Андрій Аршавін в школі вчився досить погано. І якщо погані оцінки чергувалися з хорошими, то за поведінку стабільно був «незадовільно».

Інтерес до футболу Андрію прищепив батько, він відвів свого 7-річного сина в знамениту спортивну школу Пітера «Зміна». Там майбутнього спортсмена тренували Віктор Виноградов та Сергій Гордєєв.

«Клубна кар’єра

За дорослу команду «Зміни» Андрій Аршавін почав грати у 16-річному віці. А через два роки його запросили до резервного складу «Зеніту», а вже у 2000 році перейшов в основну команду.

«Зеніт»

2 серпня 2002 року Андрій Аршавін на гостьовому матчі Кубка Інтертото проти «Бредфорд Сіті» замінив Андрія Кобелєва. Гра закінчилася з рахунком 3:0.

З 2001 року по 2006 Андрій Аршавін, Олександр Кержаков утворили так звану «Золоту зв’язку». Вона розпалася після того, як Кержаков перейшов в «Севілью».

Один із кращих футболістів

Футболіст розповідає, що в 2002 році міг грати за московський «Спартак». Але відмовився від цієї ідеї тоді, коли головний тренер заявив, що бачить у спортсмена тільки правого півзахисника.

У матчі з підмосковним «Сатурном» 1 листопада 2003 року Андрій Аршавін зробив свій перший хет-трик.

У 2008 році футболіст завоював Суперкубок Росії, Кубок УЄФА, а так само Суперкубок Європи. Аршавіна назвали найкращим гравцем Кубка УЄФА.

У складі команди «Зеніт» (2000-2009) Андрій Аршавін зіграв 310 офіційних матчів, забивши в цілому 71 гол. Він допоміг команді завоювати золоту, срібну і бронзову медалі Чемпіонату Росії.

«Арсенал»

21 лютого 2009 року Андрій Аршавін дебютував у складі «Арсеналу». Перший матч був з «Сандерлендом». Домашній поєдинок закінчився рахунком 0:0.

Вже через місяць на 65-й хвилині матчу англійської Прем’єр-ліги з «Блекберном» Аршавін забив перший гол за «Арсенал». А в першому таймі отримав пошкодження після зіткнення з Ойером. В перерві йому наклали вісім швів. Але все ж футболіст вийшов у другому таймі.

Андрій Аршавін на відео В квітні 2009 року спортсмен відразу забив 4 голи в гостьовому матчі Прем’єр-ліги Англії проти «Ліверпуля» і зробив перший покер. Поєдинок завершився нічиєю 4:4. 2 травня з «Портсмутом» змагався напіврезервний склад «Арсеналу», оскільки через три дні команда повинна була вийти на поле в півфіналі Ліги чемпіонів. Там Аршавін участь не брав, так як в Лізі Чемпіонів був заграний за «Зеніт» і не міг зіграти з «Манчестер Юнайтед». У матчі з «Портсмутом» Андрій вийшов як капітан команди. У підсумку, перемога з рахунком 3:0. Через кілька днів футболіста визнали кращим гравцем квітня Прем’єр-ліги Англії. Він став другим легіонером Росії, яку завоював цю нагороду. До нього відзначився Андрій Канчельскіс в 1996 році.

У травні 2009 року з’явилася інформація, що Андрій має намір домагатися збільшення зарплати. При підписанні контракту, нібито, він не врахував всіх особливостей англійського законодавства, а зокрема, збільшення податків до 50 відсотків. Але пізніше футболіст заявив, що з податками труднощі не пов’язані, а проблеми він вирішив найближчим часом. В результаті Аршавін розірвав контракт зі своїм агентом.

У серпні 2009 року був забитий перший гол у Лізі Чемпіонів. Андрій Аршавін двічі вразив ворота «Селтіка». Тоді ж відбулася гра з «Манчестер Юнайтед» четвертого туру чемпіонату Англії. Підсумок зустрічі – 1:2. На 82 хвилині Андрій замінили. Пізніше з’ясувалося, що він грає з травмою і перебувати на полі 90 хвилин не зміг.

У листопаді в домашньому матчі в рамках четвертого туру групи етапів Ліги Чемпіонів «Арсенал» грав з «АЗ». Андрій зробив три гольові передачі, який принесли команді перемогу – 4:1.

Голи Андрія Аршавіна Свій десятий гол у Прем’єр-лізі Англії Аршавін забив на 66 хвилині гостьового матчу з «Вулверхемптоном». За плечима був уже 21 гра. А в матчі з «Сток Сіті» у грудні Аршавін забив сотий гол на вищому рівні і потрапив в «Клуб 100».

Сезон 10-11 років Андрій Аршавін починав міцним гравцем основи, але в середині почав починати матчі на лаві запасних. Всього він забив 6 голів і зробив 11 гольових передач. В одній восьмій Ліги чемпіонів сезону у першій грі проти «Барселони» футболіст забив гол, вийшовши на заміну. Але в наступний раунд не пройшов, програв 3:4 за сумою матчів.

З 2011 року Андрій не є гравцем основного складу. І виходить на заміну в кінцівках матчів і удостоюється низьких оцінок.

У січні 2012 року спортсмен знову вийшов на заміну в грі проти «Манчестер Юнайтед», але не зумів принести користь, більш того, саме після його помилки його команді забили переможний гол. В результаті Андрія Аршавіна визнали найгіршим гравцем поєдинку.

Після цього почали говорити, що Аршавін виглядає як незацікавлений гравець лики і хоче повернутися в Росію. Шанувальники більше не хотіли бачити футболіста в «Арсеналі».

Після Андрій всього один раз вийшов на поле разом з основним складом «Арсеналу» проти «Сандерленда». Футболіст став заміною на 89 хвилині і зробив гольову передачу на Тьєррі Анрі при рахунку 1:1. Команді це принесло перемогу. Далі Аршавін вийшов з резервним складом «канонірів» проти «Норвіч Сіті». «Арсенал» виграв з рахунком 5:0, футболіст ж заробив пенальті й відзначився дублем.

Повернення в «Зеніт»

У лютому 2012 року за пару хвилин до закриття трансферного вікна в Росії Аршавіна віддали в «Зеніт» до кінця сезону 11-12. Перехід офіційно підтвердили Сам футболіст і команда. При цьому пітерська команда буде виплачувати зарплату спортсмену повністю, і заплатити «Арсеналу» мільйон євро.

Знову дебютував Аршавін на зустрічі 33 туру чемпіонату Росії проти ЦСКА. Підсумок гри-2:2. Андрій корисним не став, його замінили на 55 хвилині.

Збірна Росії

У збірної Росії Андрій Аршавін з’явився в 20 років. На турнірі «Кубок LG» у грі Росія-Білорусія. Матч проходив в рамках підготовки команди до чемпіонату світу 2002 року. Аршавін фігурував у списку кандидатів на поїздку, але в підсумкову заявку не потрапив. Далі два роки він зіграв лише два матчі за національну збірну, в одному з яких відкрив рахунок. У 2003 році спортсмен зіграв 5 матчів і забив один гол у молодіжній збірній Росії.

Четвертий матч за збірну пішов у рамках підготовки до чемпіонату Європи в 2004 році. У заявку на турнір його не включили. Після Євро-2004 нападника стали постійно викликати в команду, і він закріпився в основному складі. Наступні два роки Аршавін став кращим бомбардиром збірної, а в 2006-2007 роках став капітаном команди.

Євро-2008

На Євро-2008 року Андрій Аршавін був під номером 10. У перших двох матчах він не зміг грати через дискваліфікацію. Вперше він вийшов на поле в поєдинку проти Швеції. В результаті Росія перемогла з рахунком 2:0. Аршавіна назвали кращим гравцем матчу.

Зі збірної Голландії у чвертьфіналі Аршавін виступив яскраво. Він взяв участь у всіх трьох голах, які забила російська збірна. При цьому третій гол забив сам. Другу гру поспіль Андрія визнали найкращим. Після цього він отримав схвальні відгуки іноземних журналістів, фахівців, а клуби, в тому числі «Барселона» захотіли роздобути футболіста у свій склад.

У наступному матчі, який для збірної Росії на турнірі став останнім, гравець був непомітний. Одні говорили, що Андрій сам не показав свої якості, інші говорили, що причина в хорошому рівні захисників іспанців і їх уваги, деякі ж говорили, середня лінія підсіла і не змогла Аршавіна забезпечувати голами.

За підсумками Андрій Аршавін потрапив у символічну збірну Євро-2008, що його назвали на чемпіонаті кращим гравцем Росії.