Геннадій Хазанов біографія, фото, особисте життя його дочка і дружина

Ім’я: Геннадій Хазанов

Дата народження: 1 грудня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: артист естради, актор

Вага: 80 кг

Зріст: 164 см

Біографія Геннадія Хазанова

Хазанов Геннадій Вікторович народився в Москві. Батько Лукачер Віктор Григорович – інженер-радиосвязист, спеціаліст по звукозапису. Про батька Хазанов довгий час нічого не знав. У артиста є два брати і сестра по батькові. Мати Хазанова Іраїда Мойсеївна за освітою інженер, закінчила інститут зв’язку, більшу частину життя працювала на заводі ім. Ілліча.

Мрію про велику сцену Геннадій Хазанов перейняв у своєї матері, та мріяла про кар’єру артистки, але бабуся Хазанова, викладач історії, наполягла на виборі дочкою більш «приземленою» професії. Незважаючи на це, мати Геннадія грала в народному театрі при ДК заводу їм. Ілліча, син був її постійним глядачем і шанувальником матері, відвідував виступи та репетиції, змалку відчуваючи потяг до сценічного мистецтва.

Геннадій Хазанов у дитинстві

Дитинство пародиста Геннадія Хазанова

У школі Хазанов займався в гуртку самодіяльності, виступав у ролі читця гумористичних творів і пародиста, копіюючи відомих артистів та інших відомих особистостей, перемагаючи у багатьох конкурсах. Але «діставалося» не тільки відомим людям – часто жертвами його пародій, жартувань і насмішок ставали однолітки і вчителі, щадив Хазанов тільки вчительку математики.

Закінчив музичну школу ім. Станіславського, де навчався грі на фортепіано.

Навчаючись у десятому класі, Геннадій Хазанов відвідував заняття самодіяльного колективу МІБІ та естрадну студію при Московському державному університеті «Наш дім», якою на той час керував відомий драматург Марк Розовський.

Кумир

Прикладом для наслідування і найважливішим виконавцем, зробив вплив на формування Хазанова як артиста, сам Геннадій Вікторович вважає Аркадія Ісааковича Райкіна. У дитинстві Хазанов заучував напам’ять тексти його вистав, копіював русі та інтонації. Аж до міміки. А під час гастролей у Москві театру мініатюр з Ленінграда, 14-річний Геннадій особисто познайомився з метром, який запросив юнака відвідувати всі його вистави в Москві безкоштовно. Таким чином, молодий Хазанов отримав прекрасну можливість більш детально знайомитися з творчістю восхищавшего його Райкіна.

Єврейська Мама-Геннадій Хазанов.

Геннадій Хазанов по дорозі на естраду

Після закінчення вечірньої середньої школи, починаючи з 1962 року, Геннадій Хазанов здійснив безліч спроб вступити в театральні вищі навчальні заклади столиці, як то Щукінське училище, Школа-студія МХАТ, ГІТІС та інші. Але всі його проби закінчилися нічим, і Хазанов вступив в МІБІ. Цікаво, що, прослушиваясь в «Щуку», Хазанов отримав досить слушну рекомендацію від присутнього на вступних іспитах артиста і режисера Олександра Ширвіндта – вступати на артиста естради в естрадно-циркове училище (ГУЦЕИ). Будучи студентом МІБІ, Хазанов став грати в інститутській команді КВК. Там і з’явився його перший сценічний образ – «студент кулінарного технікуму». Образ «студента…» незабаром полюбився багатьом глядачам, на довгі роки став «візитною карткою» Хазанова, і з часом йому навіть стало важко позбутися привязавшегося стереотипного судження про себе як про «артиста однієї ролі».

У 1965 році, прислухавшись до поради Ширвіндта, Геннадій Хазанов з другої спроби надходить в естрадно-циркове, на курс до Слонової Надії Іванівні, в минулому – актриса Московського театру сатири. У ГУЦЕИ Хазанов продовжив розвивати придуманий ним образ, з яким з 1967 року став з’являтися на естраді. На свій перший виступ Хазанов не пройшов перегляд і затвердження спеціальної комісії, і його училище було повідомлено про те, що артист-початківець зайнятий нібито недозволеною діяльністю. Але майстер курсу не дала в образу молодого Хазанова, і надалі всіляко сприяла його творчому зростанню, допомагала розширювати і репетирувати репертуар, багато займалася зі студентом індивідуально.

Геннадій Хазанов у молодості

Сценічна діяльність Геннадія Хазанова

Після закінчення училища Хазанов деякий час працював на посаді конферансьє в оркестрі, керованому Леонідом Утьосовим. Потім в 1971 році перейшов в «Москонцерт», примірявши на себе для початку, амплуа пародиста. За час роботи в цьому жанрі Хазанов представив безліч пародій на відомих людей, радянських і не тільки: Луї де Фінес, Сергій Капіца, Лев Лещенко, Роман Карцев і мн.ін. Що цікаво, пародія на Висоцького викликала різко негативне ставлення поета, актора і музиканта.

Також Хазанов працював у жанрі клоунади, але успіх прийшов до нього як до виконавця номерів розмовного жанру.

У 1974 Хазанов виграє Всесоюзний конкурс артистів естради з монологом Семена Альтова «Премія».

У 1975 році, після того, як по центральному телебаченню транслювався його монолог в образі «студента кулінарного технікуму», на Хазанова обвалилася всесоюзна популярність.

До кінця 70-х Геннадій Хазанов почав подумувати про сольний виставі, звернувся з цією ідеєю до одного зі своїх улюблених авторів (а на той час артист вже працював з такими авторами як С. Альтів, М. Городинський, Л. Ізмайлов), Аркадію Хайту (це саме з ним Хазанов випустив свій знаменитий монолог «Папуга»). І в 1978 році відбулася прем’єра вистави «Дрібниці життя» (реж. Б. Левінсон), у постановці взяв участь балет столичного театру естради, складалася з кількох монологів і пародій на відомих артистів.

Хазанов — Папуга Тексти до наступного спектаклю «Очевидне і неймовірне», що вийшов в 1981 році, написав також Аркадій Хайт. У постановці були різноманітні циркові трюки, працював балет. Ставив відомий режисер Роман Віктюк. Хазанов показав себе не тільки як «читець» завченого тексту, але і – актор пластичного хисту, з відмінним почуттям темпо-ритму. Робота отримала багато схвальних відгуків від професіоналів і обивателів. У 1984 році спектакль зняли з показів з-за того, що багато тексти містили в собі гостросоціальні і критично-політичні натяки і відсилання, дошкульно висміювали багатьох відомих людей, в т. ч. і діячів партії.

1986 рік, Геннадій Хазанов випускає новий спектакль, максимально обмежений у технічних і виконавських засобах, вступаючи т. о. в діалог з глядачем, «Вибране».

У 1987-му – ще один спектакль, знову у співпраці з режисером Романом Віктюком, «Масенькие трагедії…», новели М. Городинского, більш трагічного, ніж гумористичного спрямування.

У 1987 році був створений естрадний колектив, художнім керівником якого став Геннадій Хазанов, «МОНО» .

З 1988 року Хазанов – Заслужений артист РРФСР.

Геннадій Хазанов з дружиною Златою

В «цьому» театрі Хазанов спробував свої сили, зігравши у виставі «Гравці» режисера З. Юрського, прем’єра якого відбулася на сцені театру МХАТ.

З 1997 року Геннадій Вікторович Хазанов став художнім керівником Театру естради. Під його керівництвом вийшли в світ антрепризи, що стали помітним подією в театральному житті столиці.

Хазанов в кіно, на телебаченні, в мультиплікації

У кіно Хазанов почав зніматися ще в 1970 році, в комедії Е. Абдалова «Вирує циклон Маргарита» він зіграв епізодичну роль. «Помітили» Хазанова як кіноактора після ролі у фільмі «Реквієм за филею» (режисер Е. Цимбала, 1988), де він зіграв Гену Мунькина, паперового працівника в симфонічному оркестрі. Здивував всіх Хазанов головною роллю у фільмі 1992 року – «Маленький гігант великого сексу» (режисер Н.Досталь), де зіграв роль героя-коханця Марата. Знімався у Е. Рязанова в «Тихих вирах» (2000).

Відмічений також в серіалах. Хазанов з’являвся в кадрі мильних опер: «Моя прекрасна няня», «Щасливі разом», «Хто в домі господар?».

Голосом Хазанова говорять багато відомі персонажі мультиплікаційних фільмів: «Кіт Леопольд і Золота Рибка», «Повернення блудного папуги 1,2,3». Знявся у трьох випусках кіножурналу «Єралаш»

З 2011 року працює ведучим телевізійної програми «Сімейний вирок» на каналі ТВ3.

Геннадій Хазанов. Кулінарний технікум. Таргани

Нагороди Геннадія Хазанова

Кавалер II (2010), ІІІ (2005), IV (2000) ступенів ордену «За заслуги перед Вітчизною», Лауреат державної премії РФ (1996), премії «Росіянин року» (2005).

Громадська діяльність Геннадія Хазанова

Складається в президії Російського єврейського конгресу. Під час виборів Президента РФ в 2012 році був довіреною особою кандидата в Президенти РФ Ст. Путіна.

Особисте життя Геннадія Хазанова

Геннадій Хазанов одружений, дружина – Злата Йосипівна виконує функції менеджера артиста. Є дочка – Аліса Геннадіївна, професійна балерина, виступає у Великому театрі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: