Маріанна Вертинська біографія, фото, особисте життя, її сім’я і діти

Ім’я: Маріанна Вертинська

Дата народження: 28 липня 1943 р. (73 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Шанхай, КНР

Діяльність: актриса

Вага: 60 кг

Зріст: 165 см

Біографія Маріанни Вертинській

Маріанна Вертинська – це чудова актриса зі своєю унікальною долею. В її кар’єрі було багато завидні перемоги і непересічні акторські ролі. Саме тому говорити про цій чудовій актрисі, часом, хочеться годинами. Але які моменти варто особливо виділити в її долі? Представити вам цілісний портрет нашої сьогоднішньої героїні ми постараємося в нашій біографічної статті.

Актриса Маріанна Вертинська

Ранні роки, дитинство і родина Маріанни Вертинській

Маріанна Олександрівна Вертинська з’явилася на світ 28 липня 1943 року в далеке і загадкове Шанхаї. Там, її батько відомий шансоньє Олександр Вертинський жив і виступав довгий час. Лише в середині сорокових років все прославлене сімейство, нарешті, прийняв рішення про повернення в Радянський союз.

Лідія, Маріанна і Олександр Вертинський

В СРСР мама майбутньої знаменитості – Лідія Володимирівна – стала часто зніматися в кіно, а також працювати в якості художниці. Згодом творчу спеціальність для себе вибрала не тільки сама Маріанна, але і її молодша сестра Анастасія, яка сьогодні відома в якості актриси.

Маріанна Вертинська з сестрою

В даному контексті варто зазначити, що батьки завжди заохочували своїх дочок у всіх починаннях. На відміну від інших батьків, Олександр і Лідія Вертинський дуже зраділи, коли дізналися, що їхня старша донька хоче стати кінозіркою. Користуючись своїми зв’язками, вони допомогли молодій дівчині підшукати хороших педагогів, з якими Маріанна відточувала свою акторську майстерність.

Сестри Вертинський з батьком

Можливо, саме завдяки цьому вступити в Театральне училище імені Бориса Щукіна наша сьогоднішня героїня змогла без будь-яких особливих проблем.

Кар’єра актриси Мар’яни Вертинській, фільмографія

Вперше з’явитися на кіноекранах Маріанна Вертинська змогла в 1962-му році, коли виконала невелику роль у драмі Анатолія Ефроса «Високосний рік». Свою ж першу велику роль в кіно студентка Щукінського училища зіграла двома роками пізніше – в 1964-му році.

У цей період наша сьогоднішня героїня виконала роль однієї з головних героїнь культового фільму «Мені двадцять років», який згодом отримав спеціальний приз журі Венеціанського кінофестивалю. Дана картина відкрила ім’я талановитої молодої актриси широкої категорії глядачів. А тому ще до закінчення Вузу Маріанна Вертинська встигла зіграти кілька цікавих ролей в радянських фільмах. «Місто майстрів», «Перекличка», «Його звали Роберт» — всі ці картини згодом стали класикою радянського кіно, а також важливими пунктами фільмографії актриси.

Наодинці з усіма — Маріанна Вертинська В 1966-му році наша сьогоднішня героїня отримала диплом театрального Вузу, а в додатку до нього – пропозиція від Театру імені Євгенія Вахтангова. Маріанна стала однією з учасниць постійної трупи, а тому вся подальша доля актриси була тісно пов’язана з місцевою сценою.

Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що в театрі Вахтангова актриса грала аж до 1995-го року. За неповних тридцять років жінка зіграла на його сцені більше двадцяти п’яти ролей. Серед таких виділяються постановки «Принцеса Турандот», «Міщанин у дворянстві», «Жінка за зеленими дверима», «Літо в Ноане», «Антоній і Клеопатра» і деякі інші. За багато років театральної кар’єри Маріанна Вертинська встигла стати справжнім символом театру Вахтангова, а також однією з найбільш відомих і шанованих актрис в його трупі.

Не менш цікавою та різноплановою була також і її кар’єра в кінематографі. Вже до кінця сімдесятих років актриса зуміла чітко утвердитися в статусі однієї з повномасштабних зірок радянського кіно. Вона знімалася нечасто, проте кожна зіграна нею роль неодмінно перетворювалася в маленький шедевр.

Саме тому Маріанна Вертинська ніколи не втрачала своєї популярності. Серед кращих ролей актриси, зіграних в цей період, варто згадати фільми «Кінець Любавиных», «Денискін оповідання», «Капітан Немо», «Смерть під вітрилом», «Піна» і деякі інші. Дані акторські роботи вивели кар’єру Маріанни Вертинській на якусь захмарну висоту. Однак у вісімдесяті роки в творчості акторки стався деяких спад.

Маріанна Вертинська та Валентин Нікулін. У вісімдесяті роки наша сьогоднішня героїня стала більше часу приділяти сім’ї, а тому акторська кар’єра відійшла для неї на другий план. Вона продовжувала часто грати в театрі, але на екрані Вертинська з’являлася вже досить рідко. За десять років актриса виконала лише три ролі.

У скрутні дев’яності роки Маріанна Олександрівна і зовсім обмежилася лише однією роллю в картині «Жінка в море», яка залишилася практично непоміченою глядачами. Проте, саме в цей період (а точніше – в 1991-му році) актриса отримала звання Заслуженої артистки РРФСР.

Маріанна Вертинська в даний час

З-за багатьох років творчого простою Маріанна Вертинська почала поступово втрачати завойовані позиції і любов глядачів. Її стали забувати. Але саме в той момент, коли здавалося, що найкращі роки актриси остаточно залишилися в минулому, вона стала знову пробиватися в світ російського кіно.

Маріанна Вертинська з дочкою Олександрою

У 2000-ті роки наша сьогоднішня героїня знялася в шести нових фільмах, що було досить істотним показником, порівняно з минулими роками. Серед її кращих робіт варто виділити міні-серіал «Янгол», історичну стрічку «Одна любов – дві душі», що розповідає про життя Пушкіна, а також картину «Спадкоємиці».

Починаючи з 2007-го року, актриса більше не знімається в кіно. Вона присвячує всю себе сім’ї і близьким. А тому в газетах і глянцевих журналах рідко з’являються повідомлення про її життя і нових творчих проектах.

Особисте життя Маріанни Вертинській

В житті актриси було кілька бурхливих романів. Так, першим чоловіком нашої сьогоднішньої героїні був архітектор Ілля Билинкін. У шлюбі з ним у актриси народилася дочка – художниця і телеведуча Олександра Вертинська.

Після закінчення відносин з першим чоловіком Маріанна знову вирішила спробувати щастя і вийшла заміж за актора Бориса Хмельницького. Від цього роману на світ народилася молодша дочка актриси – Дарина, яка відома сьогодні як успішний дизайнер.

Незважаючи на народження доньки, вдруге шлюб виявився більш вдалим, ніж перший. Відносини з чоловіком розпалися, а тому Маріанна стала часто з’являтися в компанії інших чоловіків. В різні роки її пов’язували стосунки з Андрієм Кончаловським, Андрієм Тарковським, кінооператором Олександром Княжинским, а також бізнесменом Зораном Казимировичем. За останнього з названих чоловіків актриса згодом вийшла заміж. Однак шлюб з празьким підприємцем також розпався.