Маргарита Терехова (актриса: біографія, фото, особисте життя — сім’я, діти, дочка

Ім’я: Маргарита Терехова

Дата народження: 25 серпня 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Туринск, Свердловська обл.

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 60 кг

Зріст: 170 см

Біографія Маргарити Терехової

Маргарита Терехова разом з родиною переїхала в Ташкент, де пройшло її дитинство. З ранніх років на красиву дівчинку звертали увагу оточуючі хлопчаки.

Маргарита закінчила школу з золотою медаллю. У 1959 році вона вступила в Ташкентський університет, однак провчившись там два роки, Маргарита вирішила поїхати в Москву. Спочатку у неї нічого не виходило. Вона трохи спізнилася з приїздом та більшість вузів вже завершили прийом абітурієнтів. Вона могла надійти тільки у ВДІК, але там педагоги не побачили в юної провінціалки майбутню зірку.

Робота в театрі

Однак Маргарита не опустила руки і її завзятість було винагороджено. Дівчину взяли в Школу-студію при Академічному театрі ім. Моссовета. Терехова відразу ж виявила свій талант і зайняла лідируюче положення в трупі. Їй почали заздрити всі жінки трупи. Однак Маргариті це навіть подобалося. У 1964 році Маргарита Терехова закінчила Школу-студію і стала актрисою Театру ім. Моссовета, де працювала до 1983 року. На сцені цього театру актриса зіграла багато цікавих ролей, таких як Клеопатра «Цезаря і Клеопатри» Б. Шоу в 1964 році, Марі у виставі «Очима клоуна» за романом Р. Бьолля в 1968 році, Соня в спектаклі «Злочин і покарання за романом» Ф. М. Достоєвського у 1971 р. році, Єлизавета в «Царському полюванні» за п’єсою Л. Зоріна в 1977 році, Любов Сергіївна в «Темі з варіаціями» С. Альошина в 1979 році.

Перші роботи в кіно

Вперше на екрані Терехова з’явилася в 1965 році. Вона зіграла Таню – легку, наївну дівчину в картині вірменського режисера Фрунзе Довлятяна «Здрастуй, це я!».

Після цього Маргарита Терехова зіграла відразу дві ролі в романтичній драмі Павла Любимова «Бегущая по волнам». Вона виконала роль Біч Саниэль, дружини капітана Геза, і Фрэзи Грант, дівчини з легенди.

Природжена відмінниця

Спочатку Маргарита Терехова знімалася не часто, але кожна її робота ставала подією. Терехова знялася в знаменитій кіноповісті Андрія Смирнова «Білоруський вокзал», де зіграла Наташу Шипилову, і в драмі Іллі Авербаха «Монолог» в ролі Тасі Стрітенської, дочки старого професора, яка ніяк не може знайти собі гідного нареченого. Актрисі вдалося багатогранно показати свою героїню, хоча роль була дуже простою.

Вже в своїх перших своїх роботах Маргарита Терехова показала свою привабливість, внутрішню незалежність і нескореність. Це дуже сподобалося Андрію Тарковському, і він запросив Терехову на зйомки картини «Дзеркало», де вона зіграла відразу дві головні ролі – мати (Марію) і жінку (Наталю). У 1977 році Терехова зіграла роль Діани в «Собаці на сіні» режисера Яна Фріда за однойменною п’єсою Лопе де Вега. Акторка показала образ стервозної жінки, яка заманила в мережі своєї любові Теодоро.

З Михайлом Боярським на зйомках

У 80-ті роки Маргарита Терехова була вже популярною актрисою. В 1980 році на екрани вийшла картина Яна Фріда «Благочестива Марта», де Терехова зіграла головну роль.

Наступними роботами в кіно Терехова тільки підтверджувала свою високу майстерність. Терехова знялася в мелодрамі «Давай одружимося», в історичній картині «Русь споконвічна». У 1989 році актриса знялася у трагікомедії режисера Сергія Овчарова «Воно». У 1990 році актриса з’явилася в картині естонської режисерки Авро Іхо «Тільки для божевільних». За роль у фільмі «Тільки для божевільних» Терехова отримала призи МКФ за кращу жіночу роль у Сан-Ремо-91, Руані-92, Норд-Плайде-93, Брюгге-93.

Міледі

Маргарита Терехова чудово виконала роль підступної Міледі в культовій картині режисера Георгія Юнгвальд-Хількевича «Д Артраньян і три мушкетери».

Спочатку на цю роль Юнгвальд-Хилькевич хотів запросити Олену Соловей. Однак у цей час актриса була вагітна, тому режисер і згадав про Маргарити Терехової.

Роботу над образом вела Маргарита Терехова дуже серйозно. Актриса повністю поринула в історію. Вона з’ясувала, що прототипом героїні була реальна агент кардинала Рішельє, яка викривала політичні інтриги Анни Австрійської.

Маргарита Терехова на відео Терехова створила яскравий образ підступної интриганки, яка знайшла в кардинале свого захисника-покровителя, і під його прикриттям здійснювала свої плани.

Створюючи свій персонаж, Терехова придумала багато фраз і реплік, таких як: «Киньте жертву в пащу Ваала, киньте мученицю левам». Цю цитату актриса знайшла в томі Лопе де Вега. Найцікавіше, що під час зйомок у актриси на плечі проступило червона пляма у вигляді лілії.

У ролі режисера

У 90-ті роки Маргарита Терехова трохи віддалилася від кінематографа, але повністю зв’язку з кіно не втрачала. Актриса іноді знімалася і хотіла зробити постановку чеховської «Чайки». У 1996 році Терехова подала заявку на зйомки фільму зі сценарним планом на 24 сторінках, але їй відмовили. У 2002 році Терехової все-таки вдалося втілити в життя свою мрію. На головні ролі Терехова затвердила себе і своїх дітей. В інших ролях Маргарита Борисівна задіяла Юрія Соломіна та Андрія Соколова.

З улюбленими учнями

Фільм знімали в садибі Антона Павловича Чехова Меліхово і в околицях Переславля на Плещеевом озері.

Сьогодні Маргарита Терехова працює в Театрі ім. Моссовєта, звідки вона часто йшла, але потім знову поверталася.

Особисте життя

З Савою Хашимовим Маргарита Терехова познайомилася в 1966 році в Болгарії на зйомках фільму «та, що Біжить по хвилях». У той час Сава Хашимов був вже популярним болгарським актором. Цей красень і улюбленець багатьох жінок був одружений. Проте це їх не зупинило. Між Савою і Маргаритою зав’язався роман, в результаті якого актриса завагітніла. Про це Хашимову повідомили, коли Терехова була вже в Москві. Він відразу ж написав Маргариті лист, де попросив її руки і серця. Пара розписалася і оселилася в театральному гуртожитку. Незабаром у них народилася донька Ганнуся.

Фатальна жінка

Але цей шлюб був приречений з самого початку, так як вони актори. У подружжя не було справжнього домашнього господарства, яке могло б їх пов’язувати. До того ж Хашимов зовсім не хотів жити в Москві, він хотів повернутися в Болгарію, де у нього була цікава робота. А Терехова, в свою чергу, не збиралася покидати столицю. Через півтора роки спільного життя пара розлучилася. Це було дуже важко. Вони дуже переживали, але в результаті залишилися друзями. Розрив зробив актрису більш холодною і суворою. Імідж Маргарити Терехової став змінюватися в бік підступною, фатальної красуні.

У 1981 році Маргарита Терехова народила сина Сашка. Про те, хто його батько актриса нікому ніколи не говорила. Прізвище Саша носить Терехов.

Ганна Терехова володіє акторським талантом і родзинкою. Вона дуже схожа на свою маму. Аня не прагне досягти висот мами, але їй подобається бути актрисою і займатися улюбленою справою.

Сімейне життя Маргарити Терехової не склалася

Син Маргарити Терехової Олександр спробував себе в ролі актора і знявся в декількох фільмах. Однак йому більше по душі режисура. Тому Олександр вирішив прагнути до своєї мрії.