Лідія Вертинська біографія актриси, фото, особисте життя і її дочки

Ім’я: Лідія Вертинська

Дата народження: 14 квітня 1923 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Харбін, Китай

Дата смерті: 31 грудня 2013 р. (90 років)

Діяльність: актриса

Біографія Лідії Вертинській

Лідія Вертинська – це актриса з цікавою кар’єрою і долею. В її біографії було багато – життя в Китаї, повернення на батьківщину і тяготи Другої світової війни. Саме тому розповідь про цій чудовій жінці видається настільки цікавим. Адже історія її життя легко могла стати основою для великого художнього роману.

Дитинство і родина Лідії Вертинській

Лідія Володимирівна Вертинська (при народженні — Циргвава) з’явилася на світ 14 квітня 1923 року в северокитайском місті Харбіні. У цьому місці жила її сім’я. Тут же пройшло все дитинство і юність нашої сьогоднішньої героїні.

Актриса Лідія Вертинська в молодості

Її батько, грузин за національністю, який працював у центральному управлінні залізниці, що зв’язувала Далекий Схід Радянського союзу з Китаєм. Мама майбутньої актриси – етнічна росіянка – була простою домогосподаркою. Крім того, в сім’ї Лідії був також дід, колишній офіцер, а згодом власник невеликого господарства по розведенню бджіл. Незважаючи на той факт, що сім’я Циргвава жила Харбіні, всі родичі майбутньої актриси мали радянське громадянство і завжди підтримували тісний зв’язок з батьківщиною.

Саме тому в той момент, коли до кордонів СРСР докотилася Друга світова війна, всі представники сімейства нашої сьогоднішньої героїні стали всерйоз обговорювати ідею про повернення в Радянський союз. В одному зі своїх щоденників, сама Лідія якось писала, що хоче бути разом зі своєю країною в цей важкий для неї період. Подібної думки, так чи інакше, дотримувалися й інші члени її сім’ї. Напевно, саме з цієї причини рішення про переїзд в СРСР було прийнято на сімейній раді одноголосно.

Однак до повернення на батьківщину в житті молодої дівчини сталося ще одне яскраве подія – в сімнадцять років Лідія вийшла заміж за п’ятдесятирічного співака-шансоньє Олександра Вертинського, навіть, незважаючи на той факт, що всі її рідні були проти цього союзу. Знайомство дівчини з майбутнім чоловіком сталося в пароплавної фірмі, в якій в той момент працювала Ліда. Відомий артист співав для заможних пасажирів під час круїзних плавань. А тому під час роботи Лідії та Олександру часто доводилося бачитися.

Лідія Вертинська (Lidia Vertinskaya) Вони сподобалися один одному практично миттєво. Після цього між людьми зав’язалася довгий роман, слідом за яким послідувала весілля. У 1943-му році у пари народилася дочка Маріанна Вертинська. Однак факт появи на світ дитини не втримав молодят від ризикованого переїзду в Москву.

Творча кар’єра Лідії Вертинській

Життя сімейства Вертинських стала поступово налагоджуватися лише із закінченням військових дій. У 1951-му році наша сьогоднішня героїня поступила в Московський державний академічний художній інститут імені Сурікова, де стала вчитися на факультеті живопису. Після отримання диплома, Лідія Володимирівна стала працювати в якості професійного художника на одному з радянських поліграфічних комбінатів. Паралельно з цим дівчина представляла свої роботи на різних московських виставках.

Пішла з життя Лідія Вертинська Що стосується кар’єри в кіно, то про неї Ліда навіть не думала. Однак дуже багато чого в її долі змінив простий випадок. Під час однієї з студентських виставок талановиту молоду художницю помітив відомий радянський режисер Олександр Птушко. Саме він вперше запропонував Лідії спробувати свої сили в кінематографі. Так, актриса з’явилася у фільмі «Садко», в рамках якого їй дісталася роль чарівного птаха Фенікса. Незважаючи на той факт, що в якості актриси до цього дівчина ніколи не працювала, впоратися зі своєю роллю наша сьогоднішня героїня змогла на «відмінно». Її хвалили відомі критики, режисери, однак сама Ліда не поспішала з головою кидатися в світ кінематографа.

За свою кар’єру наша сьогоднішня героїня виконала всього п’ять екранних ролей. Серед них найбільш відомими стали фільми «Королівство кривих дзеркал», «Дон Кіхот» і «Нові пригоди Кота у чоботях». Як правило, Лідія Вертинська грала ролі персонажів, наділених магічною силою. Як відзначають сучасники, причиною тому був «гострий» і проникливий погляд молодої актриси.

Пізній період в житті Лідії Вертинській, смерть

Незважаючи на той факт, що екранна кар’єра Лідії була дуже швидкоплинна, багато її роботи стали справжньою класикою радянського кіно. Після відходу зі світу кінематографа Вертинська працювала в якості художника, заробляючи собі на життя продажем пейзажів і естампів. Проте найважливішим у житті нашої сьогоднішньої героїні завжди була її родина. Залишившись вдовою вже в тридцять чотири роки, Лідія Вертинська фактично самотужки виростила і поставила на ноги двох дочок – Маріанну і Анастасію, кожна з яких згодом також зробила яскраву кар’єру в світі кіно.

Актриса Лідія Вертинська прожила 90 років

Померла Лідія Володимирівна 31 грудня 2013 року. Причиною тому стала затяжна хвороба. В даний час могила відомої радянської актриси знаходиться на Новодівичому кладовищі.

Особисте життя Лідії Вертинській

Як зазначалося вище, єдиним чоловіком в житті актриси був її чоловік Олександр Вертинський. Від нього Лідія народила двох дочок, які в свою чергу, подорослішавши, подарували їй трьох чудових онуків. Найбільш відомими з них стали художниця Олександра Вертинська (дочка Маріанни), а також актор Степан Міхалков (син Анастасії і Микити Міхалкова).