Андрій Звягінцев біографія, фото, особисте життя та його дружина

Ім’я: Андрій Звягінцев

Дата народження: 6 лютого 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Новосибірськ р.

Діяльність: кінорежисер, сценарист

Вага: 72 кг

Зріст: 177 см

Біографія Андрія Звягінцева

Дитинство та родина Андрія Звягінцева

З’явившись на світ у Новосибірську, перші кілька місяців життя Андрій перебував в селі Новомихайлівка, там проходила практика його мами. На жаль, батьки розлучилися. Андрій залишився з мамою. Йому було тоді п’ять років. Мама працювала в школі, її професія – викладач літератури та російської мови.

Мистецтвом і літературою Звягінцев цікавився зі шкільних років. У віці шістнадцяти років він записався в театральну студію, утворену Левом Бєловим при Новосибірському Тюгу. Пізніше в театральному училищі Бєлов набрав свій курс на базі цієї студії. Андрій був прийнятий. Навчаючись на другому курсі, він зіграв головну роль у Тюгу в постановці «Не пам’ятаю». Закінчуючи училище, Андрій вже був задіяний в декількох постановках, граючи там здебільшого головні ролі, серед них «Акселерати», «Ніхто не повірить» та ін.

к/ф Андрія Звягінцева «Повернення» (Росія, 2003) — Трейлер. Диплом про закінчення училища Андрій отримав в 1984-му році. Він залишився в Тюгу. Незабаром його призвали в армію. Служба проходила в Новосибірському військовому ансамблі, де Звягінцев був конферансьє. Разом з ансамблем він виступав на концертах в різних гарнізонах.

У 1986-му році, повернувшись з армії, Андрій прийняв рішення їхати в Москву. Він вступив до ГІТІС, потрапивши на курс Володимира Левертова і Євгена Лазарєва. Там він навчався на акторському факультеті.

В дипломному спектаклі за п’єсою Тургенєва Звягінцев зіграв роль Горського. Це був 1990-ий рік. В театр випускник Гітісу вирішив не йти.

Початок кар’єри актора Андрія Звягінцева, фільмографія

Іноді Андрій знімався в телесеріалах в епізодах, знімав рекламу. Актор знявся в серіалах «Будемо знайомі», «Горячев та інші», «Каменська», так само був задіяний у фільмах «Ширлі-мирлі» і «Кошеня». За десятиліття, проведений у Москві, він взяв участь лише в двох антрепризних виставах. У 1993-му році це був спектакль «Гра в класики», а в 1997-му році – вистава «Місяць у селі». Як Звягінцев сам зізнався в інтерв’ю, в дев’яностих роках був час, коли йому не вистачало грошей навіть на проїзд в метро.

Режисер Андрій Звягінцев має безліч нагород за свої фільми

Звягінцев звернув на себе увагу рекламними роликами, які він знімав. Треба зазначити, що він створював рекламу, не маючи режисерської освіти. Дмитро Лесневський, який у той час був продюсером телевізійного каналу Ren TV, якраз та людина, з подачі якого весь світ незабаром дізнався Звягінцева.

Режисерський дебют Андрія Звягінцева, «Повернення»

На Ren TV відбувся дебют Андрія в якості режисера. Їм був зняв фільм у рамках циклу з назвою «Чорна кімната». Це були короткометражні новели «Вибір», «Бусідо» і «Obscure».

У 2003-му році глядачі змогли оцінити повнометражну картину Звягінцева. Він назвав її «Повернення». Як пізніше було відзначено критиками, сюжет розвивається неспішно. У кінофільмі довгі великі плани і пейзажі. Це невластиво сучасному кіно. Проте режисер в інтерв’ю сказав, що так він відчуває світ, саме такі життєві ритми він відчуває. Це Звягінцев і прагнув показати глядачеві, щоб, сидячи перед екраном, люди відчули, що саме так і тече життя.

Андрій Звягінцев про фільмі «Вигнання». Критики та прокатники заздалегідь охрестили цю картину непрокатной, вважаючи, що широкому глядачеві вона буде нецікава. Однак тільки за перші два тижні прокату було зібрано двісті шістдесят тисяч доларів. Бюджет склав менше півмільйона доларів.

Режисера вважають феноменом, так як, випустивши свій перший повнометражний фільм, він отримав за нього двох «Золотих левів», був висунутий на «Оскар». В прокат картину придбали тридцять дві країни.

Так «Повернення» стало киносенсацией року. Режисер за цю картину на світових фестивалях отримав двадцять вісім нагород. «Повернення» подивилися глядачі сімдесяти трьох країн.

Фільм Андрія Звягінцева «Вигнання»

Наступний фільм Звягінцев зняв у 2007-му році. Його назва – «Вигнання». Критики знову поставилися до режисерській роботі доброзичливо. Картину визнали кращим фільмом російської програми на Московському фестивалі.

Андрій Звягінцев — Таємниця [Експеримент 5ive] Головна роль була зіграна Костянтином Лавроненко. Актор в Каннах за цю роль отримав «Золоту пальмову гілку». Ця чоловіча роль була визнана кінофестивалем кращою. Треба зазначити, що Лавроненко зіграв і в першій картині Звягінцева «Повернення».

Андрій Звягінцев в даний час

У 2011-му році Звягінцев зняв свою третю картину. Це соціальна драма «Олена». На каннському фестивалі відбулася прем’єра. Режисер отримав приз «Особливий погляд». Так само ця режисерська робота була відзначена кінофестивалем «Санденс».

Режисер Андрій Звягінцев сьогодні працює над новими фільмами

Зараз Звягінцев працює над зйомками фільму «Левіафан». Він вийде в 2014-му році. У головних ролях були задіяні Олена Лядова, Олексій Серебряков, Володимир Вдовиченков та інші. Це історія про жителів Крайньої Півночі, чиє життя змінюється корінним чином.

Особисте життя Андрія Звягінцева

Режисер протягом шести років був одружений з Іриною Гриньової. Вони розлучилися. Зараз Гриньова знову вийшла заміж. Її чоловік – Максим Шабалін.

У дев’яностих роках, коли ще не було знято не один фільм Звягінцева, і не вистачало грошей, становище було таким, що Андрій навіть замислювався про розвантаження вагонів. В той період він пробував писати. Це його надихало. Ним було написано кілька оповідань, але далі це нікуди не просунулася. Незабаром він зацікавився режисурою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: