Надія Бабкіна біографія, фото, скільки років Надії Бабкіної?

Ім’я: Надія Бабкіна

Дата народження: 19 березня 1950 р. (66 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Астраханська область

Діяльність: співачка, засновник і керівник колективу «російська пісня»

Вага: 60 кг

Зріст: 165 см

Біографія Надії Бабкіної

Тато співачки займав в Астраханській області керівні посади в організаціях та на підприємствах народного господарства, мама ж викладала в молодших класах.

Батько Бабкіної служив у Білій армії і походив з козаків. Деякі з них до цих пір живуть в Італії, Югославії та Франції. А ось материнські корені йдуть в рід Чистяковых, які до революції володіли мануфактурою в Москві. Громадянська війна змусила їх продати будинок в Москві, перебратися в Нижній Новгород, а потім в Астрахань, де і пройшло дитинство майбутньої співачки.

Дитинство

Сільські хлопці весь свій вільний час проводили на вулиці. Вони купалися, грали в козаки-розбійники влітку, а взимку каталися з гірок на санках. Співачка згадує, як після розливу, в заплаві спадала вода, і ловили рибу голими руками. У травні розквітала степ і покривалася килимом з яскравих тюльпанів. Спогади про рідне село і про красу природи Надія Бабкіна зберегла на все життя.

У 1957 році майбутня співачка пішла в перший клас школи селища Болхуны. Саме тут її батько був призначений головою колгоспу. Дітям можна було не працювати, але влітку Надія з братом Валерієм з іншими діточками виходили в поле.

У Бабкіних будинку постійно бували гості. Сім’я влаштовувала веселі маскаради, грали на гармонях і співали. Глава сімейства грав на всіх музичних інструментах, які тільки були під рукою, і чудово співав. Надя, тому, зростала музичної і артистичною. Вона постійно їздила з агитбригадами по селах, читала перед публікою вірші і співала.

Красива і сильая жінка Надія Бабкіна

У старших класах дівчина вже стала приймати участь в оглядах художньої самодіяльності, їздила від школи і від району до Волгограду і Куйбишев. Вже в десятому класі вона стала лауреатом Всеросійського конкурсу молоді, зайняла перше місце в жанрі російської народної пісні.

Пісні перед киносеансом

Надія Бабкіна закінчила школу в 1967 році, потім поступила в Астраханське музичне училище. І тут же стала робити перші кроки на шляху до успіху. Перший запис у трудовій книжці артистки – солістка-вокалістка при Обласному управлінні кінопрокату і кінофікації Астрахані. Надія співала перед початком сеансів у кінотеатрі. Публіка спеціально приходила її послухати.

Під час навчання Бабкіна познайомилася з композитором Анатолієм Гладченко і стала виконувати його пісні. Разом вони підготували репертуар із сотні пісень під баян. З ними юна співачка поїхала в 1971 році в Москву з надією стати артисткою.

Підкорення Москви

На початку 70-х років народний жанр був дуже популярний. У ньому працюють Людмила Зикіна, Ольга Воронець, Олександра Стрельченко Катерина Шавріна, які принесли народним композиціям індивідуальність.

Життєрадісна і яскрава.

Бабкіна пройшла вступні випробування та надійшла в Державний музично-педагогічний інститут Гнєсіних на диригентсько-хоровий факультет. Майбутня зірка почала старанно вчитися, адже вже в перші роки треба було зарекомендувати себе. Втім, крім освоєння нового матеріалу Надія встигала займатися творчістю і за межами інституту. Вона працювала в російському народному хорі ансамблю пісні і танцю професійної технічної освіти Московської області, і стала солісткою-вокалісткою оркестру «Баян» «Москонцерту». Вже тоді дівчина почала їздити на гастролі і організовувати студентські експедиції по розшифровці народних пісень різних куточків Росії.

А в цей час в інституті створювався жіночий вокальний ансамбль «Російська пісня». Його біографія починається в 1975 році. Спочатку були кімнатні вечори в гуртожитку, де співали Надя та її подруги-однокурсниці.

Робота при включених верстатах

Популярність прийшла не відразу. Перші концерти Надії Бабкіної та юного колективу відвідувало досить мало людей. Ансамбль навіть виступав в заводських і фабричних цехах, де співав при працюючих верстатах.

Надія бабкіна на відео Перше помітне виступ на Всеросійському конкурсі радянської пісні в Сочі в 1976 році. Там ансамбль заспівав композиції «Завивайся, берізка» і «Подблюдная». Через два роки була золота медаль вже на Міжнародному фольклорному конкурсі в Братиславі, де «Руська пісня» виконала «Сохне-в’яне у полі травичка». Далі пішов перший приз на другому Всеросійському конкурсі. Колективу дали нагороду за найкраще виконання народної пісні. В цей же час ансамбль став працювати при «Москонцерті» під керуванням Надії Бабкіної.

Відділення керівників народного хору Бабкіна закінчила в 1976 року, а через два роки вступила на відділення сольного народного співу та випустилася в 1981 році.

Театр російської пісні почав з’являтися, коли колективу виповнилося 6 років. У цей час «Російська пісня» вже постійно виступала, і публіка приходила не просто послухати пісні, а подивитися виставу. Сценарії для них писала сама артистка, як і історичні і побутові сценки. Репертуар розширювався і співачка вже поставила п’ять сольних програм, а так само вистави-обряди «Масляна», «Завивание берези», «Весілля» та «Колядки».

Надія Бабкіна про моду На базі ансамблю в 1981 році утворився однойменне Московський фольклорний центр. А в 1985 році Надія Бабкіна знову пішла вчитися, на цей раз на Вищі курси при Гітісі, на факультет режисерів естради та масових заходів. І в цей раз співачка успішно поєднує і навчання і творчість.

«Російська пісня» стала вже самостійною організацією в 1994 році і стала підкорятися Комітету культури Москви. Творче різноманіття початок вдосконалюватися і в 2000 році центр реорганізували в Московський державний музичний театр фольклору «Російська пісня». Надія Бабкіна стала художнім керівником.

«Російська пісня» не дотримується етнографічної послідовності. Фольклор завжди постає з елементами сучасності, так би мовити, пов’язаний з теперішнім часом і поколіннями. Артисти експериментують і шукають власний стиль виконання народних пісень. На якість традиції при цьому зберігається, як і сутність російської пісенної культури, її глибина, відкритість, чистота і життєлюбність.

Поступово ансамбль поповнився інструментальною групою і чоловічими голосами. До основного складу примикають стажисти – студенти Гнесинки.

Одяг від кутюр

Художню цінність мають і сценічні костюми «Російської пісні». Перші костюми допомагала робити Марія Федорова. А сценічний образ Надії Бабкіної – В’ячеслав Зайцев, Ігор Чапурін, Валентин Юдашкін, Людмила Доброхотова та інші.

Надія Бабкіна крім концертної діяльності встигає займатися і авторським творчістю. Наприклад, у 1996 році вона випустила збірку «Російські народні співаки», в 1997 році збірка «З репертуару ансамблю «Російська пісня». Книги використовуються як посібники в музичних вузах Росії.

За три десятки років роботи на сцені Надія Бабкіна випустила незліченну кількість платівок, поповнюючи і репертуар ансамблю і сольник (зараз у скарбничці артистки близько 1200 творів). Десять років на «Русском радио» співачка вела програму «Бабину хату». У прямому ефірі вона розмовляла з професорами-етнографами, фольклористами, а так само представляли дитячі пісенні колективи.

Надія Бабкіна з «Російською піснею» побувала у всіх союзних республіках і практично у всіх регіонах Росії. Чимало концертів було і за межами країни. Артисти, насамперед, пропагують багату пісенну культуру Росії. При цьому виступи були перед воїнами в «гарячих точках» – Чечні, Абхазії, Афганістані, Югославії.

Надії Бабкіної за внесок у вивчення історії російського козацтва присвоїли звання полковника козацьких військ і дали право носити зброю.

З Євгеном Гором

У артистки величезну кількість нагород. У 1986 році вона стала заслуженою артисткою РРФСР, у 1992 році – народною артисткою Росії, нагороджена орденами Пошани і Дружби. Співачка – професор Вищої школи образотворчих мистецтв Міжнародної академії наук, академік Міжнародної академії наук інформації інформаційних процесів і технологій.

Особисте життя

Першим чоловіком Надії Бабкіної був барабанщик ВІА «Лийся, пісня» Володимир Засєдатєлєв. З ним артистка прожила 17 років і народила чоловікові сина Данила в 1975 році.

Зараз Надія Бабкіна живе в цивільному шлюбі зі співаком Євгеном Гором, який молодший артистки на 30 років.