Ліон Ізмайлов біографія, фото, особисте життя

Ім’я: Ліон Ізмайлов

Дата народження: 5 травня 1940 р. (76 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Москва

Діяльність: сатирик, письменник

Вага: 70 кг

Зріст: 167 см

Біографія Ліона Ізмайлова

Ліон Мойсейович Ізмайлов – талановитий російський сатирик, письменник і сценарист, триразовий лауреат премії «Золоте теля». Його виступи завжди відрізнялися інтелігентним гумором і внутрішнім шармом, який робив їх справді унікальними. Саме Ліон Ізмайлов дав стало класичним визначення сатири: «Гумор — це коли страшно хочеться сміятися, а сатира — це коли хочеться сміятися, але страшно…».

Сатирик Ліон Ізмайлов власною персоною

Ранні роки, дитинство і родина Ліона Ізмайлова

Ліон Мойсейович Поляк, а саме так звучить справжнє ім’я сатирика, з’явився на світ в столиці СРСР Москві, в околичному районі Ростокино. У цьому місті пройшло його дитинство, з ним була нерозривно пов’язана його творча доля.

Батько хлопчика, Мойсей Аронович, працював інженером-будівельником на одному з московських містобудівних підприємств. Мама, Поля Мойсеївна, була рядовий служить в одному з радянських бюро. Їх життя текло своєю чергою, однак подступившая до кордонів СРСР Друга світова війна відразу ж змінила життя єврейської родини до невпізнання. Почалися довгі роки поневірянь і злигоднів. Батько пішов на фронт, а коли Ліону ледь виповнилося три роки, з передовою прийшла трагічна звістка – Мойсей пропав без вісті.

Ліон Ізмайлов в молодості

У цей важкий час Ліон відвідував середню школу, а весь вільний час допомагав матері по господарству. Тоді і народилися його перші творчі начерки, приміром, у віці п’яти років він написав «роман про сільське життя», що зайняв півсторінки. Після закінчення війни він пішов у школу, де записався в позакласний гурток драматичного мистецтва і вперше замислився про кар’єру професійного коміка, хоча спочатку думав, що стане комедійним актором, а не артистом розмовного жанру.

Писати гумористичні замальовки Ліон почав ще в старших класах, а через деякий час став присвячувати їх створення практично кожну вільну хвилину.

Настав час задуматися про подальшу освіту. Ліон мав намір подати документи в естрадне училище, але мати наполягла на більш «прикладної» спеціальності. В результаті юнак опинився в авіаційному технікумі, в 1960 році отримав почесний диплом і влаштувався фахівцем на одне з профільних столичних підприємств.

Леон Ізмайлов. Про бізнес по-російськи В цей період про творчість він практично не згадував. Лише в 1962 році, вступивши в Московський авіаційний інститут, Ліон знову почав роботу над сатиричними замальовками. У цей же період народився і сценічний псевдонім «Ізмайлов», який спочатку звучав як «Измаилов», що буквально означало «МАІ».

Новоспечений Измаилов проводив дозвілля в місцевому гуртку самодіяльності. Тут же, на інститутській сцені МАІ, відбулося його дебютний виступ.

Творчий шлях Ліона Ізмайлова: гуморист, письменник, провідний

Після закінчення інституту сатирик кілька років пропрацював інженером у конструкторському бюро «Батьківщина», паралельно вдосконалюючись у сфері художньої самодіяльності.

Монологи студента кулінарного технікуму були написані Ліоном Ізмайловим В 1969 році гумористичні твори Ліона Ізмайлова вперше з’явилися в пресі. Перший опублікований скетч («Нова Мата Харі», видання «Літературна газета») було прийнято на «ура», і після цього Ліон Мойсейович став постійним автором гумористичної рубрики «Клубу 12 стільців».

За першим великим успіхом було знайомство з провідними популярної в ті роки дитячої радіопередачі «Радіоняня» – Олександром Лівшицем і Олександром Левенбуком, які запропонували Ізмайлову співпрацю. Так Ліон Мойсейович приєднався до групи авторів, складається з Едуарда Успенського і Аркадія Хайта, і отримав статус професійного письменника. В ефірі «Радіоняні» пролунав один з найпопулярніших оповідань письменника – «Класний Дніпро при кльовою погоді», згодом приніс йому першу премію «Золоте теля» і став основою для першого випуску «Єралашу» Бориса Gračevskogo.

«Кльовий Дніпро при класної погоди» – популярний розповідь Ліона Измалова й Цей період також був ознаменований початком співпраці Ліона Ізмайлова з Геннадієм Хазановим, для якого сатирик написав сценку під назвою «Монолог студента кулінарного технікуму». Саме після демонстрації цієї мініатюри Геннадій Вікторович буквально прокинувся всесоюзної знаменитістю. Надалі Ізмайлов поповнив репертуар колеги такими номерами, як «Телевізор», «Пам’ятник», «Наші люди», «Свинство».

«Стара гвардія» вітчизняного гумору

Рік потому Ліон Ізмайлов через очолив авторську групу Палацу культури рідного МАІ. У 1973 році він вступив на Вищі курси сценаристів і режисерів при Держкіно, де протягом двох років навчався у відомого Георгія Данелії, який особисто вибрав його з безлічі претендентів.

Після закінчення курсів Ізмайлов створив сім п’єс, у тому числі поставлений на телебаченні «Складний випадок» (в книжковому варіанті – «Обідня перерва»). Втім, сам Ліон Мойсейович вважав, що сценариста з нього не вийшло, а близькі друзі відгукувалися про його п’єсах так: «були по достоїнству оцінені і тому ніколи не будуть поставлені».

Ліон Ізмайлов

З 1979 року Ліон Ізмайлов сам почав виходити на сцену в якості гумориста і ведучого, об’їздив з гастролями всю країну. В тому ж році 39-річний сатирик був прийнятий до спілки письменників, після чого пішли вже закордонні відрядження: Югославія, Болгарія (де він став лауреатом конкурсу гумористів «Алеко»), Ізраїль, США, Німеччина.

За наступні роки Ліон Ізмайлов завоював любов співвітчизників як обдарований письменник і неймовірно харизматичний артист. З 80-их років його монологи звучали зі сцени з вуст Євгена Петросяна, Олени Степаненко, Світлани Рожкової, Яна Арлазорова, Юхима Шифріна та інших видатних зірок радянської естради.

75-річчя Ліона Ізмайлова

У 1984 році була випущена перша книга Ліона Ізмайлова – збірка оповідань «Гарний настрій». Через два роки світ побачив збірник «Частка істини», написаний у співавторстві з Валерієм Чудодеевым. Надалі серед співавторів Ізмайлова з’явилися також Віталій Чебуров («Чотири мушкетери») та Михайло Задорнов, колега Ліона Мойсейовича не тільки за «сатиричному цеху», але і за МАІ («Кінець світу, чи гарний настрій»).

Ліон Ізмайлов та Михайло Задорнов – Віддалене з ТБ В 1989 році Ліон Ізмайлов став співведучим Ангеліни Вовк в проекті «Дорослі діти» на наступні два роки. Тоді ж він став художнім керівником театру гумору «Плюс», який продовжив існування і після розпаду СРСР. Серед репертуару «Плюса» особливо запам’яталися номери «Хочу в президенти», «Дурдом їм. Карла Маркса», «Вечір анекдотів».

Кабінет Ліона Ізмайлова

Також Ліон Ізмайлов відомий як дитячий письменник – його перу належить казка «Жабеня Ліверпуль», вперше видана в 1984 році. У 2008 році було випущено збірник «Жабеня Ліверпуль, або весела скарбничка», куди увійшли і інші оповідання Леона Ізмайлова. Крім того, його бібліографії значиться твір для старших дітей – збірка науково-фантастичних повістей «Чужий», що вийшов в 2012 році.

Ліон Ізмайлов гуляє по Баку

Особисте життя Ліона Ізмайлова

Більшу частину життя Ліон Ізмайлов прожив з Оленою Сорокіної, фоторедактором журналу для іноземних туристів «Подорожі в СРСР». Проте в 1972 році, коли відбулася зустріч майбутнього подружжя, вона ще працювала продавцем у магазині «Журналіст». Посперечавшись з одним, що познайомиться з дівчиною за допомогою першій-ліпшій фрази, Ліон підійшов до стоїть за прилавком Олені і вимовив: «Фейєрбаха не завозили?». Та злякано промовила: «Ні, не завозили…» і запропонувала записати її телефон – раптом завезуть.

Молодий Ліон Ізмайлов з дружиною

Ліон Мойсейович так часто жартував «Я двічі одружений на одній дружині», що згодом втомився відповідати на запитання про те, чи дійсно це так. Він розписався з Оленою в 1975 році, а три роки потому подружжя розлучилося. «Не змогли ужитися», – розповідав сатирик. П’ять років знадобилося, щоб обидва усвідомили, що жити не можуть один без одного, і знову зійшлися.

Ліон Ізмайлов та Олена Сорокіна

Ліон Ізмайлов зараз

В даний час артист все так само виступає на сцені і продовжує співпрацю зі знаменитими гумористами в якості автора, а також є провідним гумористичної програми «Ізмайловський парк».

Ліон Ізмайлов знає толк в хорошому гуморі

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: