Мансур Ісаєв Олімпійський чемпіон, фото, біографія

Ім’я: Мансур Ісаєв

Дата народження: 23 вересня 1986 р. (30 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Кізілюрт, Дагестан

Діяльність: дзюдоїст

Вага: 73 кг

Зріст: 170 см

Біографія Мансура Ісаєва

Папа спортсмена Мустафа уроджений аварець, а мама Асият – кумычка. Вже у восьмирічному віці Мансур почав займатися дзюдо. Його в той час тренував Джабраїл Магомедов. Дагестанець вже в 2006 році почав виступати за Челябінську область. Тоді під керівництвом тренера Олександра Міллера.

Спортсмен не забуває і про професію. У 2009 році він отримав вищу освіту. Мансур Ісаєв закінчив Дагестанський державний університет і став економістом.

Чемпіон

Мансур Ісаєв брав участь у трьох чемпіонатах світу. Почав він у 2009 році, продовжив в 2010 році, а так само в 2011 році.

На своєму першому чемпіонаті світу в Роттердамі він виграв бронзову медаль. А ось на чемпіонаті Європи в 2012 році Мансур став лише сьомим.

Всього ж з 2010 по 2012 роки Мансур Ісаєв досить успішно виступив відразу на трьох найбільших міжнародних змаганнях. Спочатку був турнір в Японії серії «Великий шолом», потім «Гран Прі» в Голландії, ну а слідом «Мастерс» в Казахстані. І в кожному змаганні спортсмен піднімався на п’єдестал пошани.

Лондонська перемога

«Мене всі питають, які ж почуття я відчуваю. Та я спокійний. Знаєте чому? Тому, що я завжди вірив, що я самий кращий на сьогоднішній день дзюдоїст у світі.

Справжній переможець

Наш головний тренер Еціо Гамба, до речі, великий спортсмен, про який я можу сказати масу хороших речей, мені постійно говорить позитивні слова. Він мені пояснив ще після першої моєї сутички «Мансур, ти на піку і ти сильний. Іди тільки вперед і ні про що не думай», — розповідав Мансур влітку 2012 року.

У 2012 році на олімпійських іграх в Лондоні Мансур Ісаєв став чемпіоном у ваговій категорії до 73 кілограмів. У фіналі дзюдоїст бився з японцем Ріки Накая і переміг його.

А на шляху до фінальної сутички Мансур взяв верх над іспанцем Уиеши Уемацу, азербайджанцем Рустамом Оруджовим, монгольським спортсменом Ням-Очиром Саинджаргалом, а так само корейцем Ван Хі Чхуном.

Тут варто відзначити півфінальну сутичку з корейцем Ван Хі Чхуном. Це дворазовий чемпіон світу. У спортсменів був сьомий за рахунком очний поєдинок. У попередніх шести Мансур програвав. А в олімпійській сутичці між дзюдоїстами почалася справжня війна. Опоненти відразу ж поперли один на одного з розчепіреними пальцями, ударами навідліг і широкими захопленнями. Після корейський спортсмен зовсім розпустив руки, однак Ісаєв на таку витівку відреагував швидко і просто – він жбурнув суперника на татамі, таким чином забезпечивши собі вихід у фінал.

Мансур Ісаєв на відео У фіналі ж Мансур Ісаєв зустрівся з японським суперником Ріки Накая. Поєдинок розпочався з обережною боротьби, без права на помилки. І вже через 45 секунд обидва опонента одночасно отримали зауваження. Причина – досить пасивне ведення сутички. Але вже буквально в наступну секунду Мансур Ісаєв перший раз провів небезпечну атаку, правда, вона виявилася безуспішною. Але вже до кінця четвертої хвилини бою російський спортсмен провів чіткий прийом, які оцінив «юко». Ну а в останні хвилини змагання японець почав постійно атакувати, однак Ісаєв зміг стримати натиск, і, в результаті, переміг.

Варто зазначити, що російський спортсмен, після здобутої перемоги, досить стримано виявляв свої почуття. Мансур лише зронив, що «особливих емоцій в даний момент не відчуває». Але він зазначив, що у всіх іграх вірив у власні сили, ну а емоції, сказав, напевно, будуть пізніше.

Мансур Ісаєв на рингу Варто відзначити, що це була друга за рахунком перемога російських дзюдоїстів на олімпійських іграх в Лондоні. А до цього тріумфу нашим дзюдоїстам не вдавалося піднятися на п’єдестал пошани на Олімпіаді цілих 32 роки.

Втім, дзюдоїст, який, до речі, виграв олімпійське золото у категорії до 73 кілограмів, абсолютно не здивований своїм результатом. Замість численних слів він висловив свою подяку командному тренеру Еціо Гамбії.

«Зараз мені дуже важко усвідомити, що ж сталося, — говорив трохи пізніше Мансур Ісаєв, — Мене захоплюють емоції, але от повне усвідомлення успіху, напевно, прийде трохи пізніше. Я йшов на Олімпіаду тільки за золотою медаллю, наш тренер підтримував мене з усіх сил, як міг. Він мені постійно говорив «Мансур, ти найкращий». Тому величезна подяка і тренерському штабу і зокрема Еціо Гамбії, який кожен день року протягом цього олімпійського циклу ні на крок не відходив від нас. Мені хотілося б, щоб у Росії пишалися медалями, які ми завоювали, і знали, що ми працюємо заради цих нагород, заради своєї мрії».

Мансур Ісаєв зазначив, що особливо радіє перемог у фінальному бою саме над японським спортсменом. Спортсмен завжди мріяв вирвати у японців перемогу у фінальній грі чемпіонату світу на батьківщині опонентом. Тому в цей раз можна вважати, що мрія майже здійснилася.

Противник підкориться

І ще Ісаєв після перемоги зауважив, що з приходом в збірну Росії Гамбы, вся підготовка спортсменів кардинально змінилася. «Ми їздили на абсолютно всі змагання, на багато більше стали працювати над фізикою. Ми здружилися з усією командою, дуже багато часу почали проводити разом. Тому величезне спасибі за його роботу з нами, зокрема, за психологічну роботу», — говорить дзюдоїст.

До речі, на татамі Мансур Ісаєв вийшов з травмою. Але сам спортсмен зізнається, що вона в Іграх не дала про себе знати. «Як не дивно, все навпаки, вона дала трохи відпочити і відновити свої сили, — каже дзюдоїст, — а та база, яку у нас заклали в збірній Росії, вона нікуди не зникла. Тому і вийшов такий сплеск в результатах. Вважаю, що я зараз не на піку своєї форми, але досить близька до неї. Насправді здорово, що є час набратися кондиції і підійти до змагань підготовленим».

Нагороди

В одному тільки серпні 2012 року, після свого тріумфального ходу на Олімпійських іграх в Лондоні, Мансур Ісаєв отримав відразу дві нагороди. 13 серпня його удостоїли Ордена Дружби. Він був вручений «За великий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, а так само за високі спортивні досягнення на Іграх тридцятої ювілейної Олімпіади 2012 року в британському Лондоні». А рівно через тиждень дзюдоїст заслужив почесне звання «Заслужений майстер спорту Росії».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: