Як вибрати плиту?

Серед усього різноманіття кухонних плит кожен зможе знайти собі модель на свій смак. Перш ніж купувати техніку потрібно відповісти на кілька основних питань.

Який бюджет майбутньої покупки? Яка плита потрібна: газова, електрична або комбінована? Який тип конфорок вам необхідний? Звичайно, це не всі параметри, на які покупці звертають увагу. Отже, про все докладніше.

Плита - серце будь-якої кухні

З історії побутових плит

11 червня 1742 року відомий вчений і політик Бенджамін Франклін винайшов кухонну плиту. Він звернув увагу на те, що в американських печах більша частина тепла губиться в трубі. Його плита виявилася дуже економічною, з чавунними стінками, що володіють великою теплопровідністю. Так вчений зміг зменшити витрату палива, втрати тепла і параметри печі.

Старовинні дров'яні плити

Звичайно, плитою малогабаритну піч Франкліна було важко назвати, але на неї цілком можна було приготувати їжу. У Росії такі печі називали буржуйками.

Види побутових плит

За типом плити поділяють на електричні, газові та комбіновані. Вибір залежить від джерела нагрівання і можливості підключення приладу до нього. Що стосується комбінованих плит або, як їх ще називають, газоэлектрических, то вони є комбінацією із стандартних плит. Перевага такої плити полягає в тому, що її можна використовувати незалежно від перебоїв подачі електроенергії або газу. У разі відключення світла, завжди можна приготувати їжу на газовій конфорці, а якщо відключать газ, то на виручку прийде електрика.

У заміських будинках можна зустріти плиту-піч

Переваги газових плит

Основним позитивним якістю газових плит є економічність і більш зручне регулювання нагрівання. На відміну від електричних плит їм не потрібен час для нагріву конфорок. Крім цього, можна виділити масу інших переваг газових плит:

• Вартість. Вони набагато дешевше електричних.

• Наявність запалення в сучасних моделях.

• Для приготування їжі підходить посуд абсолютно з будь-якого матеріалу.

До недоліків відносять ймовірність витоку газу, але виробники подбали і про це. Багато газові плити в даний час обладнані системою контролю газу.

Як вибрати плиту?

Переваги електричних плит

Сучасні електричні плити мають переважно поверхню зі склокераміки. До їх плюсів відносять привабливий дизайн і простоту догляду, до мінусів:

• Суворі вимоги до використовуваної посуді.

• Великий час нагрівання.

• Ймовірність розтріскування поверхні під час експлуатації (відноситься до склокераміці).

По виду плити можна поділити на вбудовані та окремо розташовані. Перший варіант відносять до елітної техніки. Вбудована техніка підкреслює дизайн приміщення, економить місце і, головне – у ній немає зазорів між стільницею і плитою. Окремо стоять – класичний варіант, який поступово втрачає свої позиції.

Яку плиту краще вибрати: газову або електричну?

Як вибрати хорошу варильну поверхню?

Перед придбанням варильної поверхні варто звернути увагу на те, з якого матеріалу вона виконана. Емаль, нержавіюча сталь, склокераміка і загартоване скло – основні матеріали варильної поверхні.

1. Емаль – дешевий матеріал, який з часом може сколотися або подряпатися. Змити жир з такої поверхні буде нелегко.

2. Склокераміка. Більш дорогий варіант. Зручно миється і швидко нагріває поверхню.

3. Нержавіюча сталь – одне з найбільш міцних покриттів. Догляд за поверхнею плити не складе особливих труднощів, а вона підійде під будь-який інтер’єр кухні.

4. Загартоване скло – недорогий поверхню. Її мінус полягає в тому, що можна легко розбити або подряпати.

Варильна поверхня необов'язково має бути прямокутною

Кількість конфорок може бути різним: три, п’ять і навіть більше. Те ж саме стосується і їх форм. Квадратні, круглі, прямокутні – для кожного інтер’єру підійде особлива модель. При купівлі варильної поверхні потрібно визначитися з різновидами конфорок. Вони бувають:

• Газові. Зустрічаються в газових або комбінованих плитах. Вони легко і швидко гріють їжу. Але посуд на таких конфорках нагрівається вкрай повільно.

• Індукційні. Вони залишаються холодними протягом всієї роботи. Нагрівання здійснюється безпосередньо до посуді. Для використання конфорок, підійде тільки посуд з чавуну або емалі.

• Керамічні. Це данина дизайну побутової техніки і можливість експрес-нагрівання до відповідного рівня температури.

Як вибрати варочну панель? Розмір конфорок буває різним. Так, конфорку, що має великий діаметр, використовують для приготування їжі в посуді, відповідного розміру.

Як вибрати духова шафа

Вибір духової шафи – важлива задача. За типом вони також діляться на електричні та газові. У духовці печуть, смажать і тушкують, тому вона повинна відповідати всім запитам сучасної господині. А саме легко чиститися, деякі моделі оснащені піролізної або гідролізної очищенням.

При купівлі духовки варто віддати перевагу варіантам з конвекцією, яка дозволяє швидко і рівномірно готувати їжу, а наявність гриля в духовій шафі – ще один позитивний момент.

Як вибрати духова шафа. Медичні рекомендації

Додаткові функції кухонної плити

Виробники побутової техніки постійно придумують щось нове. Крім стандартних функцій, до яких усі звикли, вони пропонують моделі з великою кількістю корисних додаткових функцій.

Оригінальна компактна плита у формі ноутбука

Серед найбільш популярних можна виділити наступні:

• Функція «газ-контроль» миттєво перекриває надходження газу і не допускає його витоку.

• Електропідпал. Використовується в газових плитах. Заміна сірників і іншим елементам запалювання вогню.

• Захист від дітей. Актуальна функція для тих, у кого вдома допитливі малюки.

• Підсвічування духової шафи дозволяє спостерігати за процесом приготування, не відкриваючи дверцята.

• Експрес-конфорка дає можливість швидкого приготування їжі. Вона оснащена декількома кільцями нагрівальних елементів, що дозволяє істотно скоротити час приготування їжі.

• Розпізнавання металевого посуду. Використовується в індукційних плитах.

Як відмити газову плиту Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що плита — не єдина побутова техніка, яка допомагає готувати їжу. Не менш смачні і корисні страви можна приготувати в мультиварці.