Дата народження: 23 листопада 1990 р. (26 років)

Вага: 48 кг

Зріст: 159 см

Біографія Олени Леонової

Дитинство Олени Леонової

Санкт-Петербург – рідне місто Олени, де вона народилася і виросла, де почала робити перші кроки у фігурному катанні, де здобула свої перші перемоги.

Людиною, що привели трирічну Олену Леонову в фігурне катання, стала мама. Це вона побачила оголошення, що йде набір в групу. Олена, будучи ще зовсім маленькою, зацікавилася цим спортом, вважаючи його своїм новим захопленням. Тренувати її початку Марина Вахромєєва, яка і помітила успіхи дівчинки.

Фігуристка Олена Леонова

До десятилітнього віку, юна фігуристка вже змінила кілька тренерів, у результаті, вона почала тренуватися у Алли Пятової. Саме П’ятова тоді вважалася найкращим наставником у місті. Тренування проходили напружено й ефективно, Олена повинна була звикнути до професійного ковзанці.

Так минуло п’ять років, протягом яких дівчинка жодного разу не потрапила на змагання «Кришталевий коник» і навіть не була однією з кращих у фігурному катанні палацу спорту «Ювілейний». Причина була у відсутності у юної спортсменки гарного ковзання і довгий час відсутність потрійних стрибків в арсеналі.

І лише в 14 років їй справді пощастило. Вона потрапила на етап Кубка Росії. Він нічого для неї не вирішував, але на ньому вона змогла проявити себе, показати свою майстерність.

Початок кар’єри фігуристки Олени Леонової

Минуло ще два роки, Альона стала беззаперечною переможницею двох Кубків Росії.20062007 – сезон, який є початком запаморочливої кар’єри Олени Леонової.

Незабаром фігуристка на Чемпіонаті Росії посіла друге гідне місце. Такі перемоги зробили можливим участь юної фігуристки в чемпіонаті Європи серед юніорів. Хоча Олена там зайняла всього дванадцяте місце, вона не впала духом і через рік на подібному чемпіонаті була вже шостою серед юніорів світу.

Альона Леонова 2013 20082009 – важливий сезон у кар’єрі спортсменки. Взявши черговий раз Золотий Кубок рідного міста, вона опинилася в списку «дорослих» спортсменів етапів Гран-При, де, достойно виступивши, посіла сьоме місце.

Показники виступів Леонової не відрізнялися сталістю, але тренерська рада ФФКР вирішив, що вона повинна відправитися від Росії на чемпіонат Європи. Там у Олени було четверте місце. На цих змаганнях вона отримала найвищий бал за техніку. Наступного разу фігуристка зазнала долю на проведеному в Софії чемпіонаті світу. Там вона нарешті отримала довгоочікувану золоту медаль, стала заслуженою нагородою за терпіння і завзятість у досягненні мети.

Того ж 2009 рік був знаменним для юної фігуристки ще й тому, що вона стала переможницею турніру «Finlandia Trophy 2009».

Аудиторія всього світу любить цю безпосередню, життєрадісну спортсменку. Вона підкорила їх тим, що не ховала своїх емоцій ні протягом виступів, ні під час оголошення результатів.

Альона Леонова у програмі «Золотий п’єдестал» Завдяки показаними результатами, в 2009 році Олена Леонова потрапила на чемпіонат світу, де вона була єдиною представницею Росії. Результатом її виступу стало сьоме місце, що давало Росії можливість виставити вже двох своїх учасниць на Олімпіаді-2010.

Олімпійські ігри принесли Леонової дев’яте місце і кращі оцінки в кар’єрі за коротку програму. Незабаром відбувся чемпіонат світу, однак фігуристка, не встигнувши відновитися після хвороби, змогла стати лише тринадцятою.

Після домашнього чемпіонату світу, який приніс спортсменці четверте місце, вона оголосила, що продовжить тренуватися тепер вже у Миколи Морозова, готуючись до сезону 20112012. Вже в 2012 році Олена стала віце-чемпіонкою світу.

Альона Леонова зараз

Сезон 20122013, на жаль, не приніс Леонової високих оцінок: чемпіонат Росії і «Skate America» приніс їй лише сьоме місце, а Гран-Прі в Сочі — тільки шосте.

Сезон 20132014 Олена почала лише в листопаді з-за отриманих травм. Її виступ в Японії на Гран-Прі, принесло лише сьоме місце. Після цього фігуристка висловилася про необхідність нової програми з ускладненою стрибкової частиною.

Фігуристка Олена Леонова готується до олімпіади в Сочі

Такі провальні сезони змусили спортсменку змінити її погляд на спорт, з’явилося бажання спробувати щось абсолютно нове. Вона вирішила, що як би не пройшов Олімпійський сезон, вона буде продовжувати кататися. Про відхід з професійного спорту Олена не замислюється. Знаючи, як важлива ретельна підготовка до змагань, продовжує тренування, мріючи про успіх на сочинської Олімпіади.

Особисте життя Олени Леонової

В даний час особисте життя для Олени на другому місці. Вона вся у спорті, у тренуваннях та спортивні досягнення, навіть живе фігуристка на тренувальній базі, при цьому вчиться в училищі і в подальшому планує продовжити навчання, вступивши в Лесгафт.

У Леонової маса шанувальників, які з допомогою соцмереж освідчуються їй в любові або вітають з черговими перемогами. Олена намагається всім відповідати.

Найближчою людиною для дівчини є її мама. Саме вона радіє успіхам доньки, саме їй та може поскаржитися в разі невдач або поразок. Мама — людина, без якого, як стверджує Леонова, вона ніколи б не стала на ковзани.