Ім’я: Леонід Федоров

Дата народження: 8 січня 1963 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: музикант

Вага: 83 кг

Зріст: 177 см

Біографія Леоніда Федорова

Дитинство і родина Леоніда Федорова

Льоня народився в Ленінграді (Санкт-Петербург). Це місто, в якому взяли свій початок багато рок-групи. Вже підлітком він почав захоплюватися музикою, і перші кроки робив у аматорських рок-групах.

Леонід Федоров і група «АукцЫон»

Свою групу «Аукціон» Леонід створив у 1983-му році. Через деякий час назва зазнало невелику коригування. Група стала називатися «АукцЫон». Саме Федоров став музичним керівником цього колективу. Він же був композитором і вокалістом, проте це ніколи не афішувалося музикантом.

У середині вісімдесятих років «АукцЫон» вважався одним з найбільш цікавих рок-колективів в СРСР. Група володіла впізнаваним сценічним образом, неповторним музичним стилем. В основному успіх залежав від Леоніда Федорова, хоча не можна не враховувати і роботу всіх інших музикантів.

Леонід Федоров — концерт в Санкт-Петербурзі У хлопців почалися гастролі, в тому числі і за кордон. Вони виходили на сцену в той же період часу, коли з успіхом виступали «Звуки Му» і легендарне «Кіно» з Віктором Цоєм. За кордоном музиканти виступали більше двохсот разів. Особливо успішними були гастролі в Північній Америці і Франції.

Початок музичної кар’єри Леоніда Федорова

Записуючи перші альбоми, музиканти не могли бути впевнені, що коли-то вони вийдуть на носіях, що за це члени групи зможуть отримувати гроші.

В самому початку шляху здавалося, що музика «Аукцыону» повинна сподобатися всім, що її обов’язково будуть слухати. Але на ділі все виявилося не зовсім так.

Федоров пам’ятає, що вже через місяць після появи програми групи «Кіно», яка називалася «Група крові», пісні лунали з усіх сторін, їх вже співали напам’ять. З «АукцЫоном» такого ніколи не траплялося. Не всім була цікава їхня музика. Фурор можна було зробити лише в тих місцях, де збиралася підготовлена публіка. Якщо ж виступ проходило на якому-небудь заводі, було видно, що людям не цікаво їх творчість. Деякі навіть запитували після концерту, що це вони співають?

Альбом «Птах» Леоніда Федорова

У 1992-му вийшов альбом «Птах». Він складався їх хітів, які досі можна чути по радіо. Федоров вважає, що цей альбом вийшов доступним, але для всенародної любові цього недостатньо. Він міг би писати пісні «веселіше», які з задоволенням слухала б велику кількість людей. Така музика та пісні пишуться без праці. Але йому цікаво займатися саме своєю музикою, саме тим, що він писав і пише.

Пісні Леоніда Федорова популярні вже кілька десятиліть

Федоров говорить, що їх група отримувала вигідну пропозицію. Їм обіцяли часті концерти, в тому числі і в «Олімпійському», але співати вони повинні були тільки те, що скажуть. Музикантові подібні пропозиції ніколи не були цікаві. Амбіцій комусь щось довести, комусь сподобатися у Леоніда немає. Його цікавить сам творчий процес, подобається розсовувати межі можливого. За його словами, йому не потрібна навіть публіка. Але якщо комусь його музика імпонує, і хтось її хвалить, це звичайно приємно.

В музиці Федорова багато дисонансу. Складається враження, ніби навмисне поверх прекрасної мелодії пущений дисонанс. Музикант вважає, що тільки така музика справжня. Коли він чує завершену форму, у нього створюється враження чогось елейного, ніби він слухає пародію. А в такій музиці немає ніякої правди.

Сольна діяльність Леоніда Федорова

Виступати сольно Федоров почав в самому кінці дев’яностих років, однак він залишався і в «АукцЫоне», продовжуючи виступати.

Леонід Федоров в ЦДХ 18.05.2012 альбом ВЕСНА Перший сольний альбом Леоніда отримав назву «Четыресполовинойтонны». Це було в 1997-му році. У 2000-му з’явився диск «Зими не буде», а через рік ще один – «Анабэна». Музикант співпрацює з ансамблями, проектами, артистами, хором, розширюючи, таким чином, коло однодумців.

Разом з Володимиром Волковим був створений альбом «Хвилі», який вийшов у 2009-му році. А через рік сталося ще два їх спільних альбому. У 2013-му слухачі змогли оцінити черговий результат спільної творчості Волкова і Федорова – альбом «Якщо Його Немає».

Леонід Федоров в даний час

У 2012-му з’явився альбом «Весна», який був записаний на вірші Олександра Введенського без групи і без Волкова на домашній студії Федорова. Його можна охарактеризувати, як щось середнє між «Хвилями» і «Четыресполовинойтоннами».

Леонід Федоров продовжує виступати з концертами

В альбомі присутня альтернативний хіп-хоп, речитатив, прог-рок. Деякі речі чимось схожі на творчість Бориса Гребенщикова і Марка Рібо. Одна з пісень була виконана Леонідом разом з дружиною. Вона підспівує там дитячим голосом.

Особисте життя Леоніда Федорова

До того, як Федоров став професійним музикантом, він якийсь час працював інженером на заводі «Російські самоцвіти». За його словами, ця робота здавалася тоді наискучнейшей. У 1986-му році Леонід різко кинув роботу в конструкторському бюро, нікого не попередивши.

Коли країна розвалювалася, і багато їхали жити за кордон, Федоров теж міг виїхати в Німеччину. Але він в той час розумів, що набагато цікавіше йому залишитися в Росії. Леонід каже, що цікаво йому досі. Ще одна причина, чому він не емігрував – відсутність за кордоном його аудиторії. Музикант розуміє, що його аудиторія в Росії, а в інших країнах її немає і вона там, швидше за все, ніколи не з’явиться.

Леонід Федоров — Летів і танув Федоров не раз виїжджав на гастролі, багато спілкувався з музикантами інших країн і знає, що там знайти і зацікавити слухача набагато складніше. Москви Леонід вважає самим музичним на світі містом, в столиці завжди можна знайти, де виступати, де грати і де заробляти.

У музиканта немає принципу, згідно з яким він вважає обов’язковим жити там, де народився. Він міг би все кинути і поїхати. Однак Леонід відповідальна людина, у нього є зобов’язання перед сім’єю, так і перед друзями. Справа ще в тому, що у нього ніколи не було внутрішньої впевненості, що йому це потрібно. Якби була, швидше за все, емігрував би.

У Нью-Йорку, записуючи альбом, група спілкувалася з музикантами. Вони розповіли, що в Америці практично немає інтересу до джазу до року, а до авангарду тим більше. Таким музикантам як Федоров, в Штатах довелося б нелегко.

Музикант одружений. Дружину звуть Лідія. Це перший шлюб для подружжя. Вони познайомилися в Криму, після чого вирішили розписатися. У Леоніда є дочка Ксенія, яка теж професійно займається музикою.

Нещодавно Леонід заснував власний звукозаписний лейбл. Його назва – «Равлик Рекордз». Продуктивність його сольної творчості значно зросла, він отримав велику незалежність.

У Федора є улюблена електрогітара Fender. Він придбав її в Парижі в 1989-му році, коли був там на гастролях. Вона орієнтовно випущена в 1960-му році. Музикант вважає, що такий інструмент з часом ставав краще і краще. Виступаючи разом з групою «АукцЫон», він завжди грає саме на цьому інструменті.

Федоров прийняв хрещення в кінці вісімдесятих років, сповідує православ’я. На таку зміну в житті вплинула зустріч з Олексієм Хвостенко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: