Дата народження: 19 квітня 1987 р. (29 років)

Батьки Марії родом з Гомеля. За деякий час до народження дочки вони перебралися в Сибір. Причина переїзду – несприятлива екологічна обстановка з-за аварії на Чорнобильській станції. Пізніше батьки Шарапової розлучилися.

Визнаний талант

Маша почала займатися тенісом в 4 роки. Тоді сім’я переїхала в Сочі. До речі, глава сімейства Юрій Вікторович, дружив з Олександром Кафельниковим, папою Євгена Кафельникова. Останній і подарував Марії першу ракетку. Вже в 6-річному віці юна тенісистка зіграла з Мартіною Навратіловою, остання давала показовий урок у Москві. До речі, вона побачила талант у Маші Шарапової і порадила батькові віддати дочку в американську академію тенісу Ніка Боллеттьери в місті Брэдентон.

Папа Маші послухав великої тенісистці і почав розвивати талант доньки. У 1995 році родина перебралася у США. І оселилася саме в Бредентоні. Там, до речі, Шарапова живе і тренується і зараз.

На турнірах для дорослих, які проводилися під егідою Міжнародної федерації тенісу, Марія дебютувала в 2001 році, в Сарасота. Але поступилася у першому колі. Через рік у Коламбесе, Шарапова перемогла на старті суперницю, яка була в числі 300 кращих на планеті. Тоді Маша не була в рейтингу Жіночої тенісної асоціації.

Стрибок

Маша домоглася істотних успіхів в іграх різних чемпіонатом, і в липні 2004 року виграла Вімблдон. Шарапова взяла верх у фіналі жіночого одиночного розряду, вигравши дворазову переможницю турніру Серену Вільямс.

Спортсменка і красуня

В результаті Маша Шарапова стала першою росіянкою, яка виграла Вімблдонський турнір. Завдяки турніру тенісистка стала 8-ю ракеткою світу. Тоді ж Марія взяла ще одну вершину, яка була неприступна для інших російських спортсменів. На підсумковому Чемпіонаті WTA дівчина у фіналі обіграла молодшу Вільямс і отримала заповітний трофей.

У 2005 році Марія вдало виступила на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу. Там вона поступилася Серені Вільямс. Але на інших турнірах Великого шолома дівчина не програвала раніше, ніж закінчувався чвертьфінал. Це можна назвати великим успіхом. За рік Шарапової підкорилися турніри в Бірмінгемі, Досі та Токіо.

2006 рік почався для Шарапової з захисту результатів торішнього Австралиан Опен. Дівчина зупинилась на тому ж етапі півфіналу. А продовжити гру Маше завадила Жюстін Енен. Пізніше тенісистка перемогла на престижному американському Indian Wells. У фіналі Марія вирвала перемогу у росіянки Олени Дементьєвої. У середині року Шарапова взяла 12-й титул у кар’єрі. А на останньому мейджоре дівчина перемогла представницю Бенілюксу в фіналі – Жюстін Енен. Далі були перемоги на турнірах в Австрії і Швейцарії.

Справжня переможниця

Вже в 2007 році Марія Шарапова грала у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії, але поступилася там американці Серені Вільямс. А на Відкритому чемпіонаті Франції дівчина досягла найкращого результату за всю історію попереднього виступу. У півфіналі тенісистка поступилася сербській спортсменці Ані Іванович. Єдина перемога на wta в тому році була на турнірі в Сан-Дієго, там Маша обіграла Патті Шнідер. У підсумковому чемпіонаті вона домоглася кращого з початку 2004 року. Але у фіналі поступилася бельгійці Енен.

Через рік Шарапова перемогла на Відкритому чемпіонаті Австралії. Вона не віддала суперницям жодного сету, а у фіналі випередила Ану Іванович. Серія перемог продовжилася і в Катарі, де тенісистка взяла верх над Вірою Звонарьовою. Але пізніше дівчину обіграла Світлана Кузнєцова, в півфіналі на турнірі Індіан-Уеллс. Перемога була і на Амеліа-Айленді. А з кінця літа 2008 року по весну 2009 року на кортах Марія не з’являлася з-за травми плеча, після неї, до речі, довелося робити пластичну операцію. Повернулася Шарапова в Індіан-Уеллсі і зіграла матч парного розряду разом з Оленою Весниной. Наступний турнір була у Варшаві, де Маша дійшла до чвертьфіналу.

Марія Шарапова на відео Восени 2009 року Шарапова виграла перший турнір після травми. Це був Toray Pan Pacific Open. Вона стала першою в історії прем’єр турнірів WTA так званої несеянной тенісисткою, яка потрапила відразу до другого кола Відкритого чемпіонату Китаю з тенісу. В наступному році Маша Шарапова здобула 21 і 22 титули WTA. Вдалим був літній сезон, де тенісистка дійшла два рази до фіналу.

Боротьба за першість

2011 рік розпочався для Шарапової з вдалого виступу на Australian Open. Дівчина вийшла в четверте коло, але там поступилася німкені Андреа Петкович. А після перерви виступила в серії Індіан-Уеллсі, дійшла до півфіналу, але програла першій ракетці світу Кароліна Возняцкі. Великий успіх – перемога на грунтовому турнірі в Римі, Марія обіграла у фіналі австралійку Саманту Стосур. Закінчення сезону теж було вдалим, на кортах » Ролан Гаррос вона дійшла до півфіналу, вдруге за свою кар’єру, але програла. Далі пішов Вімблдон, там вперше з 2004 року дівчина виступила у фіналі, але взяти титул не змогла. Трав’яний сезон Марія закінчити добре не змогла вже у другому колі вона програла Серені Вільямс.

На турнірі в Цинциннаті вона пройшла Кузнєцову, Стосур, Звонарьову, а після і Олену Янкович. Слідом на US Open вона дійшла тільки до третього кола. Восени дівчина отримала травму в Токіо і знялася зі змагань. На кінець того року Шарапова займала четверту сходинку. Тоді ж на підсумковому турнірі у Стамбулі Маша провела лише два матчі і обидва програла. До речі, цього року Шарапову назвали однією з 30 легенд жіночого тенісу за версією Time.

Марія Шарапова в Москві В 2012 році Шарапова виступила на Australian Open і поступилася у фіналі спортсменці Вікторії Азаренко, і піднялася на третю сходинку рейтингу. А виступаючи за збірну Росії, Маша зіграла однієї восьмої фіналу Кубка Федерації. Там вона обіграла іспанку Сільвію Солер-Эспиносу. Трохи пізніше поступилася німкені Анжелік Кербер на турнірі Open GDF Suez в Парижі. Слідом дівчина дійшла до фіналів в Майамі і Індіан-Уеллсі, але поступилася оппоненткам. У ґрунтовому сезоні Porsche Tennis Grand Prix дійшла до фіналу і вперше за довгий час взяла 25 титул WTA. Потім дівчина перемогла на грунтовому турнірі в Римі. Потім був відкритий чемпіонат Франції, де Марія Шарапова взяла титул, але поступившись один сет Кларі Закопаловой. У фіналі подолала оборону Сари Еррані. Маша вийшла у фінал і взяла 1 місце в рейтингу WTA. Після перемоги на » Ролан-Гаросс Маша зібрала «Кар’єрний шолом», що робили тільки шість тенісисткою у Відкритій ері. А на Лондонських Олімпійських іграх Шарапова взяла срібну медаль, поступившись Серені Вільямс.