Як вибрати штори?

Штори при правильному підборі приховують недоліки приміщень і підкреслюють їх гідності. Вузьку кімнату та ще й з високими стелями візуально розширять штори з широкими горизонтальними смужками. «Підняти» стелю можна малюнком штор з вертикальних орнаментів, смуг і ліній.

За допомогою штор можна додати інтер'єру індивідуальність

Зробити приміщення більш світлим допоможуть спеціальні штори з підхопленням. Обсягу додадуть тонкі світлі напівпрозорі фіранки, хвилею хвилясті вниз. Драпіровок і великих малюнків в цьому випадку краще уникати. Штори вашої кімнати можуть належати до одного із стилів: класичного, вікторіанською, ампіру, бароко, неокласицизму, кантрі, авангарду, еклектики, модерну, арт-деко, авангарду, еклектиці, ренесансу, дитячому, африканського, рококо, готичному, романського, східному. Познайомимося з деякими з них.

Як вибрати штори для спальні

Класичний стиль

Строгість, респектабельність і смак – ось основні принципи класичного стилю. Ніякої недоладності! Класичні штори шиються з однотонних тканин типу велюру та оксамиту, до яких за контрастом зазвичай підбирають напівпрозорий тюль. Часто важкий зовнішній шар не драпірується. Такі штори доречні в будь-якій кімнаті, починаючи від спальні і закінчуючи кабінетом.

Класичні штори можу виглядати розкішно

Англійський буржуазний стиль

Цей стиль драпірування представлений бічними портьєрами, для яких використовується непрозора тканина в квіточку. Портьєри прихватываются кистями і кільцями на висоті підвіконня. Цей стиль припускають штори з ламбрекеном. Ламбрекен драпірують буфами і пускають поверху. Доповнює картину традиційний тюль без складок. Фурнітуру (карниз, кільця, кисті) треба підбирати теж позолочену.

Англійські штори відрізняє бічна драпірування

Кантрі-стиль

Простори Дикого Заходу подарували нам цей простий і веселий стиль. Ковбої, які проводять весь день у сідлі, поверталися додому з ранчо і бачили нехитрі гардини, милі фіранки і міні-ламбрекени яскравих забарвлень. Раніше такі шторки підвішували за допомогою зав’язок, які пришивалися просто на тканину. Сьогодні сільський стиль суперпопулярним, особливо на дачах, в заміських будинках і на кухнях. Одне з його відгалужень – французький кантрі, або всіма улюблений прованс.

Для стилю кантрі характерне використання штор у дрібним рослинним орнаментом

Реггі-стиль

Реггі-штори призначені для любителів екзотики. Яскраві тропічні малюнки на натуральних тканинах: шовку і ситце – чудово поєднуються з повішеними на вікна плетеними циновками з бамбука або соломки. Циновки скочуються і фіксуються на різній висоті, і кожен раз вікно набуває новий вигляд.

Штори в стилі реггі відрізняють соковиті тони

Середньоазіатський стиль

Відмінні риси – яскравість, пишність, помпезність. Штори в цьому стилі шиються з щільної і важкої тканини з національним орнаментом і вишивкою. Тканина – шовк, оксамит, парча, дамаст, муар.Такі штори дуже нагадують килими. У кімнаті з такими шторами згадуються східні казки «Тисяча і одна ніч», життя стає неспішної, забуваєш про буденну суєту міста.

Текстиль - незамінний помічник при створенні східного колориту

Як за допомогою штор виправити недоліки вікна

Якщо розмір або форма вікон не влаштовує, правильно вибрані штори можуть їх змінити.

— Занадто вузькі вікна. Тут особливу увагу слід приділити вибору карниза. З кожної зі сторін вікна він повинен виступати приблизно на 30 див. Широкі штори в цьому випадку візуально розширять віконний отвір. Прозорий тюль слід повісити так, щоб він «заходив» на стіни, щільна розкрита штора повинна закривати ділянки стіни, але повністю відкривати вікно.

Робимо вікна красивими. Виготовлення штор без пошиву — Занадто широкі вікна. Візуально звузити їх допоможуть штори-панелі. Це ідеально рівні тюлеві або тканинні смуги, які кріпляться до многоярусному карниза. Нижній край штори містить жорстку планку, фіксуючу полотно. Рулонні штори в тому ж випадку можна буде перетворювати в валик або волан.

Жалюзі і штори зорово збільшують низькі вікна

— Занадто низьке вікно. Виправити допоможе високо розташований карниз. Вішати його над вікном у цьому випадку не можна, краще розташувати під самою стелею.

Витягнуть вікно штори з люверсами: їх нанизують прямо на карниз-штангу. Штори на куліске – теж хороший варіант. Їх не кріплять гачками до карниза, а надягають на штангу. Вони чудово поєднуються з рюшем висотою 1,5-7 см над куліскою.

— Занадто великі вікна. Тут допоможе нестаріюча класика. Вікна прикрашають пишними драпіровками, на них вішаються темні важкі тканини. Знадобляться шовкові підхоплення, шнури з китицями. Якщо не звертатися до класики, то можна повісити яскраві штори з абстрактним орнаментом або контрастними вставками. Карниз повинен дорівнювати по довжині ширині вікна і розташовуватися над віконним отвором.

Тюль добре виглядає на великих вікнах

«Особливо уважно потрібно підбирати штори для вітальні. Звичайно, кожна кімната в будинку особлива, але саме тут збираються члени сім’ї, рідні, гості, друзі. Тому штори у вітальні повинні бути урочистими і святковими. У разі їх правильного вибору ошатна елегантність буде вигідно виглядати в поєднанні з домашнім затишком.

Як вибрати штори Закривати шторами стіну цілком не варто, особливо якщо простінки з двох сторін складають завширшки метр і вище. Цей варіант хороший тільки для непропорційних кімнат. Для кухні краще вибирати римські штори. Тюль на тлі стіни не виглядає. Він повинен тільки закривати вікно. Ну і особливу увагу слід приділяти кольору штор», — радять дизайнери.

Редакція bestfacts.com.ua бажає, щоб у ваших оселях панували тепло й затишок, а також запрошує познайомитися зі статтею про правила оформлення їдальні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: