Як утеплити стелю?

Стовпчик термометра ще не встиг переступити позначку в нуль градусів, а мешканці приватних і багатоквартирних будинків вже встигли відчути низький рівень теплоізоляції своїх осель.

В Європі вже давно діють стандарти, відповідність з якими споживання енергії не повинна перевищувати 42 кВт/м2 на рік. Нам же залишається переймати досвід західних колег і починати дбати про економію коштів і енергії самостійно.

Як вибрати утеплювач. Поради експерта

Грамотна теплоізоляція — велика економія

На жаль, більшість власників будинків не приділяють належної уваги питанню теплоізоляції. Як результат, великі рахунку для оплати комунальних послуг і зіпсований настрій. Теплоізоляція — це штучний бар’єр, що перешкоджає взаємодії холодного і теплого повітря. Таким чином, потрібна температура зберігається при мінімальних витратах енергії. Головним об’єктом уваги є стеля, через який «левова частка» тепла йде назовні.

Утеплення полотков допоможе зберегти тепло

Як утеплити стелю: основні методи

1. Зовнішнє утеплення. В даному випадку теплоізоляційні матеріали розміщуються безпосередньо на перекритті (з боку горищного приміщення).

2. Внутрішнє утеплення стелі. Шар ізолюючого матеріалу фіксують з боку кімнати. Це більш складний варіант, адже в підсумку доведеться приховувати результат роботи за допомогою обшивки з гіпсокартону.

Як утеплити стелю в приватному будинку: всі за і проти

Найчастіше утеплення приватних будинків проводиться першим способом (внутрішній). Для максимальної ефективності (до 30% економії тепла) рекомендуємо використовувати комбінацію з пінопласту та мінеральної вати.

Шар ізоляційного матеріалу може фіксуватися всередині приміщення

Короткий посібник:

1. По-перше. Проведіть обробку стелі, якщо є помітні дефекти: тріщини, фрагменти штукатурки та інше.

2. По-друге. З брусів формується дерев’яна обрешітка.

3. По-третє. Спочатку укладають шар пергаміну, після чого шар пінопласту і мінеральної вати. Вони фіксуються між секціями обрешітки.

4. В-четвертих. За допомогою листів гіпсокартону закривають утеплювальні матеріали.

5. В-п’ятих. Проводиться подальше декорування стелі: шпаклювання, нанесення малюнка і поклейка шпалер та інше.

Мінвата - перевірений часом утеплювач

Цей метод є найбільш затребуваним, так як забезпечує високий рівень теплоізоляції і не створює навантаження на перекриття.

Як утеплити стелю в дерев’яному будинку?

В даному випадку найчастіше утеплення проводиться другим способом, при першим шаром виступають паро — та гідроізоляційні матеріали. Ми рекомендуємо проводити утеплення стелі способом, який представлений вище, тільки з зовнішнього боку (послідовність шарів зберігається).

Увага! Перед початком теплоізоляційних робіт слід провести обробку деревини антисептиками.

Піноізол - утеплювач нового покоління

Відмінним рішенням може стати обробка пензлем. Ізолюючий складу подається за допомогою спеціального обладнання. Розчин проникає навіть у важкодоступні місця: щілини і стики, забезпечуючи високий клас теплоізоляції будівлі. Крім вищеописаних переваг, метод має і недоліки:

1) висока вартість;

2) знадобиться досвід і спец. обладнання.

Якщо у вас обмежений бюджет, то краще провести утеплення дерев’яного будинку за допомогою тирси, шлаку, керамзиту та інших ізоляторів природного походження.

Утеплюємо стеля своїми руками

1. Виробляємо обробку деревини антисептиками.

2. Укладаємо спеціальний пергамент на перекриття дерев’яного будинку.

3. Змішайте тирсу, воду й цемент до утворення густої консистенції.

4. отриманий розчин заливається на перекриття.

Як працювати з пензлем? Увага! Такий розчин створює дуже велике навантаження на перекриття і це головний недолік цього методу. Можливо, буде потрібно додаткове зміцнення вашої стелі. Таким чином, ми розглянули найбільш популярні способи для утеплення стелі. Всі вони мають свої особливості, але перевага все-таки надається сучасним методам.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам зробити ваш будинок теплим і затишним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: