Леонід Канівський біографія, фото — дізнайся все!

Ім’я: Леонід Каневський

Дата народження: 2 травня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Київ, Україна

Діяльність: актор, телеведучий

Вага: 72 кг

Зріст: 168 см

Біографія Леоніда Канівського

Ім’я Леоніда Канівського назавжди буде пов’язане з серіалом «Слідство ведуть знавці». Саме ця картина зробила актора популярним і відомим в усіх куточках СРСР. Він ніколи не був зіркою, ніколи не був кумиром мільйонів. Однак його ім’я назавжди залишиться важливим і значущим для радянського кінематографа. Адже незліченну безліч ролей у кіно і театрі стали справжньою класикою у своєму жанрі, а також послужили основою для мільйонів наслідувачів, які і сьогодні не забувають про славу знаменитих «знавців».

Леонід Каневський

Дитинство і юність Леоніда Канівського

Майбутній актор народився в найбільшому місті України – великому галасливому Києві. Його батьки (євреї за походженням) були вельми далекі від світу радянського кінематографа. Його мама в молоді роки була студенткою Київської консерваторії, однак у сімнадцять років залишила навчання, промінявши кар’єру піаністки на тихе сімейне щастя. Батько Леоніда Канівського працював технологом-фруктовщиком і завжди твердо наполягав на тому, щоб син продовжив його справу. Подібний розклад навряд чи обіцяв маленькій Оленці кар’єру відомого актора. Проте пересічна робота технолога мало цікавила майбутнього актора. З ранніх років Льоня марив кар’єрою кіноактора. Часто пропускаючи уроки, одинадцятирічний хлопчина днями пропадав у київських кінотеатрах, віддаючи за квитки всі наявні у нього гроші. Варто відзначити, що в п’ятдесяті роки кінематограф в СРСР тільки розвивався, а тому кожен показ був чимось особливим для кожного глядача і сприймався майже як чудо.

У сімнадцять років Леонід зізнався батькам, що хоче стати актором. Подібна новина спочатку була сприйнято зі скептицизмом, однак згодом, бачачи як це важливо для сина, батьки Канівського дали добро. Єдина умова поїздки в Москву (з якою майбутній актор пов’язував всі свої плани полягало в тому, що його мама поїде з ним разом і особисто допомагати Леоніду облаштуватися в радянській столиці і вибрати підходяще місце навчання. Недовго думаючи, хлопець прийняв запропоновані умови. І в 1956-му році відправився за своєю мрією.

Варто зазначити, що шлях до зірок виявився для Леоніда несподівано тернистий і важкий. Його не взяли у МХАТ. Невдалими виявилися й вступні іспити в Щепкінське училище. У якийсь момент Канівський вже почав втрачати надію. Проте за наполяганням матері все ж вирішив спробувати свої сили ще раз і відправився на вступне прослуховування в Театральне училище ім. Б. В. Щукіна.

Леонід Каневський в молодості

В цей раз проби виявилися вдалими. Його зарахували на курс Віри Львовою. Вельми примітно, що подобравшийся колектив був сповнений відразу декількома відомими і популярними іменами: серед однокурсників Канівського були Андрій Миронов, Василь Ліванов, Ольга Яковлєва і деякі інші відомі у майбутньому актори.

Кар’єра Леоніда Канівського-актора

У 1960-му році Канівський успішно закінчив Щукінське училище і вступив у трупу театру ім. Ленінського комсомолу. Тут його вчителем і наставником став відомий режисер Анатолій Ефрос. У його колективі актор провів сім років, однак через брак великих ролей, які діставалися молодому хлопцю досить рідко, перебрався в Театр на Малій Бронній. Саме тут він відзначився у двох своїх найбільш значущих театральних постановках, зігравши в спектаклях «Ревізор» і «Пізня любов».

Леонід Канівський кадр з фільму Знавці

Залишаючись актором театру, Леонід Канівський робив спроби пробитися у світ настільки улюбленого їм кіно. Його кінодебют відбувся в 1963-му – у фільмі «Сорок хвилин до світанку» актор виконав невелику роль завідувача магазином. Після цього пішли деякі інші епізодичні ролі. Так, Канівський відзначився у фільмах «Весна на Одері», «Діамантова рука», «щовечора об одинадцятій» і в деяких інших картинах. Режисери добре відгукувалися про його здібностях, проте з-за непоказною фігури актора побоювалися давати йому значущі ролі. Єдиною помітною роботою Канівського в кіно в той період була стрічка «Місто майстрів», в якій Леонід виконав роль шефа таємної поліції.

Першим режисером, які зважилися запропонувати Канівському «велику» роль, став В’ячеслав Бровкін, який проводив в 1970-му році пошук акторів для телесеріалу «Слідство ведуть Знавці». У 1971-му році команда приступила до зйомок, і вже через кілька місяців на екрани вийшли перші чотири серії знаменитого серіалу.

Картину чекав величезний успіх, і на наступний день Леонід Канівський прокинувся знаменитим. У 1972-му зйомки серіалу продовжилися. В цілому в період з 1971-го по 1989-й на екрани вийшло двадцять епізодів популярного циклу картин. Серіал став справжньою легендою радянського кінематографа. З цього моменту ім’я актора Канівського стало нерозривно пов’язано в умах мільйонів шанувальників з ім’ям майора Томіна.

Паралельно з участю в культовому телепроекті, Леонід Семенович грав і в інших примітних стрічках. Так, Канівський відзначився у фільмах «д’артаньян і три мушкетери», «Пеппі Довгапанчоха», «Мері Поппінс, до побачення!»,

«Майстер і Маргарита». Однак епізодичні ролі в цих стрічках ніяк не могли затьмарити легендарних «Знавців».

Намагаючись знайти для себе щось нове, в 1991-му році Канівський переїхав жити в Тель-Авів, де незабаром заснував драматичний театр «Гешер» («Міст»), що зібрав під своїм дахом багатьох відомих акторів з Москви і Ленінграда. За діяльність в театрі актор був удостоєний Ордена Дружби і звання Заслуженого артиста РРФСР.

Зараз Леонід Канівський популярний завдяки проекту Слідство вели Граючи в кіно і театрі, Канівський фактично жив одночасно у двох містах – Москві і Тель-Авіві. Здавалося, протягом його кар’єри повністю влаштовувало актора. Однак ідея відродження серіалу про легендарних «Знавців» все ніяк не залишала Канівського.

Саме тому у 2001 році, коли концепція нового серіалу була остаточно сформована, він, не замислюючись, погодився на зйомки.

Леонід Каневський в даний час

У 2002 і 2003-му на екрани вийшло два нових епізоди серіалу. За участь в роботі над створенням відомого циклу картин Леонід Канівський і його партнер по зйомкам Георгій Мартинюк були нагороджені почесним знаком «За сприяння МВС Росії».

Своєрідним продовженням теми «Знавців» і стала документальна серія передач «Слідство вели…», яка стала виходити на каналі НТВ у 2006-му році. Роботою над цим проектом Леонід Канівський зайнятий і понині.

Особисте життя Леоніда Канівського

У 1975-му році актор одружився з Ганною Березиною. Дружина Канівського працює філологом і перекладачем з польської та англійської мов. Примітна її особистість також і тим, що батьком дівчини є знаменитий комік Юхим Березін (більш відомий під прізвиськом Штепсель).

Леонід Каневський з дружиною і донькою

Однак тесть актора є далеко не єдиним помітним персонажем великого сімейства. Так, рідний брат Канівського – Олександр є відомим ізраїльським і російським сатириком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: