Михайло Ульянов біографія актора, фото, його сім’я: дружина і діти

Ім’я: Михайло Ульянов

Дата народження: 20 листопада 1927 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: с. Бергамак, Сибірський край

Дата смерті: 26 березня 2007 р. (79 років)

Діяльність: радянський і російський актор

Біографія Михайла Ульянова

Радянське дитинство Михайла Ульянова

Батько Михайла Олександр Ульянов був директором деревообробного підприємства, мама Єлизавета Ульянова все своє життя присвятила родині, вихованню сина Михайла і дочки Маргарити. Коли хлопчикові було 3 року Ульяновы перебралися спочатку в село Єкатерининське, що неподалік від Бергамака, а потім – в місто Тару, в якому пройшли дитячі роки майбутнього великого актора. Дитинство Михайла нічим не відрізнялося від дитячих років будь-якого радянського дитини тих років: він брав участь у дворових іграх, бігав з друзями в місцевий кінотеатр, ходив у походи.

У школі Ульянов ніколи не ходив у відмінників, так як був серйозно захоплений літературними вечорами, однак до 15 років жодного уявлення про театр Михайло не мав. Потім місто відвідали трупи Омського і Тобольського театрів, а пізніше Михайло випадково заглянув на репетиції дитячої театральної студії при українському театрі, який був у Тарі в евакуації. У студії діти читали вірші, і захоплений літературою Михайло, поступово призвичаївся до театру. Пізніше його керівник Євген Просвітів, усвідомивши, що у хлопчика задатки артиста порекомендував йому вступати в студію при омському обласному театрі.

Переїзд у Київ і Москву

Так Михайло Ульянов перебрався в Омськ, приїхавши у велике місто з мішком картоплі. Його прийняли в студію при обласному театрі після прочитання уривка з «Мертвих душ», і почалася справжня театральна життя: репетиції, вистави, участь в масовці і індивідуальні заняття з актором Михайлом Іловайським. Цей період свого життя Михайло Олександрович згадував з трепетом, адже незважаючи на тяготи, саме трупа омського театру стала відправною точкою у світ великого театру.

Актор Михайло Ульянов в молодості працював в Омську

У 1946 році Михайло Ульянов з дозволу батька, який повернувся з фронту, відправився в Москву – навчатися акторства. Молодий Ульянов нічого не знав ні про столичних театрах, ні про інститути, в яких міг би навчитися професії. Практично навмання Міша пробував поступити в Щепкинское, то в школу-студію МХАТ, проте, скрізь його чекали невдачі.

Зневірившись, Михайло нарешті дізнався, що у театру імені Вахтангова, який у воєнні роки був евакуйований в Омськ, є своя школа – Щукінське училище. Тут удача посміхнулася Михайлу, і він був прийнятий на курс Віри Львовою і Леоніда Шихматова. А в 1950 році професійним актором драматичного театру Михайло Ульянов поступив на службу в театр ім. Вахтангова.

У перший час Михайлу довелося багато грати, але через малий досвід і брак серйозних ролей, робота не приносила йому справжнього задоволення, однак поступово став отримувати значимі ролі: Парфен Рогожин в «Ідіоті», Артем у п’єсі «Макар Діброва», Баркан у виставі «Державний радник» та інші.

Великий шлях у театрі і кіно, фільмографія Михайла Ульянова

Битва за Москву-2 (Михайло Ульянов 1927-2007) Запрошення в кіно молодий актор отримував регулярно, але довгий час кінопроби не давали потрібного результату, і потрапити на великий екран він не міг. У 1953 році Михайлу Ульянову вдалося нарешті успішно пройти проби і отримати роль комсомольського ватажка в картині «Вони були першими». Так почався його довгий шлях в кіно.

Своєю головною роллю на екрані Ульянов завжди вважав Дмитра Бахирєва в кінодрамі «Битва в дорозі» режисера Володимира Басова. Але всесоюзну славу Ульянову принесла роль Єгора Трубнікова у фільмі «Голова» 1963 року. Також зірковими ролями Ульянова стали: роль Дмитра в «Братах Карамазових», Понтій Пілат в «Майстрі і Маргариті», Іван Федорович Афонін у «Ворошиловському стрілку», Батько «Антикілері».

Глядачам військового покоління Михайло Ульянов запам’ятався в ролі легендарного Георгія Жукова, цю роль Михайлу Олександровичу довелося грати не раз: в теленовелі «Звільнення», фільмах «Слухайте, на тій стороні», «Блокада», «Якщо ворог не здається», «Битва за Москву», «Сталінград», «Війна на західному напрямку» і багатьох інших.

Особисте життя Михайла Ульянова

Зі своєю майбутньою дружиною актрисою Аллою Парфаньяк Михайло Олександрович познайомився на зйомках картини «Небесний тихоход».

Актор Михайло Ульянов з дружиною актрисою Аллою Парфаньяк

Парфаньяк була в той час заміжня за актором Миколою Крючковим, однак Михайлу вдалося завоювати серце коханої. У 1957 році Алла пішла від чоловіка, а в 1959 народилася нова сім’я. Подружжя прожили разом півстоліття, у них виросла дочка Олена.

Михайлу Ульянову приписують безліч романів, то з актрисою Іриною Купченко, то з артисткою Юлією Борисової. Всі відносини поза сім’єю Ульянов завжди заперечував. Достеменно відомо лише про його стосунки з актрисою Ніною Нехлопоченко, молоді люди вчилися разом в Щукінському.

Останні роки великого актора, причина смерті Михайла Ульянова

На початку 90-х років Михайлу Олександровичу був поставлений діагноз: прогресуюча хвороба Паркінсона. Востаннє на сцені він з’явився 29 квітня 2004 року у виставі «Без вини винуваті», а на екрані – в ролі директора заводу в серіалі «Полювання на ізюбря».

До ювілею Михайла Ульянова (1-я частина) Влітку 2006 року Ульянов був евакуйований вертольотом за особистим розпорядженням Сергія Шойгу з місця відпочинку в Кинешме і терміново прооперований. 22 березня 2007 року актор знову потрапив в лікарню, де виявили численні хвороби, які активізувалися на тлі термінальній стадії раку. 26 березня 2007 року Михайло Ульянов помер у палаті столичної Центральної клінічної лікарні і похований на Новодівичому кладовищі Москви.

Його дружина Алла Парфаньяк через два місяці після похорону впала в кому і померла, не приходячи в свідомість в 2009 році, вона похована поруч з любимим чоловіком.