Ім’я: Михайло Жванецький

Дата народження: 6 березня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Одеса

Діяльність: письменник-сатирик

Вага: 75 кг

Зріст: 171 см

Біографія Михайла Жванецького

Михайло Маньевич Жванецький з’явився на світ у родині лікарів. Батько – Мане (Еммануїл) Мойсейович Жванецький – хірург, мати – Раїса Яківна Жванецька – стоматолог. Про своє дитинство письменник говорив так: «щось дуже сонячне, пляжний… Поки не гримнула війна. Далі – поїзд, Середня Азія, школа, Перемога, повернення до Одеси». Михайло Жванецький закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту, отримавши спеціальність інженера-механіка підйомно-транспортного устаткування портів. Вже під час навчання Жванецький заснував свій театр – студентський театр мініатюр «Парнас-2».

Михайло Жванецький створив свій перший театр ще студентом

Творчий шлях Михайла Жванецького

На вечори в студентський театр Жванецького потрапити було проблематично, концерти проходили в повністю заповнених залах. Жванецький писав мініатюри і монологи, які потім сам виконував. Після закінчення навчання в інституті, він працював в Одеському порту механіком, після інженером підйомно-транспортних механізмів на заводі «Продмаш». «Вісім років навантаження-вивантаження, – згадує Михайло Маньевич, – роз’їздів на автонавантажувачі, сидіння в човні, в трюмі, у вугіллі, коли видно тільки очі й зуби. Там я мужнів…»

Михайло Жванецький на відео Потім Михайло перейшов працювати в Центральне проектно-конструкторське бюро. Через деякий час Михайло Жванецький познайомився з Романом Карцевим, а пізніше з Аркадієм Райкіним . Райкін взяв твори Жванецького в репертуар свого театру. Пізніше Аркадій Ісаакович запросив Михайла Жванецького працювати у своєму театрі на посаді завліта. Справжня популярність прийшла до письменника після того, як Райкін почав особисто виконувати мініатюри Михайла. Трохи пізніше під керівництвом Аркадія Ісааковича Райкіна, театр поставив програму «Світлофор» за творами Михайла Жванецького. У програмі звучали легендарні мініатюри: «Авас», «Століття техніки», «До ґудзиків претензій немає».

Віктор Ільченко, Роман Карцев і Михайло Жванецький

Працюючи в театрі Райкіна, Жванецький писав мініатюри і монологи для Романа Карцева та Віктора Ільченко. Михайло Маньевич, знайшовши свій індивідуальний стиль, зрозумів, що може працювати самостійно. Жванецький покинув театр Аркадія Райкіна.

У 1970 році Михайло Жванецький, разом з Романом Карцевим і Віктором Ільченком, створили Театр мініатюр в Одесі. Театр користувався успіхом у глядача. В цей час Жванецький працював артистом розмовного жанру. Він був запрошений в Московський театр мініатюр на посаду помічника головного режисера. Пару років Михайло Маньевич був режисером-постановником Державного концертно-гастрольного об’єднання «Росконцерт». Пізніше був запрошений у видавництво «Молода гвардія» літературним співробітником.

В кінці 80-х письменник створив театр мініатюр в Москві, де став його художнім керівником. У театрі були зіграні вистави за такими творами письменника, як «Пташиний політ», «Вибране», «Політичне кабаре», «Щиро ваш», «Моя Одеса», «Бенефіс», «Старий шибеник» і багато інших.

Михайло Жванецький керує театром мініатюр

Михайло Жванецький – автор знаменитих мініатюр: «Не розумію, що з людьми відбувається», «День, повний життя», «Тільки приємне», «Фізкультурно-обдарований», «У мене все добре», «Слова, слова…», «Дивний хлопчик», «Міста», «Як лікують людей похилого віку», «Сила слова», «У вік техніки», «Диспут», «Ваше здоров’я?», «Пити шкідливо».

Михайло Жванецький. Без мізків Михайло Жванецький написав кілька книг і збірок («Зустрічі на вулиці», «Рік за два», «Коли потрібні герої», «Моя Одеса», «Одеські дачі»), випустив 4 томи «Зібрання творів».

Нагороди

Жванецький Михайло Маньевич є народним артистом Російської Федерації та України. Жванецький лауреат премії Президента Російської Федерації в області літератури і мистецтва, лауреат премії «Тріумф». Письменник має орден «Дружби народів». Сатирик входить до складу Союзу письменників СРСР і Росії, є президентом Всесвітнього клубу одеситів. Михайло Жванецький – почесний громадянин Одеси.

Жванецький в Кремлі на вручення почесного звання «Народний артист Російської Федерації»

Особисте життя

Михайло Жванецький був в офіційному шлюбі один раз. Дружину звали Лариса. Далі стосунки з жінками письменник не реєстрував. Так, у цивільному шлюбі він жив з Надією Гайдук, яка народила письменникові дочку Єлизавету. Таку неофіційну дружину звали Венера. У подружжя є син Максим. Остання дружина Наталя працює костюмером. Наталя народила Жванецьким сина Дмитра.

Михайло Жванецький з дружиною Наталею

Михайло Жванецький дуже любить твори Чехова, Селінджера. Слухає музику Голлівуду 40-х років. Йому подобається творчість групи «АББА». Із спорту віддає перевагу волейбол. Улюбленими артистами письменника є: Станіслав Любшин, Аліса Фрейндліх, Роман Карцев. Михайло Маньевич любить одеську їжу, гарячих раків з холодним пивом.

Михайл Жванецький зараз

Нині письменник живе і працює в Москві, гастролює по світу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: