Ім’я: Михайло Пуговкін

Дата народження: 13 липня 1923 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: д. Рамешки, Ярославська обл.

Дата смерті: 25 липня 2008 р. (85 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Михайла Пуговкіна

Михайло Пуговкін – це чудовий актор, ім’я якого назавжди буде нерозривно пов’язане з десятками пам’ятних ролей. Він став частиною радянського кіно, а воно, у свою чергу, стало головною пристрастю всього його життя.

Сьогодні улюбленого актора немає з нами, проте, згадуючи фільми з участю Михайла Пуговкіна, розумієш, що якась частинка цього яскравого і неординарного людини буде жити вічно. Одним з прикладів поваги до пам’яті великого радянського актора є ця біографічна стаття, в рамках якої ми постараємося розповісти про життєвий і творчий шлях великого майстра комедії.

Дитинство і родина Михайла Пуговкіна

Майбутній актор народився у звичайній селянській родині, а тому вже з перших років життя пізнав всі тяготи звичайного селянського побуту. Робота від зорі до зорі, скупі обіди та вечері… З-за важкого укладу життя і необхідності постійно допомагати батькам у полі Михайло Пуговкін рано залишив школу, провчившись у ньому всього три роки.

Михайло Пуговкін, А. Ширвіндт та ін. Пісенька про лід Намагаючись хоч якось влаштуватися в цьому житті, деякий час сім’я майбутнього актора переїхала в Москву. У столиці СРСР тринадцятирічний Михайло влаштувався учнем електромонтера на Московський гальмівний завод ім. Кагановича. Робота була важкою, однак, незважаючи на всі тяготи, Михайло Пуговкін після закінчення зміни все-таки знаходив час для занять улюбленими справами. Так, через деякий час майбутній актор опинився в драматичному гуртку, який працював при клубі імені Каляєва. Тут він дуже скоро став місцевою зіркою і справжнім лідером всього колективу. Майбутній актор грав у всіх постановках, брав участь у підготовці сценічних номерів, отримуючи від цього невимовне насолоду. Михайло Пуговкін любив свою справу, і дуже скоро ця пристрасть принесла перші плоди.

Під час одного з уявлень драмгуртка нашого сьогоднішнього героя помітив відомий радянський режисер Федір Каверін, який, власне, і запросив шістнадцятирічного хлопця взяти участь у роботі професійного театру. Так Михайло Пуговкін опинився в Московському драматичному театрі на Сретенці. У цьому місці молодий хлопець став актором запасного складу, однак подібне положення справ цілком влаштовувало Мішу. Він брав участь у підготовці вистав, навчався у визнаних майстрів, а іноді навіть виходив разом з ними на велику сцену.

Незабаром відбувся і дебют молодого актора. У 1940-му році на запрошення режисера Георгія Рошаля Михайло Пуговкін увійшов в акторську групу фільму «Справа Артамонових», в якому виконав епізодичну роль.

У загальній складності в кіно і драмтеатрі актор пропрацював два роки, після яких течією його кар’єри перешкодила Друга світова війна.

Михайло Пуговкін в молодості

В 1941-му році Михайло Пуговкін пішов на фронт добровольцем. В цей період він служив розвідником у 1147-му стрілецькому полку, однак перебування в епіцентрі військових дій виявилося для актора порівняно недовгим. У жовтні 1942-го року Пуговкін отримав серйозне поранення в ногу і був відправлений у військовий госпіталь. Після проходження лікування Михайло був комісований зі служби і відправлений назад в Москву. За свої бойові заслуги актор отримав орден Вітчизняної війни II ступеня, а також багато інші військові нагороди.

Новий етап у кар’єрі Михайла Пуговкіна і подальша популярність

У 1943-му році актор вступив на роботу Московський театр драми, а паралельно почав вчитися на студії МХАТ. Незабаром прийшли і нові ролі в кіно. В період з 1943 по 1947-й актор зіграв у фільмах «Кутузов», «Весілля», «В 6 годин вечора після війни», «Неспокійне господарство». Ці ролі в кіно, а також часті виступи в театрі зробили Михайла Пуговкіна популярним і відомим в певних колах. Однак до справжньої слави було ще довго.

У 1947-му році актор отримав диплом школи-студії МХАТ і поступив на роботу в мурманській театр Північного флоту. Після цього був також нетривалий період роботи у Вільнюському театрі російської драми, а також виступи в Театрі Ленінського комсомолу і на деяких інших сценах. Паралельно з цим Пуговкін часто знімався в кіно і дуже скоро став широко відомий саме як кіноактор. Популярність і славу акторові принесли ролі в таких фільмах як «Солдат Іван Бровкін», «Земля і люди», «Справа «Строкатих», «Дівчина з гітарою» і деякі інші.

Михайло Пуговкін – Ой ти, зовнішня світла ніченька В 1960-му році актор остаточно залишає театр, і, влаштувавшись на студії Мосфільм, починає працювати виключно над кінематографічними проектами. У шістдесяті роки актор знімається в таких популярних стрічках як «Їм було дев’ятнадцять», «Дівчата», «Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Варвара-краса, довга коса», «Вогонь, вода і… мідні труби», «Весілля в Малинівці». На одному знімальному майданчику він працює з такими зірками, як Олександр Дем’яненко, Наталія Варлей, Леонід Куравльов,

У 1965-му році Пуговкін був удостоєний звання Народного артиста РРФСР, а також багатьох інших престижних нагород. У 1988-му наш сьогоднішній герой став також Народним артистом Радянського союзу.

Однак справжньою нагородою для Михайла Пуговкіна стала любов глядачів і повагу колег. Він знімався багато і часто, і вже за життя став справжньою легендою радянського кіно. Чого тільки варті ролі у фільмах «12 стільців», «Іван Васильович змінює професію», «Два капітани», «Одружений холостяк», «На златом ганку сиділи», «Бременські музиканти & Co» і багато-багато інших.

У двотисячні роки актор майже не знімався. У липні 2008-го у актора сталося загострення цукрового діабету, яке виявилося для Михайла Івановича фатальним. Двадцять дев’ятого липня його поховали на Ваганьковському кладовищі поруч з могилою його близького друга – Олександра Абдулова.

Особисте життя Михайла Пуговкіна

У житті Михайла Пуговкіна було три дружини. З першою дружиною – актрисою Надією Володимирівною Надеждиной – наш сьогоднішній герой познайомився ще у студентські роки. Закохані прожили в шлюбі дванадцять років, протягом яких на світ з’явилася донька Олена.

Михайло Пуговкін з родиною

З другою дружиною – співачкою Олександрою Лук’янченко – актор прожив у шлюбі і того більше – 32 роки. Цей союз розпався в 1991-му році разом зі смертю дружини.

Після цього в житті Михайла Пуговкіна був ще й третій шлюб. Цього разу обраницею актора стала адміністратор Союзконцерту Ірина Костянтинівна Лаврова. Цей союз проіснував до 2008-го року – до самої смерті Пуговкіна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: