Муслім Магомаєв біографія співака, фото, особисте життя та його жінки

Ім’я: Муслім Магомаєв

Дата народження: 17 серпня 1942 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Баку, Азербайджан

Дата смерті: 25 жовтня 2008 р. (66 років)

Діяльність: оперний, естрадний співак

Біографія Мусліма Магомаєва

Мусліма Магомаєва — естрадний і оперний співак, Народний артист СРСР і володар красивого баритона.

Легендарний співак Муслім Магомаєв

Дитинство і юність Мусліма Магомаєва

Муслім Магомаєв народився в столиці Азербайджанської Радянської Соціалістичної республіки — місті Баку в страшне для Радянського Союзу воєнний час. Рід Магомаевых прославився задовго до народження Мусліма.

Муслім Магомаєв в дитинстві з мамою

Дід, в честь якого отримав ім’я майбутній співак, був самобутнім генієм — композитором і диригентом, основоположником національної класичної музики. Магомет Магомаєв, батько успадкував геніальність свого батька, але в іншому вигляді — він став талановитим художником і до самого відходу на фронт працював декоратором-оформлювачем в театрах Баку і Майкопу.

Айшет Магомаєва (сценічний псевдонім — Кинжалова), мати, була талановитою драматичною актрисою з неабияким музичним даром.

Муслім Магомаєв в молодості

Батька Муслім зовсім не пам’ятав. Магомет загинув під Берліном за кілька днів до закінчення війни. Айшет, втративши чоловіка, повернулася в Майкоп, а потім відправилася в Вишній Волочек, залишивши Мусліма в Баку під опікою брата загиблого чоловіка — Джамала Муслімовіча. Замінив хлопчикові батька і діда дядько був людиною суворим і справедливим.

Джамал не балував племінника, але зробив все, що від нього залежало, щоб дитина не відчував свого сирітства. Йому вдалося виховати в Муслиме гордість і відданість своїм коріння, країні, і нарешті, музиці, яка супроводжувала хлопчика з самого народження. Джамал не отримав музичної освіти, але непогано грав на роялі.

Підрослий Муслім поступив в музичну школу при консерваторії по класу фортепіано і композиції. Іншого шляху для обдарованого хлопчика з абсолютним музичним слухом і голосом неймовірної чистоти і сили просто не існувало.

Истосковавшись по синові, Айшет вирішила забрати його до себе, у Вишній Волочек. Дев’ятирічний Муслім з радістю поїхав з матір’ю в невеликій російський місто, зовсім не схожий на його рідний, сонячний та яскравий Баку.

Крім безмежного щастя від возз’єднання з мамою і безлічі нових вражень, хлопчика чекало знайомство з Театром, не з глядацького залу, а зовсім інше, дуже близьке — з довгими репетиціями, звуками настроюваних інструментів в оркестровій ямі і таємничим запахом закулісся.

Муслім Магомаєв – краще місто Землі». 1988-9. Muslim Magomaev В Вишнє Волочке Муслім продовжував навчатися в музичній школі, швидко завоював популярність у своїх однокласників, заразивши їх ідеєю створення власного лялькового театру. Саме в той час у хлопчика проявився хист до малювання і ліплення — він сам робив для вистави ляльок.

Через рік Муслім повернувся в Баку. Таким було рішення Айшет, якій здавалося, що в рідному місті музичну освіту сина буде більш повноцінним. Через деякий час мати знову вийшла заміж.

У Баку Муслім знову з головою поринув у музику. Він міг годинами слухати платівки з голосами Енріко Карузо, Маттіа Баттістіні,Беньяміно Джільї, Тітта Руффо… У повоєнні роки з’явилося безліч трофейних фільмів, де панувала зовсім інша атмосфера, лунали незнайомі мелодії і нові голоси.

По-сусідству з Магомаевыми жила родина відомого азербайджанського виконавця Бюльбюля, і хлопчик самозабутньо слухав, як виспівує співак. Дружбу з сином Бюльбюля Полад Муслім Магометович зберіг до кінця життя. Шкільні успіхи були неоднозначні: все, що стосувалося музики — фортепіано, сольфеджіо, музлитература, хор — в ідеалі, але інше… Пізніше Муслім Магометович з посмішкою згадував, яким суворим випробуванням для нього були загальноосвітні дисципліни — фізика, хімія, математика. Тоді школяреві навіть здавалося, що при вигляді формул у нього відключається мозок.

Пісні Мусліма Магомаєва популярні і зараз

У 1956 році Муслім вступив в Бакинське музичне училище ім. Асафа Зейналы, де викладали досвідчений вокаліст А. А. Милованов, соліст Бакинського оперного театру Ст. А. Попченко. Величезну вдячність співак все життя відчував до концертмейстеру Тамарі Исидоровне Кретинген, яка займалася з неординарним студентом у вільний час, знаходила для нього рідкісні твори маловідомих композиторів.

Голос Магомаєва розвивався і ставав все більш сильним. Мусліму вдалося уникнути мутації голосу в підлітковому віці. У 1959 році юнак закінчив навчання в музучилищі.

Творчість Мусліма Магомаєва

У 1961 році Муслім Магомаєв став солістом Ансамблю пісні і танцю Бакинського військового округу, який гастролював по Закавказзю. Через рік співак опинився в складі делегації СРСР на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Гельсінкі і, виконавши пісню «Бухенвальдський набат», став його лауреатом.

У 60-х прекрасний могутній голос Магомаєва здобув славу спочатку в Радянському Союзі, а потім і в світі. У 1962 році Магомаєв в рамках фестивалю азербайджанського мистецтва виступив в Кремлівському палаці з’їздів. Рік потому він, не припиняючи виступів на естраді, став солістом Азербайджанського театру опери і балету ім.Ахундова.

У листопаді 1963 року співак виступив з першим сольним концертом у Концертному залі ім. Чайковського. 1964-1965 рр. Магомаєв провів в Італії, де проходив стажування в театрі Ла Скала в Мілані. З величезним успіхом пройшли гастролі молодого ліричного баритона в 1966 і 1969 в концертному залі «Олімпія» в Парижі.

Перед Магомаєвим відкривалася чудова перспектива укласти контракт на рік з директором «Олімпії», але втрутилося Міністерство культури СРСР, яке заборонило співакові приймати самостійні рішення. Магомаєв не посмів вступати в конфронтацію з керівництвом: в ті роки це було чревате серйозними ускладненнями, аж до звинувачення у зраді батьківщини.

Муслім Магомаєв – Весілля Після повернення в Радянський Союз Муслім отримав пропозицію увійти до складу трупи Великого театру, але відхилив його, бо не хотів залишатися в жорстких рамках оперних вистав.

Репертуар одного з найпопулярніших співаків країни був надзвичайно різноманітний — естрадні пісні, оперні арії, російські романси, популярні шлягери західних композиторів, неминуча для того часу патріотична патетика. Державні нагороди та премії чергувалися з міжнародними — перша премія на фестивалі у Сопоті, «Золота платівка» в Каннах. Магомаєв протягом десятиліть був незамінним виконавцем на урядових концертах, учасником всіх святкових телепередач.

Звання Народного артиста він отримав у 1973 році, коли йому був 31 рік. У 1975 співак створив Азербайджанський державний естрадно-симфонічний оркестр і був його беззмінним художнім керівником до 1989 року. Магомаєву вдалося популяризувати сучасні західні напрямки в музиці, які піддавалися остракізму з боку вищого партійного керівництва країни. Саме в його виконанні з великої сцени в Радянському Союзі вперше прозвучала пісня «Yesterday» легендарної групи «The Beatles».

Магомаєв складав музику, брав участь у зйомках фільмів «Співає Муслім Магомаєв», «Нізамі», «Москва в нотах», часто гастролював за кордоном. Пісні у його виконанні — «Елегія», «Дякую тобі», «Мелодія», «Ноктюрн» і сотні інших стали хітами, які завдяки Магомаєву будуть популярні ще багато років. Співак виконував провідні партії в операх «Тоска» Дж. Пуччіні, «Чарівна флейта» та «Весілля Фігаро» Моцарта, «Севільський цирульник» Дж.Россіні, «Отелло» і «Ріголетто» Дж. Верді, «Фауст» Ш. Гуно, «Алеко» С. В. Рахманінова, «Євгеній Онєгін» П. В. Чайковського, «Паяци» Р. Леонкавалло.

Особисте життя Мусліма Магомаєва

Високий симпатичний молодий чоловік з унікальними вокальними даними користувався величезною популярністю у однокурсниць, на одній з яких він одружився в 1960 році. Юну дружину звали Офелією.

Шлюб розпався незабаром після народження дочки Марини. Дівчинка успадкувала музичний дар Магомаевых, закінчила музичну школу по класу фортепіано і могла стати не менш відомою, ніж батько, але віддала перевагу іншу професію. Зараз вона живе в США, але до самого кінця життя Мусліма Магометовича зберігала з ним теплі стосунки.

М. Магомаєв «Ти моя мелодія» В 1972 році в Баку Муслім познайомився з молодою актрисою Великого театру Тамарою Синявської, що гостювала на декаді російського мистецтва в Азербайджані. Зустріч виявилася доленосною… Тамара в той період була заміжня і не збиралася чого-небудь міняти, але всупереч здоровому глузду, молоді люди стали нерозлучні. Ідилія була порушена, коли Синявська поїхала на стажування до Італії. У 1974 році Муслім і Тамара знову зустрілися і вирішили зареєструвати свої стосунки. 23 листопада в московському ресторані відбувся грандіозний весільний банкет, який виявився повною несподіванкою для молодих — вони хотіли влаштувати лише скромне застілля.

Спільне життя не завжди було безхмарним. Обоє були знаменитими артистами, володіли сильним характером і вкрай неохоче йшли на поступки. Однак Магомаєв і Синявська були дуже прив’язані один до одного і не знайшли в собі сил розлучитися назавжди.

Останні роки життя Мусліма Магометовича вони знову стали нерозлучні, разом їздили відпочивати в Баку, купалися в Каспії, смакували шашлики. На підмосковній дачі, де подружжя розбили чудовий сад з альпійською гіркою та величезною кількістю рослин, Магомаєв продовжував займатися улюбленими справами: складав музику, писав аранжування, багато малював.

Останні роки і причина смерті Мусліма Магомаєва

У 60-річному віці Магомаєв твердо вирішив покинути сцену і піти на спокій. Голос був ще сильним, але серце вже не витримувало великих навантажень. 25 жовтня 2008 року співак помер на руках Тамари Іллівни…

Муслім Магомаєв, Світлана Моргунова, Бедрос Кіркоров.

Причиною його безвременного відходу був атеросклероз судин та ішемічна хвороба серця. Після церемонії прощання з великим артистом в Концертному залі ім. Чайковського в Москві, прах покійного був доставлений в його рідній Баку, де Магомаєв знайшов свій останній притулок поруч зі знаменитим дідом, на Алеї почесного поховання.

Похожие публикации