Як вибрати пилосос за типом пилозбірника?

Одним з основних критеріїв, які враховуються при виборі пилососа, є тип пилозбірника.

Існує три основних види пилозбірника: мішок, контейнер і аквафільтр. З них, власне, і потрібно вибирати в більшості випадків.

Хороший пилосос допоможе швидко навести порядок у будинку

Тип пилозбірника важливий як з точки зору зручності користування, так і в розрізі ефективності прибирання, тому виникає логічне запитання про те, який тип краще або, принаймні, які переваги і недоліки кожного типу. Порівнявши ціни на пристрої, можна зрозуміти, що пилозбірник зручний і навіть вигідний.

Особливості пилососа з мішком

Мішок – найбільш поширений тип пилозбірника. На його користь говорять багаторічна історія застосування, тобто звичність для більшості користувачів, і відносно невисока ціна. Безсумнівним мінусом є більш низька гігієнічність: пилосос, оснащений мішком, збирає тільки великий сміття, а дрібні частинки всмоктуються, але не затримуються. Зворотний потік повітря виносить і, більш того, розпорошує дрібні частинки по приміщенню, що знижує якість прибирання приміщення і позначається на здоров’я знаходяться в ньому людей.

Порохотяги з мішком зазвичай коштують недорого

Якщо вибирати між багаторазовими текстильними та одноразовими паперовими мішками, то останні, безсумнівно, краще. Текстильний мішок швидко засмічується, використання нових паперових пилозбірників кожну прибирання дозволяє не ганяти стару пил по дому, підвищує екологічність і ефективність прибирання.

Особливості пилососів з контейнером-пилозбірником

Пилосос, оснащений колбою, набагато гігієнічніше, ніж вищеописані моделі. Принцип роботи таких пилососів-циклонів полягає в тому, що всасываемые пил і сміття на великій швидкості обертаються навколо основного фільтра. При виключенні пристрою і тверді, і дрібні частинки опускаються на дно контейнера, причому не окремо, а збившись в один щільний ком. Це забезпечує простоту прибирання – досить відкріпити контейнер і витрусити його.

Пилососом з контейнер-пилозбірник можна швидко прибрати пил

Дрібна пил не потрапляє в повітря під час очищення колби. При цих вагомих переваг у таких агрегатів є один недолік: внутрішня робота системи (циклон) споживає багато потужності.

Особливості пилососи з аквафільтром

Найвищий рівень прибирання забезпечується пилососами з аквафільтром. Завдяки тому, що контейнер, що виконує функцію пилозбірника, наповнений водою, 100% пилу і сміття, що потрапляє в нього, в ньому і залишаються. Зворотний потік повітря не виносить із собою пил, що особливо важливо для алергіків. З такою технікою ви бестро впораєтеся навіть з генеральним прибиранням.

Пилосос з аквафільтром найбільш практичний

З іншого боку, пилососи з аквафільтром відрізняються значним вагою і високою ціною. Крім того, кожна прибирання незалежно від її обсягів супроводжується залиттям чистого і, відповідно, сливанием брудної води, пилосос з аквафільтром потрібно використовувати обережно, щоб вода не проливалася всередині, а також просушувати після кожного використання, щоб не з’явилися цвіль і неприємний запах.

Як вибрати пилосос? Який краще купити? Таким чином, найбільш гігієнічною буде прибирання за допомогою пилососа з аквафільтром, найбільш простий – за допомогою циклону, а найбільш дешевий варіант пилососа — пристрій, оснащений мішок-пилозбірник. Редакція bestfacts.com.ua вважає, що який би тип пилозбірника не був обраний, якість прибирання в чому буде залежати від того, як експлуатується пилосос.