У 1999 році Наталія брала участь у проекті «Співають зірки театру і кіно», в якому виступала як виконавиця власних пісень.

Навесні 2009 року прийняла участь у проекті Першого Каналу «Дві зірки» в дуеті із співаком Миколою Гнатюком.

Наталія Варлей у ролі відьми у фільмі «Вій»

Визнання і нагороди

1984 рік Державна премія РРФСР імені Крупської за роль мами Каті у фільмі «Не хочу бути дорослим». 1989 рік Заслужена артистка РРФСР.

17 травня 2002 року стала володаркою призу «Немеркнуча глядацька любов» на фестивалі «Віват кіно Росії!»

30 липня 2010 року нагороджена Орденом Дружби за заслуги в розвиток вітчизняної культури та мистецтва і багаторічну плідну діяльність.