Надія Кадишева біографія, фото, життя і родина Кадишевої

Ім’я: Надія Кадишева

Дата народження: 1 червня 1959 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: д. Гірки, Леніногорськ р-н, Татарстан

Діяльність: співачка, солістка народного ансамблю «золоте кільце»

Вага: 60 кг

Зріст: 176 см

Біографія Надії Кадишевої

Втім, дитинство майбутня артистка провела в селі Старий Маклауш, яка знаходиться на кордонах Татарстану, Самарської і оренбурзької областей. Мама Надії присвятила своє життя родині і дітям, а тато працював майстром на залізниці.

В родині була легенда про багатство, яким володів його дід і прадід Кадишевої, але до народження Надії багатство полягало тільки в п’яти дочок.

Заводила

У матері Надії було слабке здоров’я, але вона все одно знаходила сили на своїх дочок. До того ж, сім’я жила досить скромно, а ось діти часом не помічали потреби, адже були завжди чисто одягнені і нагодовані.

Майбутня співачка зростала пустотливий, веселою і була головною заводієм у всіх іграх, і у всіх витівках. З нею постійно траплялися всілякі історії. Приміром, Надя розбивала голову в кров, прикручуючи до валянків ковзани. Причому, рани були сильні і лікарі навіть побоювалися за здоров’я дівчинки і веліли дотримувати постільний режим. Для рухомого дитини це було найбільшим покаранням. Але за таким вимушеним відпочинком слідувала нагорода: батько приносив з роботи шоколадні цукерки, в той час, як сестри отримували тільки карамельки. Втім, Кадишева не була жадібною і з задоволенням змінювалася. До речі, шрам на лобі Надії Кадишевої – нагадування про бешкетному дитинстві.

Були й інші витівки. Наприклад, маленька артистка плавала в бабусиній кориті по річці і ледь не потонула, а одного разу, граючи в хованки, стрибнула в яму і розпорола ногу так сильно, що довелося госпіталізувати.

З малоліття Надія любила грати в театр. Дівчинка жодного разу там не була, але вже мріяла про це невідомому місці. Артистичною разом з Надею була і сестра Люба. Сестри постійно робили з фіранок «бальні» сукні і красувалися «на пальчиках», як балерини. А одного разу Кадишева-молодша заявила, що буде артисткою. Підтверджувала свої слова виступу, після чого лунали оплески від сестер.

Життя в інтернаті

Коли Надії було 10 років, не стало її мами. Батько залишився з п’ятьма дівчатками один. Але не надовго. Вже через півроку він одружився. Мачуха в повному розмірі виправдала очікування. Вона привела в родину своїх дітей, і сестрам довелося роз’їхатися.

Виконавиця народних пісень Надія Кадишева

Першою з отчого дому поїхала Віра, вона пішла працювати на завод. Потім пішла Марія – її відправили на північ до родичів, а Любу з Надею визначили в Бугульму в школу-інтернат. Батько був скупий на увагу. Він писав листи, але скрізь звертався до дівчаткам на «ви». Іноді надсилав потай від дружини гроші.

В інтернаті після рідного дому було нелегко. Це, відповідно, позначилося на характері Надії. Вона стала замкнутою і різко подорослішала.

В цей час і ніхто не підозрював, що у Надії прекрасний голос. Талант відкрився несподівано на уроці, коли в інтернаті обговорювали конкурс пісні. Кадишева дзвінким голосом заспівала пісню «Орлятко». Спів буквально вразило всіх, з того часу Надю почали вважати зіркою інтернату.

Робота на фабриці

Після восьмирічки в школі Наді треба було вирішувати, ким же ставати і як жити далі. Сестра Марія вже працювала в підмосковній Лобні на бавовнопрядильної фабрики. До неї майбутня співачка і вирішила приїхати. Уже в 14-річному віці Кадишева стала працювати на тій же фабриці «Червона поляна». Було важко, оскільки жили в гуртожитку, вставали рано, і робота була важка. Втім, не розгубити оптимізм Наді допомагало спів і музика. В цеху завжди звучав голос артистки, між верстатами з початком ниток. Слухачами виступали працівниці, які замовляли пісні і допомагали Наді виконати норму.

Надія Кадишева і ансамбль «Золоте кільце» – Не віриться На фабриці Надія почала брати участь у гуртках самодіяльності. Тоді ж у співачки і з’явилися перші шанувальники. Особливо вони любили слухати проникливу композицію Пономаренко «Подаруй мені хустку».

Москва

У 18 років Надія Кадишева поїхала в Москву виконувати свою мрію – вступити в музичне училище імені Іпполітова-Іванова. Без музичної підготовки, зробити це було вкрай складно. У навчальний заклад надходили в основному москвичі, солісти народних хорів або ж випускники музичних шкіл. В училищі Кадишева не надійшла, але від мрії не відступила. Через рік вона пішла на підготовчо відділення, клас Миколи Тарасенка. Уроки Надя вчила в електричках, вночі в гуртожитку, недосипала і, іноді, недоїдала. Але такі позбавлення допомогли досягти успіху. Кадишевої прийняли на перший курс.

Нове життя

Вчитися Надія Кадишева почала з завзяттям. Весь вільний час вона сиділа в класі свого педагога і слухала всі зауваження, які він робив іншим студентам. З усіх учнів Кадишевої виділяв гарний тембр голосу, працьовитість і музикальність. І на третьому курсі студентку запросили до складу нового професійного квартету «Россияночка» при «Москонцерті». У цей час почалися репетиції, концерти і гастролі. В репертуарі колективу були народні пісні, проте, були і винятки. Наприклад, на конкурс естрадних виконавців квартет підготував пісню Монасыпова «Летіли птахи білі…». Там Надії довірили соло. У квартеті надії Кадишевої помітили відразу. Особливо впадало в очі її зворушливе, вистраждане спів.

Надія Кадишева Концерт в театрі Золоте кільце

Доля під носом

Надія Кадишева жила в гуртожитку, де на різних поверхах розміщувалися студенти музичних училищ і Гнесинки. Тут і сталася доленосна зустріч. Вбігаючи в буфет, співачка натрапила на хлопця, студента інституту. Ним виявився Олександр Костюк. В той момент в серці Надії тьохнуло, вона подумала «Він буде моїм чоловіком». Чотири роки артистка таємно любила і страждала. Закоханість підштовхнула її продовжити навчання в інституті імені Гнесіних. Надія надійшла на кафедру сольного співу до Ніни Мешко.

У 1983 році Олександр випускався з інституту і несподівано запропонував Наді поїхати до його родичів і одружитися. Через рік у подружжя народився син Григорій. Пара обвінчалася через вісім років у Сан-Франциско в православному храмі.

«Золоте кільце»

У 1988 році Костюк організував естрадний ансамбль народної музики «Золоте кільце». Спочатку колектив гастролював за кордоном і був шалено популярний. У Росії про нього знали тільки з аудіозаписів, які везли з Японії та Німеччини. Не дивно, що Надія Кадишева стала солісткою «Золотого кільця». В 1993 році з співпраці зі студією «Союз» почалося визнання ансамблю на рідній землі.

З чоловіком і сином

Дискографія Надії Кадишевої включає в себе більше 20 студійних альбомів, концертних записів і збірників. Деякі кліпи підкріплені відеозаписами. Надія Кадишева заспівала такі хіти, як «Сніг летить і летить», «Іди, горе», «Я не чаклунка», «Навіщо це літо», «Заплутавшее щастя», «Ах, доля моя, доля», «Широка ріка». Всі пісні та альбоми видані разом з «Золотим кільцем».