Мілош Форман (Milos Forman) біографія, фото, особисте життя

Ім’я: Мілош Форман

Дата народження: 18 лютого 1932 р. (84 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Чеслав, Чехословаччина

Діяльність: кінорежисер, сценарист, актор

Вага: 86 кг

Зріст: 176 см

Біографія Мілоша Формана

Дитинство Мілоша Формана

Мілош народився в Чехословаччині. На початку війни він залишився без батьків, які загинули в нацистських таборах. Його взяли на виховання сусіди. В 1943-му він опинився в інтернаті, де дітям давали гідну освіту. Закінчивши школу, він деякий час працював репортером на спортивному каналі. Пізніше він від нудьги почав писати п’єси, якими зацікавився експериментальний театр «Золотий ліхтар». У 1950-му Форман поступив в академію мистецтв у Празі на кинофакультет.

Початок кар’єри режисера Мілоша Формана

Після закінчення навчання він працював сценаристом, був асистентом режисера. У тридцятирічному віці їм були зняті дві документальні кіноновели, які згодом об’єднали під назвою «Конкурс». Працював він разом із другом, оператором Мирославом Ондржичком. Вони познайомилися в інтернаті, займаючись разом в драматичному гуртку. Саме з ним Форман зняв всі свої найвідоміші картини. «Конкурс» розповідав про те, як проходив відбірковий конкурс самодіяльних естрадних співаків. У той час фільм справив неабияке враження на критиків і глядачів. Мілош зміг показати хвилювання конкурсантів, браваду, меланхолію або енергію деяких з них.

Режисер Мілош Форман в молодості переїхав до США

Інша картина – «Чорний Петро». Вона теж зачепила тему молоді, в ній була і іронія, і ліричні інтонації. У фільмі розповідалося про молоду людину, сприймаючому життя інакше, ніж його батько. «Любовні пригоди блондинки» – це історія про простий фабричної дівчині і її нехитрі пригоди. Цензура не пропустила еротичні сцени, безжально вирізавши їх з картини. На ті часи, це було занадто сміливо. В СРСР картину не показали, так як до 1968-му році чеські картини «нової хвилі» визнавали крамольними.

Після того як на екрани вийшов кінофільм «Добре оплачена прогулянка», режисер з фірмою Карло Понті уклав контракт на зйомку комедії з назвою «Горить, моя пані». Пізніше фільм назвали «Бал пожежників».

В результаті вийшла їдка притча. Критики побачили в ній явні натяки на те, що ситуація в суспільстві неблагополучна. Глядачі побачили цей фільм наприкінці 1967-го року.

У 1968-му Мілош і його друг-оператор вирушили до Франції, де збиралися зняти свій наступний фільм, проте в Парижі їх робота незаладилась.

Переїзд Мілоша Формана в Америку, нові фільми

Коли, згідно з варшавським договором, його країна опинилася в положенні окупованій, режисер зрозумів, що працювати в Чехословаччині він не зможе. Мілош прийняв рішення виїхати до США. У 1970-му він і Мирослав Ондржичек поїхали їх країни.

Мілош Форман про свою кар’єру На новому місці їм довелося почати з нуля. Голлівуд пропонував чеському режисерові сценарії, але він відмовлявся знімати ці картини, вважаючи їх не вартими уваги. Так тривало майже чотири роки. З іншого боку, американські продюсери не поспішали вкладати гроші у фільми Формана. У 1971-му він випустив короткометражку про Олімпіаду, яка стала в Америці його візитною карткою.

Першою повнометражною заокеанської роботою Формана, в яку американські продюсери ризикнули вкласти кошти, стала картина «Відрив» або «Зліт». Це був шанс Формана показати свій рівень і професіоналізм. В разі невдачі, він міг завоювати погану репутацію. І картина вийшла. Фестиваль у Каннах зазначив його роботу призом.

Мілош Форман розповідає про «Вальмоне» Критики і глядачі сприйняли фільм неоднозначно. У центрі сюжету – дівчина-підліток, яка втекла з дому. Її батьки після цього зрозуміли і відкрили для себе багато нового. Сюжет знову, як і в «Конкурсі» побудований навколо якоїсь відбіркової комісії, якій хочуть сподобатися дівчата і хлопці. Втекла дівчина – одна з них. Деякі журналісти вважають, що Мілош очорнив американський спосіб життя. Картина «Зліт» стала своєрідним мостом режисера до його тріумфальним робіт в Голлівуді.

Кращі фільми режисера Мілоша Формана

Продюсер і актор Майкл Дуглас через кілька років довірив зйомку фільму «Політ над гніздом зозулі» саме Формана. Ця картина екранізувалась за однойменним романом Кена Кізі. Дія фільму відбувається в Америці, в психлікарні. В ньому порушена тема, яка завжди була близька режисерові – тема свободи людської особистості, тема приниження і безправ’я. Жанр фільму – трагікомедія. Головний герой – Мак-Мерфі. Його вибуховий темперамент вносить в разменное, полуживотное стан пацієнтів дисонанс бунту. Монотонність буденності була вміло обіграна оператором. Він показував довгі плани стерильних палат і глянцевих коридорів, однотонні стіни. Картина здобула п’ять головних «Оскарів».

Рок-опери «Волосся» несе в собі думку і розкриває тему, подібну до тієї, яка порушена в «Польоті над гніздом зозулі». Головний герой фільму повинен відправитися на війну. У картині показано, як стикаються несумісні поняття – любов і війна.

Всі роботи режисера об’єднує одне – віра в правду і її пошуки. Він вважає, що правда і вона у кожного своя.

Кращі фільми Мілоша Формана заслужено отримували нагороди

Іншою роботою Мілоша стала картина «Регтайм». У ній показаний зріз суспільства початку двадцятого століття. Окремо виділяється доля чорношкірого джазиста, який відчайдушно опирається насильства, намагається захистити сої гідність, навіть ціною життя.

Вісім «Оскарів» отримала кінострічка «Амадей», в якій нетрадиційно розказана історія Моцарта. Головну роль зіграв Том Халс.

Фільм «Вальмон» знову демонстрував часи красивих камзолів і чудових жіночих нарядів. Він знятий за мотивами відомого роману «Небезпечні зв’язки». Головні ролі в ньому зіграли Аннет Бенінг, Колін Ферт і Мег Тілі. Деякий час у творчості режисера спостерігався простий. Нової неоднозначною роботою, що звернула на себе увагу критиків, стала стрічка «Народ проти Леррі Флінта». В ній розповідається про видавця порножурналу «Хастлер», його трагічну долю. На фестивалі в Берліні в 1996-му фільм отримав головну премію.

У 1999-му на екрани вийшов сміливий фільм «Людина на місяці», що розповідає про ексцентричний американському коміка Енді Кауфмане, який ставив експерименти над глядачами.

У 2007-му глядачі побачили картину «Привиди Гойї». Це історія знаменитого портретиста, чию музу кинула за ґрати іспанська інквізиція.

Особисте життя Мілоша Формана

Першою дружиною режисера стала Яна Брейзова – молода актриса. Він був молодий і велелюбний. Цей шлюб не протривав довго. Яна просто втомилася від постійних зрад. Розлучення відбувся після того, як вона дізналася про його роман з балериною Кресадловой Вірою, яка знімалася в картині «Конкурс».

Як тільки вони розлучилися, Мілош зробив пропозицію Вірі. Їх шлюб через легковажного характеру Мілоша теж тривав недовго. Почалися сварки. У них народилися близнюки Матей і Петро, які тримали режисера в сім’ї. Мілош завів роман з Мартіною Збориловой (актрисою). Вирішивши поїхати в США, він між двома жінками збирався вибрати ту, яка погодиться поїхати з ним. Віра їхати відмовилася, не бажаючи покидати Чехію.

В Лос-Анджелес режисер полетів з Мартіною. Незабаром у них теж народилися близнюки – Енді і Джим. Розлучення дався нелегко, відбившись на психічному стані Мілоша Формана. У 1971-му режисер два тижні провів у неврологічній клініці.