Леонід Ярмольник біографія, фото, особисте життя (його дружина)

Ім’я: Леонід Ярмольник

Дата народження: 22 січня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Гродеково, Приморський край

Діяльність: актор, телеведучий, продюсер

Вага: 73 кг

Зріст: 175 см

Біографія Леоніда Ярмольника

Леонід Ярмольник народився в родині лікаря і офіцера Радянської Армії. Вся сім’я в 60-ті роки минулого століття оселилася у Львові. Там Льоня пішов в школу, навчання давалося йому легко. Але гриз граніт науки він без особливих зусиль. Зате у Ярмольника було досить багато захоплень. Він грав на акордеоні, навіть відвідував музичну школу. У старших класах Леонід Ярмольник захопився театром і літературою. Причому настільки сильно, що вступив до театральної студії при Народному театрі імені Ленінського комсомолу.

Російськомовний Леннон

Леонід розповідає, що в школі обожнював носити круглі окуляри і довге волосся, одним словом, був схожий на Джона Леннона. За це його часто лаяли викладачі. Тим не менш, за Ярмольником міцно закріпилося прізвисько «Леннон».

Таганка

Пов’язати своє життя з кіно Леонід Ярмольник пробував не раз. І перша спроба обернулася невдачею. Майбутній актор вступив у Ленінградський інститут театру, музики і кіно. Через рік Ярмольника взяли в Московське театральне училище імені Щукіна. «Леннон» одразу ж поринув у театральне життя, правда, жити йому довелося в гуртожиток, але Ярмольника це не гнітило. У нього було досить багато друзів, ну а один із самих близьких — це Олександр Абдулов, в той час студент Гітісу.

Актор і телеведучий

У 1976 році Ярмольник випустився з училища і був відправлений на роботу в Театр на Таганці. Тут же новоспеченого актора відправили на сцену. Головний режисер театру Юрій Любимов дав роль в постановці «Майстер і Маргарита».

Роки, які провів Леонід Ярмольник на Таганці, він згадує з посмішкою і тільки з кращого боку. Тоді разом з ним працювали Валерій Золотухін, Веніамін Смєхов, Алла Демидова, а так же Володимир Висоцький. Про останній актор згадує окремо, зі знаменитим Висоцьким Ярмольник трудився чотири роки пліч-о-пліч. І деякі його ролі взяв на себе Леонід ще при житті Володимира і з його згоди. І це дорогого коштує. Втім, до числа близьких друзів великого виконавця актор не входив, тим не менше, відносини були теплими і товариськими.

Кіношний прорив

Мрії про кіно з’явилися у Ярмольника ще в студентські роки. Ну а дебютував він тільки в 1974 році в картині «Ваші права». Але фільм, а разом з нею і Леонід, залишилися непоміченими. В цілому, роботи, які діставалися акторові в 70-ті роки, були непомітними, частіше епізодичними.

У 1979 році Леонід Ярмольник з’явився перед багатомільйонною аудиторією глядачів в образі «курча табака» у телепередачі «Навколо сміху». І це вже був справжній успіх. Таким Ярмольника запам’ятали і полюбили.

Леонід Ярмольник на відео Не останню роль в кар’єрі Ярмольника зіграв і близький друг Олександр Абдулов. Саме він постарався і просунув товариша на зйомки телекартины «Той самий Мюнхгаузен» Марка Захарова. Леоніду довірили роль сина головного героя Феофіла, розпещеного і істеричного. Ну а пізніше була роль бандита Кнуба у стрічці «Сищик» Валерія Фокіна. Справжньою окрасою фільму став відомий епізод «А я кажу — не ричі!».

У 80-ті роки минулого століття Ярмольник досить багато знімався, і найчастіше він поставав у негативних ролях. Такі типажі створювали йому певні труднощі, наприклад, саме із-за таких ролей його довго не хотіли брати в Союз кінематографістів. І це незважаючи на те, що в скарбничці Ярмольника було вже близько 50-ти ролей.

Ну а в цей час глядачі запам’ятали Ярмольника в картинах «Шукайте жінку», «Француз», «Людина з бульвару капуцинів», «Дві стріли» та інших.

Невдалий роман

У 1983 році у Леоніда закінчився роман з Театром на Таганці. Тоді на зміну режисера Юрія Любимова прийшов Анатолій Ефрос і частина акторів пішла. Разом з ними і Леонід Ярмольник.

«Театральне життя у мене якось не склалося, — каже актор, — вісім років я працював на Таганці, але справжньої ролі, якої б я пишався, так і не дочекався. І я був першим, хто написав заяву за власним бажанням, коли в театрі з’явився Ефрос. Я йому був нецікавий як актор, і не потрібен. Він мені, не соромлячись, про це говорив. Тоді було мало безробітних акторів, і я постійно шукав роботу, хапався за все, концерти і творчі вечори, з’являвся в кіно і на телебаченні».

Телепроекти

У 1993 році Влад Листя запросив актора на телебачення. Дебютував Ярмольник як ведучий «L-клубу». Пізніше з’явилися програми «Золота лихоманка», «Гараж» і «Готель».

За словами знаменитості, «L-клуб» повністю відповідала його натурі. Вона була пізнавальною і, одночасно, задовольняла ностальгічну бік душі. Але з усіх передач Леоніду найбільше подобалася «Золота лихоманка». «Там я грав диявола, і це кльово».

Несподіваний

Як тільки Ярмольник прийшов на телебачення, його колеги попередили, що з лицедійством можна попрощатися. Але цього так і не сталося. Леонід продовжив зніматися в кіно і, більше того, став продюсером фільмів, наприклад, «Московські канікули». У цій стрічці актор зіграв і головну роль. Вона, а так само робота у фільмі «Перехрестя» відкрила комедійний і драматичний талант зірки.

Варто відзначити, що ролі Ярмольника завжди несподівані. Чого тільки варті дикуни, причому абсолютно різні, яких він зіграв в «Єралаші» і картині «Дві стріли» Алли Сурикової. А ось у стрічці «Повернення резидента» акторові дісталася роль злочинця.

До речі, Леоніда за картину «Московські канікули» нагородили призом «Золотий Овен» в номінації «кращий продюсер року». У 2000 році акторові дали держпремію Росії і премію «Ніка» за другорядну роль у стрічці «Барак».

А в останні роки актора часто можна побачити у складі журі КВН. Він жваво реагує на жарти гравців і став єдиним, хто після кожної жарти дивиться на глядачів у залі. Чому він це робить, Леонід відповідає просто: «Звіряю, один я сміюся або ще хтось».

Особисте життя

Дружина Ярмольника Оксана працює театральним художником по костюмах. Доньку звати Олександра, вона є студенткою Художньої академії імені Строганова.

Леонід Ярмольник з дружиною

Про себе Леонід каже скромно: вміє веселити публіку і знімати кіно, любить друзів і обожнює доньку. А ще він закоханий в більярд і не проти попірнати з аквалангом. Не говорить про політику, оптиміст і вірить у власні сили. Вміє дивуватися простим речам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: