Людмила Гурченко біографія актриси, фото, особисте життя, її дочка і чоловіки

Ім’я: Людмила Гурченко

Дата народження: 12 листопада 1935 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Харків, Українська РСР

Дата смерті: 30 березня 2011 р. (75 років)

Діяльність: актриса, співачка

Біографія Людмили Гурченко

Людмила Гурченко – це актриса і співачка, спромоглася за багато років стати справжнім символом радянської та російської естради. У її творчій кар’єрі було багато відомих хітів, популярних кінострічок і пам’ятних образів.

Саме тому через багато років після відходу зі сцени її все також пам’ятають і люблять мільйони глядачів у Росії, Україні, Білорусі, Латвії, а також деяких інших державах колишнього Радянського союзу.

Ранні роки, дитинство і родина Людмили Гурченко

Людмила Марківна Гурченко народилася 12 листопада 1935-го року в українському місті Харкові. До початку Великої вітчизняної війни батьки нашої сьогоднішньої героїні працювали в Харківській обласній філармонії. Батько грав на баяні, а мама співала, часто з’являючись на сцені разом зі своїм чоловіком. Саме тому вже з дитячих років Людмила завжди мала можливість долучатися до мистецтва.

Її батьки часто брали її з собою на концерти і виступи, а тому більшу частину свого дитинства майбутня знаменитість провела за лаштунками.

Після початку військових дій батько Людмили Гурченко відправився на війну, навіть незважаючи на те, що був непридатний до армійській службі. Його родина залишилася в Харкові. Після звільнення міста військами Червоної Армії наша сьогоднішня героїня вперше пішла в школу (трохи запізно).

Людмила Гурченко в молодості

Рік потому маленька Люда також стала відвідувати заняття в харківській музичній школі імені Бетховена. Вельми примітно, що вже в той момент майбутня артистка стала досить відома в деяких районах Харкова. Вона часто виступала перед ветеранами, а також їздила з виступами по військових частинах.

Дивлячись на успіхи маленької Люди, багато знайомих мріяли бачити її у якості естрадної співачки, однак, незважаючи на це, в 1953-му році наша сьогоднішня героїня вибрала для себе трохи іншу дорогу в житті. Закінчивши стандартну радянську «десятирічку» і отримавши диплом про середню освіту, Людмила Гурченко переїхала в Москву, де подала документи на акторський факультет Вдіку. Її прийняли.

А тому згодом талановита українка стала вчитися у кращих педагогів СРСР.

В період навчання актриса стала грати в різних студентських спектаклях. Серед її робіт найбільш відомий став дипломний спектакль «Кето і Коте», якому Людмила Гурченко вперше проявила себе і як актриса, і як співачка.

Зоряний шлях актриси Людмили Гурченко, фільмографія

Зніматися в кіно наша сьогоднішня героїня початку в 1956-му році. Саме тоді Людмила виконала ролі в своїх перших фільмах «Дорога правди», «Серце б’ється знову». Особливо успішною і популярною стала картина Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч».

Людмила Гурченко Ні, мій милий В цьому фільмі дівчина зіграла головну роль, завдяки якій вона вмить стала улюбленицею радянської публіки. Крім того, справжнім шлягером стала виконана нею пісня «П’ять хвилин», яка згодом стала на багато років вперед одним із символів Нового року.

Слідом за першою зоряною картиною на екрани СРСР вийшла ще одна відома стрічка з участю Людмили Гурченко – «Дівчина з гітарою». Музичний фільм мав великий успіх. А композиції, виконані нашої сьогоднішньої героєм та іншими персонажами стрічки, навіть були випущені на окремій платівці.

Таким чином, талановита україно-російська актриса стала справжньою зіркою. Проте із-за специфіки радянського кіно, матеріальне становище актриси все одно залишалося тяжким. Саме тому в один прекрасний момент Людмила стала брати участь у так званих акторських «халтурках». Вона виступала перед глядачами. Але зовсім недовго.

Причиною раптово обірвані концертів стала справжня травля, яку влаштували артистці діячі радянської журналістики. Гурченко звинувачували в «капіталістичному підході до мистецтва», а тому в якийсь момент акторка раптом стала втрачати прихильність публіки.

Незважаючи на це, наша сьогоднішня героїня продовжувала зніматися в кіно. Її яскраві і самобутні ролі, а також міріади мелодійних пісень в якийсь момент розставили все по своїх місцях. Гурченко знайшла упевненість в собі і своїх силах. А тому нові фільми з її участю стали виходити регулярно.

Серед кращих фільмів Людмили Марківни варто згадати картини «Солом’яний капелюшок», «Одруження Бальзамінова», «Крок назустріч», «Ідеальний чоловік», «Вокзал для двох», «Любов і голуби», а також деякі інші фільми.

Людмила Гурченко, останнє інтерв’ю, кліп і похорон. Паралельно з роботою в кінематографі актриса грала в театрі. У різні роки вона була постійною актрисою трупи Театру-студії кіноактора, Московського театру «Современник», а також постійною учасницею виступів естрадно-театрального об’єднання Держконцерт. Зрідка наша сьогоднішня героїня також виступала в Театрі Антона Чехова, Московському академічному театрі Сатири і на деяких інших сценах.

Що стосується музичних успіхів, то їх також в кар’єрі знаменитості було чимало. Гурченко часто виступала з концертами, а також випустила кілька музичних пластинок. У різні роки вона виступала спільно з такими артистами як Борис Моїсеєв, Тото Кутуньо, групою «Уматурман» та деякими іншими музикантами.

Завершуючи мова про творчість актриси, зазначимо, що Людмила Гурченко також в різні роки працювала в якості композитора, письменника і режисера (фільм «Строкаті сутінки»).

За свій величезний внесок у розвиток радянського мистецтва Людмила Гурченко була нагороджена величезною кількістю нагород. Вона була Заслуженою, а потім Народною артисткою РРФСР і СРСР, володаркою ордена Народний посол України, орденів «За заслуги перед вітчизною» (другої, третьої та четвертої ступеня), премій «Ніка», «Золотий грамофон», а також багатьох інших нагород. Зоряний шлях Людмили Марківни обірвався тільки з її смертю.

Смерть Людмили Гурченко, причина смерті

У лютому 2011-го року Людмила Гурченко посковзнулася біля під’їзду і зламала стегно. Їй була зроблена складна операція, після якої здоров’я старенької жінки сильно похитнулося. В кінці березня того ж року у співачки почалися нові проблеми зі здоров’ям. Через деякий час Людмилу Марківну знайшли мертвою. Причиною смерті стала тромбоемболія легеневої артерії.

Людмила Гурченко незадовго до смерті зламала стегно

Після смерті співчуття сім’ї артистки висловили багато державні діячі. Меморіальні дошки на честь знаменитості були відкриті в Україні та Росії.

Особисте життя Людмили Гурченко

В житті нашої сьогоднішньої героїні було шість чоловіків. У різні періоди часу її пов’язували стосунки з режисером Василем Ординським, сценаристом Борис Андронікашвілі, актором Олександром Фадєєвим, співаком Йосипом Кобзоном, музикантом Костянтином Купервейсом, а також продюсером Сергієм Сеніним.

У Гурченко є дочка Марія Корольова (Андронікашвілі), а також онука. Марк Корольов – старший онук співачки – помер у шістнадцять років від передозування наркотиків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: