Ім’я: Ігор Петренко

Дата народження: 23 серпня 1977 р. (39 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Потсдам, НДР

Діяльність: актор

Вага: 78 кг

Зріст: 183 см

Біографія Ігоря Петренко

Ігор Петрович Петренко – російський актор, зірка фільму «Водій для Віри», новий Шерлок Холмс вітчизняного кінематографа.

Актор Ігор Петренко

Його біографія – прекрасний приклад того, наскільки непередбачуваним і різноманітним може бути майбутнє кожної окремо взятої людини. Він міг стати громадянином Німеччини, а в 15 років – сісти у в’язницю, але життя знову довела, що у неї свій, особливий погляд на речі.

Дитинство і родина Ігоря Петренко

Майбутній актор з’явився на світ у німецькому місті Потсдам на сході розділеною на дві ідеологічно протиборчих половини Німеччині, куди його батько, підполковник радянських військ Петро Петренко, був відряджений у 1977 році.

Дитячі фото Ігоря Петренко

Взагалі, родина Ігоря Петренка була далека від сцени, хоча і не позбавлена творчої жилки. Усі чоловіки роду Петренко у свій час обрали кар’єру військового, а бабуся Ігоря по батьківській лінії, випускниця Гнесинки, володіла гарним голосом. Бабуся і дідусь актора по материнській лінії працювали на залізниці. Батько Ігоря на дозвіллі захоплювався художнім випалюванням по дереву, малюванням і віршуванням. Мама майбутнього актора, Тетяна Анатоліївна, перекладач з англійської, була завзятим театралом і намагалася прищепити любов до сценічного мистецтва дітям – Ігорю і його старшій сестрі Ірині.

На фото з Ігорем Петренком: мама, колишня дружина Ірина, племінниця і сестра

До речі, з сестрою у Ігоря Петренко прекрасні стосунки, незважаючи на те, що в дитинстві між ними велися справжні війни. За словами актора, Ірина – чудовий художник, дизайнер і модельєр, більш творча особистість, ніж він сам. «Це диво-людина, і я радий, що у мене саме така сестра», – зізнавався Ігор.

«Брати і зірки»: Ігор та Ірина Петренко Коли хлопчикові виповнилося три роки, глава сімейства отримав нове призначення, і сім’я переїхала до Москви. Саме тут пройшла більша частина дитинства і отроцтво актора. З ранніх років Ігор ріс активним незалежним хлопчиком. Дворові друзі Ігоря відзначали, що хлопець був усміхненим, безтурботним товаришем. Він захоплювався спортом (переважно самбо і дзюдо), непогано проявляв себе на уроках англійської мови.

Шанувальники порівнюють молодого Ігоря Петренка з Аленом Делоном

Тим не менш, в 1992 році 15-річний юнак опинився на лаву підсудних, зв’язавшись з неблагополучною компанією хлопців постарше. Мова йшла зовсім не про банальну крадіжку булочок або пачки сигарет. Його приятель Сашко заборгував якомусь Олександру Авраменко близько ста тисяч рублів (трохи менше $680 за тих часів). Віддавати було нічим, і боржник разом з молодшим другом вирішив налякати кредитора. Молоді люди роздобули десь дробовик, вирішивши вимагати прощення боргу. Але щось пішло не так, і друг Ігоря застрелив Авраменко.

Ігоря і Сашу зловили майже відразу, але слідство розтягнулося на кілька років. Обвинувачувався у навмисному вбивстві Ігор більше року провів у сумнозвісній «Матроської тиші»; пізніше йому була призначена менш сувора запобіжний захід, і він повернувся додому.

«Моя правда»: Ігор Петренко про участь у вбивстві Покарання йому винесли лише п’ять років тому, у 1997 році. Враховуючи той факт, що на момент злочину Петренко був неповнолітнім, виявився залучений в злочин старшим товаришем, а також те, що і в школі, і в училище імені Щепкіна, студентом якого він встиг стати за цей час, йому дали виключно позитивні характеристики, суд виніс Петренко досить м’який вирок – 8 років умовно.

Акторська кар’єра Ігоря Петренко

Перші ролі в телесеріалах Ігорю Петренко запропонували ще в його бутність студентом: «Чорна кімната», «Московські вікна». Закінчивши «Тріску» в 2000 році, актор вступив на службу в столичний Малий театр. Однак театральний етап його кар’єри тривав недовго, так як світ кіно залучав його набагато сильніше.

Кадр з фільму «Кармен»

Так і пропозиції від режисерів не змушували себе чекати: у 2001 році йому дісталася головна роль в кримінальній стрічці «Умовний рефлекс», а роком пізніше – знову-таки ключова роль лейтенанта Травкіна у військовій драмі «Зірка». Багато критики і донині вважають ця повну щирого драматизму роль найкращою роботою в фільмографії Петренко.

«Зірка»: Ігор Петренко в ролі героїчного лейтенанта Травкіна

Роль Травкіна принесла акторові перше визнання критиків. Він став лауреатом премії НІКА, а також отримав Державну премію Росії. Роком пізніше в рамках премії «Тріумф» його назвали відкриттям року. В цей момент про Ігоря Петренко заговорили як про нову зірку російського кінематографа.

На зйомках «Водія для Віри»

У 2004 році Ігор Петренко був затверджений на роль у фільмі Павла Чухрая «Водій для Віри». Підбором акторів займався особисто режисер Павло Чухрай, і робив це вкрай ретельно, вдумливо. На роль сержанта Віктора, найнятого водієм для влюбливість імпульсивної генеральської доньки (Олена Бабенко), претендувало чимало талановитих акторів, але саме Петренко Чухрай побачив ту невловиму чоловічу привабливість, здатну стати каталізатором соціально нерівного роману.

Перша проривна роль Ігоря Петренка («Водій для Віри»)

У 2009 році глядачі могли побачити Ігоря Петренко в не звичному образі – з хвацькими вусами, чубчиком і в обладунках. Він зіграв Андрія, сина Тараса Бульби в екранізації однойменної повісті Гоголя.

«Тарас Бульба»: Ігор Петренко в ролі Андрія

Саме військова драма стала тим жанром, в якому Ігор відчував себе найбільш органічно, про що свідчила ціла плеяда робіт, що вийшли на рубежі 2000-2010-х років: «Ми з майбутнього», де Ігор опинився в компанії інших молодих талановитих акторів – володимир Яглич, Олексія Барабаша та Дмитра Ступки, бойовик «Відставник-2», серіал «Відрив», фільм-катастрофа «Робінзон».

Кадр з військової драми «Відставник-2»

З 2013 року ім’я Ігоря Петренко міцно асоціюється з ім’ям культового британського детектива Шерлока Холмса. Сюжет практично не зазнав змін, однак на місце легендарного тандему Василя Ліванова та Віталія Соломіна прийшли Ігор Петренко та Андрій Панін. Щоб уникнути порівнянь з радянським прототипом, серіал додали нові епізоди, раніше не екранізовані, а також змінили кут огляду», зробивши основним оповідачем доктора Ватсона. Та й сам Ігор Петренко вніс в образ Холмса свої корективи: на місце впевненого лондонського денді прийшов емоційний неврастенік.

Ігор Петренко в ролі Шерлока Холмса

Особисте життя Ігоря Петренко

Ще будучи студентом «Щепкінського» училища, Петренко став зустрічатися з актрисою Іриною Леонової («Горе від розуму», «Діти Арбата»). У 2000 році молоді люди зіграли весілля. Однак сімейне життя не склалося: у пари регулярно виникали розбіжності, а в пресі і театральних колах почали пліткувати про романи Петренко на стороні.

До шлюбу з Цыгановым Ірина Леонова була одружена з Ігорем Петренком

У 2004 році Петренко і Леонова розлучилися. Ірина закрутила роман з Євгеном Цыгановым, ну а серце Петренко підкорила його колишня колега по «Московським вікнам» Катерина Климова. Катерина двічі зробила свого коханого батьком: у 2006 році у пари народився син Матвій, два роки потому – Коренів.

Ігор Петренко і сини: Коренів і Матвій

На початку 2013 року в пресі з’явилися чутки про розрив відносин між двома акторами. Катерині приписували швидкоплинний роман з маловідомим співаком, випускником російської «Фабрики Зірок» Романом Архиповим. Проте в кінці березня того ж року пара знову возз’єдналася. За запевненням друзів подружжя, вони переживали другий медовий місяць. На жаль, дива не сталося – в 2014 році преса оголосила про офіційне розлучення Петренко і Климової.

У 2014 Катерина Клімова та Ігор Петренко все-таки розлучилися

У тому ж році у Ігоря Петренко народилася третя дитина – дочка Софія-Кароліна. Щасливицею, зробила актора багатодітним батьком, виявилася пітерська актриса Христина Бродська. У жовтні 2016 року преса повідомила, що Петренко і Бродська поєднувалися шлюбом. Різниця у віці подружжя склала 13 років.

Нова сім'я Ігоря Петренко: Кристина Бродська і Софія-Кароліна

Ігор Петренко зараз

Восени 2016 року на ТБ вийшов новий серіал «Чорна кішка», своєрідний спін-офф культової стрічки Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна». Ігор Петренко взяв на себе роль слідчого Віктора Каратова. За іронією долі, його антагоніста, ватажка банди «Чорна кішка», зіграв Гела Месхі, новий коханий колишньої дружини Петренко, Катерини Климової.

У «Чорній кішці» Ігор Петренко приміряв на себе роль детектива

Також прізвище Петренко значилася в акторському складі історичного блокбастера «Вікінг», де йому дісталася роль Варяжко, дружинника князя Ярополка. Також відомо, що Ігор Петренко був задіяний на зйомках багатосерійного проекту Федора Бондарчука «Сплячі», фантастичної драми «Невський п’ятачок» з Павлом Прилучным, комедійному серіалі «Стерво» та драмі «Одинокий батько».

«Вікінг»: Ігор Петренко в ролі княжого дружинника Варяжко

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: