Леонід Утьосов біографія, фото, особисте життя та його дружина

Ім’я: Леонід Утьосов

Дата народження: 9 березня 1895 р.

Знак Зодіаку: Риби

Місце народження: р. Одеса, Україна

Дата смерті: 9 березня 1982 р. (87 років)

Діяльність: співак, актор, диригент

Біографія Леоніда Утьосова

Дитинство і родина Леоніда Утьосова

Рідне місто Утьосова – Одеса. Ім’я, дане йому при народженні – Лазар Вейсбейн. Сім’я майбутнього співака була багатодітною. Хлопчиком він мріяв, що стане пожежникам, трохи подорослішавши, почав мріяти про кораблях. Ні про яке театрі або сцені він ніколи не задумався.

Вступивши у вісім років в комерційне училище, так його і не закінчив, будучи відрахованим. Велику частину часу він не вчився, а співав у хорі, намагався грати в духовому оркестрі училища, брав участь у сценках, при цьому відставав у навчанні. Через невгамовного характеру, він завжди отримував зауваження за погану поведінку. Так закінчилася навчання Утьосова. До того часу йому вже виповнилося чотирнадцять років. Притому що музичної освіти не було, він, не соромлячись, співав на вулицях, грав на скрипці і гітарі. У п’ятнадцятирічному віці підліток почав виступати в цирку. На арену Утьосов виходив як гімнаст. Разом з цирковою трупою майбутній співак об’їздив великі українські міста. Все це час він навчався грі на скрипці.

Пісні Леоніда Утьосова були фантастично популярні

З 1912-го року Утьосов був артистом Кременчуцького театру мініатюр. Він грав на кількох музичних інструментах. Придумавши собі псевдонім, під яким молодої людини незабаром дізнався весь світ, став Леонідом Утьосовим.

Початок кар’єри співака Леоніда Утьосова

Починаючий артист повернувся з Кременчука в рідне місто, де протягом п’яти років виступав то в одній, то в іншій трупі. Леонід і виходив на сцену в невеликих драматичних сценках, і співав, і розповідав скетчі. У нього все це однаково добре виходило. У Гомелі проходив конкурс куплетистів, в якому артист-початківець взяв участь і посів перше місце.

Леонід Утьосов. Розкинулося море широко Відправившись в Москву, Леонід організував невеликий оркестр виступав у його складі в саду «Ермітаж». Яскравий, але поки нікому не відомий артист отримав запрошення співака Ю. Морфесси поступити на роботу в Одеський будинок артиста. Не дивлячись на порівняно невелику платню, він погодився. Деякий час Леонід виступав, виходячи на сцену у другорядних ролях. Якось йому пощастило самостійно виконати на сцені невелику пісню. Він мав успіх. Завдяки виступу, директор звернув увагу на артистичні здібності Леоніда. Йому навіть підняли зарплату в два рази.

Нові пісні Леоніда Утьосова

У 1921-му році Леонід відправився в Москву. Там він вступив в один з перших радянських театрів. Його назва – Театр революційної сатири або Теревсата. У той час художній раду очолював Д. Бідний і Ст. Маяковський. У стінах цього театру Утьосов розкрився як сатирик.

Леонід Утьосов — У Чорного моря впродовж семи років Утьосов виступав у різних театрах. Це був Театр Сатири, Вільний театр, Палас театр і Ризький театр «Маринэ». Протягом цього часу, Леоніда продовжувало незмінно тягнути саме до музики. Він прагнув реалізувати свою мрію, тому в 1929-му році організував театралізоване джаз і дебютував з ним в Ленінграді. У програмі артист поєднав танці, спів, скрипку, читання віршів, конферанс та диригування. На сцені відбувалося розігрування сценок між диригентом і акторами. Перше ж таке виступ став справжнім прорывовом у творчій кар’єрі Утьосова.

Створений колектив отримав назву «Теа-джаз». Виставу із назвою «Музичний магазин», поставлений колективом Леоніда Йосиповича надихнув режисера Р. Александрова на створення музичної кінокомедії «Веселі хлопці», яка згодом в Італії отримала приз кінофестивалю.

Концертна діяльність Леоніда Утьосова

З часом хрипкий голос Леоніда Йосиповича під виступи оркестру, що звучить по радіо, почали дізнаватися слухачі. До кінця тридцятих років Утьосов головною діяльністю вважав концертну. З початком війни він виступав на фронтах, часто його голос звучав по радіо. В той період найбільш популярною була пісня «Ведмедик-одесит». Так само нерідко звучали «Солдатський вальс», «Випадковий вальс», «Пісня військових кореспондентів» та «Дорога на Берлін».

Леонід Утьосов в останні роки не виходив на сцену

У повоєнні роки оркестр Утьосова продовжив виступи. Саме їм вперше була виконана пісня «Дорогі мої москвичі!». Виступи тривали до 1961-го року, поки артист не вирішив покинути сцену.

Останні роки і смерть Утьосова

Впродовж наступних шістнадцяти років Утьосов продовжував керувати оркестром, знімався на телебаченні, проте на сцену він уже не виходив.

Артистом були написані чотири книги. Дві з них він написав, коли пішов зі сцени. Останній раз Утьосов виступив наприкінці 1981-го року. Близько сімнадцяти років разом з ним в оркестрі працювала його дочка Едіт.

Помер артист у березні 1982-го року, перебуваючи в Москві.

Особисте життя Леоніда Утьосова

У 1914-му році починаючий молодий артист одружився на Олені Осиповне Лєнській. У шлюбі народилася їх дочка Едіт. Протягом життя чоловіка Утьосова залишалася для нього не лише дружиною, а й другом. Дочка згодом була солісткою в оркестрі батька. Другий раз Леонід Осипович одружився в 1982-му році, всього за два місяці до смерті. Ім’я його дружини – Антоніна Сергіївна Ревельс.