Андрій Смоляков біографія актора, фото, його дружина і діти

Ім’я: Андрій Смоляков

Дата народження: 24 листопада 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Подольськ, Московська область

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 82 кг

Зріст: 185 см

Біографія Андрія Смолякова

Андрій Смоляков – один з найяскравіших російських акторів свого покоління. Він однаково органічно відчуває себе в кіно, театрі і на телебаченні. Саме ця багатогранність і стала однією з головних характерних рис особистості актора.

Радянський і російський актор Андрій Смоляков

Він – різний! А тому говорити про нього дуже і дуже приємно. Як розвивалася його неординарна творча кар’єра? Якою дорогою він прийшов у світ сучасного мистецтва? Про все це ви дізнаєтеся в нашій сьогоднішній статті.

Ранні роки, дитинство та родина Андрія Смолякова

Андрій Смоляков з’явився на світ в підмосковному Подольську. В цьому місті жила його родина, тут пройшло все дитинство майбутнього актора. Батько Андрія працював у міській пожежній службі, а мама викладала точні науки в школі. У ранньому віці Андрій практично не виявляв акторських здібностей. Більше того – головною мрією його дитинства була професія лікаря-нейрохірурга. Змужнівши, Андрій Смоляков методично готувався до вступу в медичний інститут, довгий час відвідував спеціалізований гурток «Юний медик». Однак доля все-таки внесла свої корективи в звичний плин речей.

З особистого життя Андрія Смолякова: про сім’ю, дитинство і чому іншому Як це часто буває, все вирішив випадок, а точніше, одна-єдина газетна стаття про початок набору студентів в театральне училище. Андрій Смоляков вирішив спробувати свої сили на вступних іспитах і, недовго думаючи, подався до Москви. В даному контексті варто відзначити ту обставину, що до початку навчання в Щукінському театральному училищі молодий актор жодного разу (!) не бував у драматичному театрі. Виступи акторів він бачив тільки по телевізору. Принаймні, так стверджував сам Андрій Ігорович.

Одна з перших ролей Андрія Смолякова (Микита Тропарев з к/ф «Близька далина»)

Так чи інакше, в 1975 році він успішно пройшов багатоетапні вступні іспити і був зарахований в Театральне училище ім. Б. Щукіна, де провчився наступні три роки, після чого перевівся в Державний інститут театрального мистецтва.

Причиною такого рішення стало величезне бажання попрацювати з визнаним метром радянського кінематографа – Олегом Табаковим, який якраз викладав в Гітісі. У 1978 році Смоляков студентом майстерні О. Табакова, і подібний поворот у кар’єрі дуже скоро приніс відчутні дивіденди.

Акторська кар’єра Андрія Смолякова

Вже в 1978 році, ще будучи студентом Гітісу, Андрій Смоляков почав виступати на сцені театральної студії Олега Табакова, яка в той період розміщувалася в підвалі одного з будинків по вулиці Чаплигіна. Саме тут він виконав свої перші ролі в театрі, а також вперше відчув, що значить «бути актором».

За багато років «Табакерка» стала для Андрія Смолякова рідний

Славу і визнання критиків молодому хлопцю принесли театральні постановки «Прощай, Мауглі!» (режисер – Костянтин Райкін) і «Дві стріли» (за твором Олександра Володіна).

У той період часто хвалити актора став навіть його кумир – Олег Табаков. В одному з інтерв’ю маестро назвав Андрій Смолякова актором, якому нічого не потрібно доводити. А потім зазначив, що йому завжди знайдеться місце в «Табакере». Можливо, саме ці слова додали молодому акторові сміливості і змусили його повірити у власні сили. Ще не отримавши диплом Гітісу, він успішно дебютував в кіно, відзначившись у 1978 році відразу в трьох примітних стрічках («Цілуються зорі», «Отець Сергій» і «Близька далина»).

Молодий Андрій Смоляков

Згодом Андрій Смоляков органічно поєднував роботу в театрі з участю в різних телевізійних та кінематографічних проектах. Після закінчення інституту він протягом декількох років виступав на сцені Московського драматичного театру імені Гоголя, а потім, в 1982 році, перейшов в театр Аркадія Райкіна – «Сатирикон». Проте на цьому місці він також затримався ненадовго, і вже в 1986 році знову повернувся в Московський театр Олега Табакова. На позначеній сцені він виступає і донині. Крім того, у різні роки він також брав участь у ряді постановок МХТ ім. Чехова.

В першу чергу Андрій Смоляков – служитель театру

Численні театральні ролі принесли нашому сьогоднішньому герою безліч нагород. Так, в його особистій колекції є приз «Чайка», премія фестивалю «Московська прем’єра», нагорода Міжнародного фонду ім. Станіславського, а також багато інші видатні досягнення. Крім усього іншого актор є володарем престижного звання Народного артиста Російської Федерації, а також лауреатом Державної премії РФ.

Актор Андрій Смоляков читає вірші К. Симонова Вельми примітно, що в солідних розмірів фільмографії актора можна зустріти самі різні амплуа. Так на початку свого кінематографічного шляху він переважно виконував ролі позитивних персонажів («Коней на переправі не міняють», «Батько і син», «Андрій і злий чарівник», «Сталінград»).

Андрій Смоляков на премії «Золотий орел-2016»

Однак з плином часу переключився на образи негідників («Вербувальник», «Легенда про Кащее або В пошуках Тридесятого царства» та ін). Втім, зараховувати Андрія Смолякова до якогось єдиного кліше значить применшити його талант. Образливе для кожного актора вираз «заручник образу» – це зовсім не про нього, самобутнього, харизматичного і яскравого таланту.

«Сталінград»: Андрій Смоляков в ролі льотчика Леоніда Хрущова

Окремою віхою у творчості актора стала робота в багатосерійних телепроектах. Зніматися в серіалах він почав ще в середині вісімдесятих років («Протистояння», «Іван Бабушкін», «Дні і роки Миколи Батыгина») і згодом щороку з’являвся хоча б в одному телевізійному проекті. Найбільш відомими серіалами з участю Андрія Смолякова стали «Кат» (головна роль), «Гра метеликів» (Борис Глєбов), «Диверсант» (майор-дізнавач), «Діти Арбата» (Єжов), «Штрафбат» (Федір Баукин), «Мосгаз» (майор Черкасов), «Григорій Р» (слідчий Свиттен), «Павук» (головна роль) і десятки інших видатних проектів.

Кадр із серіалу «Кат»

У 2010-их роках актор з’явився в ряді гучних проектів, у тому числі в стрічках «Сталінград» Федора Бондарчука, «Висоцький. Спасибі, що живий» Петра Буслова, «Зірка» Ганни Мелікян.

Андрій Смоляков у фільмі «Висоцький. Спасибі, що живий»

Особисте життя Андрія Смолякова

Першою дружиною Андрія Смолякова стала балерина Світлана Іванова. Познайомилися вони зовсім випадково, але щось підказало акторові – перед ним вона, та сама! Після півроку романтичних зустрічей молоді люди поєднувалися узами шлюбу. Незабаром на світ з’явився їхній син Дмитро.

Перша дружина Андрія Смолякова – балерина і хореограф

За роки шлюбу з актором закріпилася слава зразкового сім’янина, який трепетно ставився до захоплень подружжя, до домашнього вогнища і до виховання сина.

Син Андрія Смолякова, Дмитро Смоляков, став кінопродюсером

Однак через двадцять років відношення між подружжям зійшли на немає. Зараз Андрій Смоляков одружений другим шлюбом. Його нова обраниця – відомий в Росії модельєр Дар’я Разуміхіна, засновниця модного бренду Razu Mikhina.

Друга дружина Андрія Смолякова, дизайнер Дар'я Разуміхіна

Андрій Смоляков зараз

У 2016 році на російських телеекранах відбулася прем’єра серіалу «Шакал», де Андрій Смоляков виконав головну роль – майора міліції Черкасова, розслідує небезпечного справу про низку великих розкрадань. Разом з ним в багатосерійній стрічці знімалися Марина Александрова, Катерина Клімова, Вадим Андрєєв, Олексій Бардуков.

Андрій Смоляков в ролі майора Івана Черкасова

Також Андрій Смоляков повинен був з’явитися в масштабній історичній драмі «Вікінг» в ролі князя Роговолда, фантастичній стрічці «Марсіанин» разом з Юрієм Цурило, а також трагікомедії «Спокуса» разом з Федором Добронравовим, Кирилом Жандаровим і Равшаной Курковою.

Трейлер фільму «Марсіанин» з Андрієм Смоляковим

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: