Михайло Задорнов біографія, фото, особисте життя

Ім’я: Михайло Задорнов

Дата народження: 21 липня 1948 р. (68 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Юрмала, Латвійська РСР

Діяльність: сатирик, сценарист

Вага: 75 кг

Зріст: 185 см

Біографія Михайла Задорнова

Михайло Задорнов – це популярний сатирик, якого знають і люблять не тільки в Росії, але і в країнах колишнього Радянського Союзу. Монологи Задорнова завжди злободенні, сповнені тонкої іронії, а їх герої відмінно впізнавані в повсякденному житті, тому всі виступи сатирика незмінно розлітаються на цитати, збирають багато глядачів і проходять з великим успіхом.

Легенда вітчизняного гумору – Михайло Задорнов

Коли почалася кар’єра цього яскравого сатирика і яким був його шлях до великої сцени? Дізнатися про все це вам допоможе наша стаття, цілком і повністю присвячена одному з кращих гумористів на сучасній російській естраді.

Сім’я, дитинство і юність

Михайло Задорнов з’явився на світ у латвійському курортному місті Юрмала. Його батько – Микола Павлович Задорнов був письменником, що спеціалізуються переважно на історичній тематиці. Мама – Олена Мельхиоровна Матусевич – походила з старовинного дворянського роду, була домогосподаркою.

На фото: молодий Михайло Задорнов з мамою

Ще в школі майбутній сатирик почав серйозно захоплюватися театром. Як стверджували деякі його знайомі, в одному з дитячих вистав юний Михайло настільки віртуозно виконав роль ріпки, що його повторно витягали «на біс». Наступною роллю став ряджений ведмідь у постановці за «Прибуткового місця» Островського – слів у його персонажа не було, але гарчав Михайло настільки переконливо, що його запросили в драмгурток на постійну основу.

Михайло Задорнов в дитинстві

Незважаючи на успіх на акторському терені, після школи Михайло Задорнов вирішив вступати в Ризький інститут інженерів цивільної авіації, так як там була непогана збірна з гандболу, а цією грою майбутній сатирик був зачарований з ранніх років. Втім, подальша спортивна кар’єра не склалася – як-то раз на тренуванні він впав і зламав меніск.

Батько Задорнова був відомим письменником

Творчий шлях

Свою дебютну літературну роботу (невидана повість «Точка перетину») Задорнов написав у 18 років, побувавши в експедиції на Курильських островах (в основу сюжету лягли враження від подорожі). На жаль, повість не справила враження на редакторів журналу і опублікована не була.

Михайло Задорнов служив у ракетних військах

У 1969 році Задорнов перевівся на другий курс Московського авіаційного інституту, який і закінчив у 1974 році з дипломом інженера-механіка, попутно отримавши від керівництва пропозицію залишитися в МАІ в якості співробітника. Михайло погодився, але швидше не через перспектив стати науковим працівником, а заради молодіжного театру «Росія» при МАІ, якій він присвятив більшу частину студентства: був актором, сам виступав як драматурга і режисера. Під його керівництвом театр отримав популярність в радянських республіках і був нагороджений премією Ленінського комсомолу. З «Росією» життя Михайла Задорнова була пов’язана аж до 1980 року.

Перші публікації Задорнова побачили світ у 1974 році. Сатирик друкувався в рамках журналу «Юність», а в 1984 році очолив його відділ сатири і гумору. Проте вже в 1985 році він покинув пост, присвятивши себе власній літературній кар’єрі.

Перший виступ Задорнова. «Лист студента додому» (1982), В 1982 році відбувся дебют Задорнова на телебаченні з монологом «Лист студента додому» про пригоди невдалого студента. Через Два роки він виступив у передачі «Навколо сміху» з монологом «Дев’ятий вагон». Саме ця життєва замальовка про те, як до наступного в Угорщину складу помилково приєднали два вагони з однаковим номером, згодом стала візитною карткою Задорнова.

Михайло Задорнов – «Дев’ятий вагон» (1984) Полюбився глядачам і сміливий на ті часи монолог «Відкритий лист генсекові» – про підготовку керівництва невеликого містечка до візиту генерального секретаря СРСР. Сам факт, що це повне влучної сатири твір було озвучено з телеекрану, сигналізував про зміни в суспільно-політичному житті країни. Втім, фейлетон міцно оселився в репертуарі Задорнова і звучав так само актуально навіть через багато років.

Задорнов не боявся піднімати гостросоціальні теми

Наприкінці вісімдесятих років Михайло Задорнов почав працювати в якості автора гумористичних текстів для інших артистів. З його монологами виступали багато відомі гумористи, в тому числі Євген Петросян, а сам Задорнов регулярно ділився новими спостереженнями з властивою йому іронією в нових випусках «Смехопанорамы», «Аншлагу» та «Сатиричного прогнозу».

Михайло Задорнов про відмінності американців і росіян В 1988 році світ побачив перший збірник оповідань Задорнова «Лінія довжиною 15 тисяч метрів», що вийшов у складі антології «Бібліотека „Крокодила“». Виданий слідом збірник «Загадка блакитної планети» був випущений накладом у 100 тисяч примірників.

Михайло Задорнов і Аркадій Арканов

Своєрідним показником популярності артиста став і той факт, що 31 грудня 1991 року саме Михайло Задорнов, а не Борис Єльцин, який ще не встиг вступити в президентські повноваження замість Михайла Горбачова, вітав жителів розпад держави з Новим роком.

Новорічне звернення Михайла Задорнова 31 грудня 1991 р. Незважаючи на те, що у своїх виступах гуморист частенько «прикладав» керівництво країни і самого президента, це не завадило йому отримати квартиру в «номенклатурному» будинку по вулиці Осінній, де жили Борис Єльцин, Віктор Черномирдін, начальник охорони президента Олександр Коржаков і інші високопоставлені чиновники. Справа в тому, що сатирик частенько грав з Єльциним в теніс і зумів справити на президента гарне враження.

На Алтаї

У дев’яності роки він також спробував себе в якості сценариста і актора кіно. Однією з найвідоміших робіт Задорнова став фільм «Хочу вашого чоловіка», знятий в 1992 році за його ж сценарієм. У стрічці фігурувало лише три актора; крім Михайла Миколайовича на зйомках були задіяні Катерина Вороніна і Ганна Дубровська. За сюжетом до жінці на ім’я Олена, яка готується до святкування порцелянового весілля, заявляється юна красуня Оксана і пропонує викупити чоловіка Олени, який, як виявилося, зраджував дружині вже довгі роки. Впізнавані «задорновские» діалоги і тонко переданий відбиток минулої епохи забезпечили фільму визнання і любов глядачів.

Кадр з фільму «Хочу вашого чоловіка»

Роком раніше він також з’явився в стрічці латвійського виробництва «Депресія» з епізодичною роллю чиновника, а також у фільмі Віктора Сергєєва «Геній» (камео).

У фільмі «Геній» Задорнов зіграв самого себе

1997 рік ознаменувався виходом чотиритомника, що увібрав кращі на той момент твори сатирика. Починаючи з 2000 року, кожен рік Задорнов представляв публіці як мінімум дві-три нові концертні програми. Він незмінно виходив на сцену в костюмі і з паперами в руках, а після концерту демонстрував глядачам свою розтяжку, встаючи на шпагат, або ж ходив на руках. Його графік виступів був без перебільшення божевільним: одного разу йому довелося дати цілих 8 концертів за один день.

«Глупота по-американськи» (2016 рік) На початку 2000-х лейтмотивом виступів Задорнова стала «американська» тематика. Фірмова фразочка Задорнова «Ну тупыыыые!» й досі на слуху. Після скандалу з дискримінацією олімпійської збірної Росії на Зимових іграх 2002 року в Солт-Лейк Сіті сатирик демонстративно анулював американську візу. Згодом у його репертуарі з’явилася «аматорська етимологія», а також часта критика російського освіти, ЄДІ і міністра освіти Андрія Фурсенко зокрема.

Михайло Задорнов про ЄДІ і реформи освіти В 2012 році Михайло Задорнов зняв псевдодокументальний фільм «Рюрик. Втрачена бувальщина», який згодом був показаний каналом РЕН-ТВ. Стрічка розповідала про протистояння прихильників «норманської теорії» і тих, хто стверджував, що вікінги не могли правити Руссю. Його творчість розкритикували, стверджуючи, що в останні роки саме цей псевдоісторичний і відверто політизований підхід почав превалювати у творчості естрадного сатирика.

Фільм Михайла Задорнова «Рюрик. Втрачена бувальщина» З початку 2010-х Задорнов підтримує контакт з шанувальниками його творчості через інтернет. Крім офіційного сайту, сатирик веде блог в ЖЖ, канал на Youtube («Запал ТБ») та свою сторінку «ВКонтакте». Досить велику частину репертуару сатирика складають так звані «наблюдашки – замітки з життя, надіслані читачами.

Знаменитий шпагат Задорнова

У 2016 році Михайло Задорнов, Олексій Кортнєв і Дмитро Колчин стали співведучими авторської сатиричної передачі «Салтиков-Щедрін шоу». В ефірному часі ведучі та гості жартували над подіями з реального життя.

«Салтиков-Щедрін шоу» (вересень 2016)

Особисте життя Михайла Задорнова

У своєму житті Михайло Задорнов був офіційно одружений лише один раз. Його дружина – Велта Янівна Калнберзина, дочка високопоставленого латвійського політика, вчилася з ним в одній школі, потім була його однокурсницею в МАІ. Красива і розумна дівчина знала собі ціну, а тому Михайлу довелося довго завойовувати її серце. Молоді люди довго зустрічалися, а навесні 1971 року зіграли весілля.

Велта Калнберзина – перша дружина Михайла Задорнова

Стосунки у молодій сім’ї розладналися в той період, коли кар’єра артиста почала стрімко набирати обертів. У цей момент Михайло Задорнов почав зустрічатися з Оленою Бомбиной – з дівчиною, яка була молодша сатирика на 16 років, він познайомився на одному з своїх виступів (вона була адміністратором на тому фестивалі) в кінці 80-х років.

На фото: цивільна дружина (ліворуч) і дочка Михайла Задорнова (праворуч)

Згодом вона стала його цивільною дружиною. У 1990 році у Михайла і Олени на світ з’явилася донька – Олена Задорнова, єдина дитина Задорнова. Успадкувавши артистичні гени батька, вона закінчила Російську академію театрального мистецтва (РАТІ).

Дочка сатирика успадкувала його акторський талант

У 1998 році Михайло Задорнов колись любитель випити, став вегетаріанцем і почав активно пропагувати здоровий спосіб життя, зокрема, йогу. Про свій вибір сатирик не раз розповідав у стилі «аматорської етимології»: «М’ясо по-англійськи звучить як meat: me (мене) + eat (є»), тобто «є себе». До того ж, доведено, що ДНК людини і ДНК свині багато в чому схожі, а значить, свинячі шашлики явно не підуть вам на користь».

Задорнов вегетаріанець і любить йогу

Також Задорнов говорив про підтримку руху «Дзвенячі кедри Росії», що пропагує ідеологію так званих «родових помість» – ділянок землі розміром не менше гектара, на якому члени однієї сім’ї можуть облаштувати свій будинок у відповідності з правилами экосообщества.

«Життя вдалася»

Михайло Задорнов зараз. Хвороба

Восени 2016 року Михайло Задорнов зізнався в наявності серйозних проблем зі здоров’ям, через які йому довелося залишити передачу «Салтиков-Щедрін шоу» і відзначити концерти в далеких куточках країни. Афішувати назву хвороби він не став, але дуже скоро Андрій Малахов у своїй передачі ненавмисно розсекретив недуга сатирика – виявилося, що у Задорнова рак. Інформацію Михайло Миколайович заперечувати не став, але попросив шанувальників не піднімати галас, додавши, що проходить хіміотерапію і намагається слідувати заповітом Дар’ї Донцової: «Головне – не здаватися і тримати себе в тонусі!».

У 2016 Михайло Задорнов боровся з онкологією

23 жовтня Михайла Задорнова стало погано під час виступу в ДК «Меридіан». Його відвезли на швидкій прямо з концерту. Лікарі зафіксували у чоловіка епілептичний припадок на нервовому грунті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: