Ім’я: Міхай Волонтір

Дата народження: 9 березня 1934 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: с. Глінжени, Молдавія (кол. Бессарабія)

Дата смерті: 15 вересня 2015 р. (81 рік)

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 170 см

Біографія Міхая Волонтіра

Міхай Волонтір народився в селі Глінжени республіки Молдова. Він закінчив Оргеевское педагогічне училище. У 18 років він вже був викладачем у сільській школі. Після завідуючим клубом в селі Ліпчени Резінського району. Шлях в театр Волонтіру виявився відкритий у 1957 році, після того, як він був прийнятий в акторську групу Бельцкого музично-драматичного театру імені Олександрії.

Фільмографія

Вперше Волонтір знявся у фільмі «Потрібний сторож». Після початківець актор зіграв романтика і волоцюгу в картині «Це мить». Далі були фільми: «Десять зим за одне літо», «Крутизна», «Це солодке слово-свобода» – В 1973 році Міхай Волонтір став перед глядачем в історико-біографічному фільмі, в ролі Дмитра Кантемира, який був державним діячем Молдавії, вченим-філософом, істориком-лінгвістом і радником Петра I. За цю роль актор був нагороджений Державною премією Молдавської РСР.

Пізніше Волонтір знявся в картині «В зоні особливої уваги». У фільмі головні ролі виконали Міхай Єрмолайович і Борис Галкін. Цей фільм про військові учення Радянської Армії відразу сподобався глядачеві. За підсумками прокату картина «В зоні особливої уваги» в 1978 році зайняла перше місце.

Міхай Волонтір - актор, улюблений публікою

Після було знято продовження цього фільму — «хід у Відповідь». Головні ролі зіграли ті ж актори.

Міхай Волонтір знявся у великому переліку фільмів: «Випадок в квадраті 36-80», «Будь щаслива, Юлія!», «Обвинувачення», «Я за тебе відповідаю», «Сліди перевертня», «Вірними залишимося», «Стукіт в двері», «чи Винна я…». Актор створював у своїх героях мужні образи, які запам’ятовувалися і подобалися глядачеві.

«Будулайство»

Світову славу і народну любов акторові приніс серіал «Циган», де Міхай Єрмолайович зіграв головну роль. Ця картина про долю цигана Будулая, про його життя, його поневіряннях по землі у пошуках щастя і свободи, про кохання. «Циган» зібрав величезну аудиторію глядачів. Актор вжився в образ свого героя до такої міри, що багато хто не запам’ятовували ім’я актора, називали його просто Будулаєм. А дехто навіть думав, що це справжнє ім’я Волонтира. Після успіху фільму було знято продовження серіалу «Повернення Будулая».

Міхай Волонтір у ролі Будулая

За свою кінокар’єру Міхай Волонтір знявся в понад тридцяти фільмах. Незважаючи на велику популярність і славу, актор ніколи не залишав своє місто Бєльці, де продовжував працювати в улюбленому театрі. Проблеми зі здоров’ям Початку 90х Міхай Єрмолайович Волонтір перестав зніматися у фільмах. Ніхто тоді не знав, що актор серйозно хворий на діабет. Ця хвороба дала ускладнення на очі. Він переніс кілька операцій по поліпшенню зору, але ніяких поліпшень не було. Фінансів у актора зовсім не було. Йому довелося продати свій старовинний вінчестер, щоб зібрати гроші на чергову операцію. Міхай Волонтір дуже любив полювання, тому, коли розлучався зі зброєю, навіть плакав від відчаю. Також, дізнавшись про хворобу актора, уряд Республіки Молдова, підприємці з Москви, актори театру та шанувальники творчості Міхая Волонтіра надали фінансову підтримку улюбленого актора. Після чергових операцій, зроблених в Санкт-Петербурзі, зір повернувся до актора.

Повернення на сцену

Міхай Єрмолайович повернувся в своє рідне місто. У 2003 році глядач побачив актора на сцені місцевого театру в ролі Юлія Цезаря. Волонтір знявся в картині «Чандра». Пізніше актор розповів: «Я знімався в «Чандре» майже сліпим. Не міг навіть сценарій прочитати. Доводилося їм друкувати сценарій великим шрифтом, а мені дивитися через лупу». У цьому фільмі актор постав у образі кіномеханіка, що залишився жити в кінобудці, серед індійських фільмів. Героєві дуже подобається Індія і все що з нею пов’язано. Він постійно танцював і співав. Глядач навіть не уявляв, що Міхай Єрмолайович знімався у фільмі важко хворим. Сам актор пізніше сказав, що після зйомок став відчувати себе набагато краще.

Нагороди

Міхай Єрмолайович є Народним артистом СРСР і Молдавської РСР. Актор отримав Державну премію Молдавської РСР», «Державну премію РРФСР імені братів Васильєвих», за роль прапорщика Волентира в картині «В зоні особливої уваги».

Міхай Волонтір на відео В 2000 році Волонтір був визнаний кращим актором XX століття в молдавському кіно. Має орден «Республіки». Міхай Єрмолайович отримав звання «За заслуги в просуванні культурних цінностей Республіки Молдова».

Особисте життя

«Я дуже щаслива людина — ділиться Міхай Волонтир. — Навіть у наш час у мене є робота. На минуле не нарікаю, я отримав все, про що мріє актор: славу, ролі і звання. У мене будинок — повна чаша. Сім’я. Гримерка. Онучка Каталіна».

Міхай Волонтір. Ізгой

Останні роки життя і смерть Міхая Волонтіра

В останні роки життя Волонтір жив у себе на батьківщині з дружиною і продовжував грати у виставах театру імені Александрі в Бєльцях до 2014 року. У цьому ж році на екрани вийшов документальний фільм, присвячений акторові.

З кінця 90х років Міхая мучив цукровий діабет, хвороба супроводжувалася ускладненнями на очах. Не дивлячись на проведені операції, лікування повністю не допомагало. В останні роки життя актор осліп.

Влітку 2015 року він поступив на стаціонарне обслуговування в місцеве відділення лікарні свого міста. Наприкінці липня його стан погіршився, він був переведений в Кишинів. Актор Міхай Волонтір помер після тривалої хвороби в ніч з 14 на 15 вересня на 82 році життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: