Георгій Віцин біографія актора, фото, особисте життя

Ім’я: Георгій Віцин

Дата народження: 5 квітня 1917 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Теріоки (нині Зеленогірськ)

Дата смерті: 22 жовтня 2001 р. (84 роки)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Георгія Віцина

Георгій Віцин – це актор з великої літери. Його ролі в кіно обожаемы та улюблені мільйонами глядачів. Його жарти, вимовлені з екрану, стали справжньою класикою радянського гумору. Адже уявити собі комедії тих років без цього смішного худорлявого хлопця вже, напевно, неможливо.

Актор Георгій Віцин

Георгій Віцин – це актор, якого вже давно немає з нами. Однак його образи та ролі і сьогодні змушують серця мільйонів шанувальників битися трохи швидше. Він залишився з нами, навіть після того як пішов в інший світ. Ми пам’ятаємо його. А тому дана біографічна стаття є своєрідним способом віддати шану великому радянському актору театру і кіно.

Дитинство Георгія Віцина

За офіційними даними, які сьогодні можна зустріти в деяких документах, місцем народження Георгія Віцина є Петроград. Однак за іншими відомостями, які сьогодні прийнято вважати більш достовірними, рідним містом радянського актора є містечко Теріоки, сьогодні носить назву Зеленогірське.

Акторська трупа «Лісової школи». Віцин в камзолі, трикутному капелюсі і з метеликом

Крім того, певні неточності пов’язані з датою народження актора. Так, як прийнято вважати, Віцин народився не в 1918 році, а в 1917-му році. Зміни в офіційні метрики були внесені за наполяганням його матері, яка пішла на такий крок, щоб відправити сина в гарну оздоровчу лісову школу, в яку майбутній актор не проходив за віком.

Георгій Віцин в молодості

Коли Георгію Вицину було всього вісім місяців, його батьки переїхали в Москву, і вся подальша доля актора була пов’язана саме з цим містом.

Закінчивши загальноосвітню школу, актор вступив в училище Малого театру, в якому, однак, проучився недовго і був відрахований з дуже цікавим формулюванням «за легковажне ставлення до навчання». Даний життєвий епізод не збентежив Георгій і лише ще більше зміцнив його рішучість стати професійним актором. На наступний рік після відрахування він подав документи в три театральні студії, в кожну з яких був прийнятий.

Як йшли Кумири — Георгій Віцин Обираючи з трьох варіантів, Георгій вибрав престижну Московське театральне училище ім. Е. Вахтангова. Проте рік тому за нез’ясованих обставин перевівся в студію МХАТ-2.

В даному місці актор провчився до самого кінця. Отримавши диплом в 1936-му році, Георгій Віцин поступив на роботу в театр-студію Н.П. Хмелева (який згодом було перетворено на театр імені М. Єрмолової).

У цьому місці Віцин в цілому пропрацював тридцять три роки.

Акторська кар’єра Георгія Віцина

Першою роллю Георгія Віцина стала епізодична роль залізничника в кінострічці «Здрастуй, Москва!» (1945 р. в.). Однак по-справжньому відзначитися в кіно актор зміг кілька пізньої. Так, у 1951-му Георгій Віцин виконав роль Миколи Гоголя в картині «Бєлінський». Дана робота виявилася настільки яскравою і вдалою, що рік тому актор знову постав перед глядачами в образі українського класика у стрічці «Композитор Глінка».

Георгій Віцин в молодості став знаменитим

В період з 1954-го по 1961 актор відзначився у багатьох інших примітних картинах. Так у його біографії з’явилися такі відомі фільми як «Максим Перепелиця», «Дванадцята ніч», «Дон Кіхот», «Василь Суриков», а також кінострічка «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем», в якій Віцин знову зіграв Гоголя. Дані роботи зайняли достойне місце у фільмографії актора. Однак справжню всесоюзну славу Георгію Михайловичу принесли фільми Леоніда Гайдая і образ «Боягуза», який був вперше втілено в кіноновелі «Пес Барбос і незвичайний крос». Після цього Віцин повертався до цієї ролі ще три рази. Так, картини «Самогонники», «Операція „Ы“», «Кавказька полонянка» стали справжнім апогеєм його кар’єри. Ці ролі запам’яталися глядачеві, але складно сказати, що після них кар’єра Віцина різко пішла на спад.

У його долі було ще багато чудових ролей. Найбільш відомими і улюбленими глядачами стали стрічки «Одруження Бальзамінова», «Джентльмени удачі», «Стара, стара казка».

За своє життя великий радянський актор відзначився майже в ста картинах. Крім того, популярність Вицину принесли і численні ролі в театрі. Крім усього перерахованого Георгій Михайлович працював також над озвучуванням багатьох іноземних картин і радянських мультфільмів. На цьому терені він також досяг чималих успіхів, подарувавши свій голос незліченої безлічі екранних персонажів.

Багаторічна робота в театрі і кіно принесла Вицину звання Заслуженого, а потім і Народного артиста РРФСР. У 1990-му Георгій Михайлович був удостоєний звання Народного артиста СРСР.

Георгій Віцин фільмографія

Георгій Віцин за кадром

Як відзначають друзі актора, Георгій Віцин все життя був пристрасно захоплений образотворчим мистецтвом. Він чудово малював карикатури, а також домігся певних успіхів в живописі, скульптурі і графіку.

На початку дев’яностих Віцин багато гастролював по Росії, виступаючи з відомими монологами і розігруючи з іншими персонажами легендарної трійці різні уривки з фільмів Гайдая. Однак настільки щільний робочий графік ніколи не приносив акторові якихось відчутних дивідендів.

Віддавши свою простору квартиру єдиної дочки Наташі, Віцин перебрався в звичайну «хрущовку», яку залишав досить рідко. В останні роки життя Георгій Михайлович жив як відлюдник, виходячи з дому лише для того, щоб трохи прогулятися і погодувати голубів. Незважаючи на скромні умови життя, від допомоги друзів і знайомих він завжди відмовлявся. Єдиною людиною, який завжди знаходився поруч з постарілим і хворим актором, була його дружина Тамара Федорівна.

Смерть Георгія Вицинам і все, що було після

Актора не стало 22 жовтня 2001-го року. Георгій Віцин помер в одній з московських клінік з-за хронічних захворювань серця та печінки. Могила легендарного коміка знаходиться на Ваганьковському кладовищі в Москві. Після смерті актора в його честь був встановлений пам’ятник в одному із парків рідного йому Зеленогорска. Скульптура зображує його ролі Михайло Бальзамінова.

Могила Георгія Віцина знаходиться на Ваганьковському кладовищі в Москві

Деякий час після установки пам’ятника скульптор Юрій Кряквин працював також над створенням скульптур Нікуліна і Моргунова, проте в даний час бронзовий Віцин все ще вітає городян в гордій самоті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: