Як провести водопровід у будинок?

Дуже багато людей, які вирішили обзавестися заміським будинком, роблять вибір на користь житла, повністю відбудованого «своїми руками», а не покупки готового варіанту. Воно і зрозуміло – адже тоді навіть самі незначні дрібниці можна вибрати по своєму смаку.

Позитивного багато, але не посперечаєшся з тим, що будівництво будинку з нуля – це процес набагато більш відповідальний і трудомісткий, ніж його купівля. Один з його серйозних етапів – проведення трубопроводу, який відповідатиме за постачання будинку водою і присутність у ньому всіх зручностей.

Як прокласти водопровід у будинок?

Проведення водопроводу при споруді будинку набагато легше, ніж проведення тих же робіт у вже відбудованому. Але і в тому і в іншому випадку можна отримати якісний результат, якщо діяти без зайвої метушні, впевнено і зі знанням справи.

Труби для водопроводу краще закопати глибше

Для початку необхідно визначити точки водопостачання в будинку. Коли ви будете бачити перед собою всі елементи, пов’язані з трубопроводом, можна приступати до розробки схеми прокладки труб. Справа це складна, тому краще довірити її професіоналам, так як повноцінна схема включає в себе безліч елементів, таких як гідроакумулятори, насосні станції, системи очищення води – це не просто малюнок переплетення труб під землею.

Далі варто визначитися з матеріалом, з якого виготовлені труби для водопостачання. Основних варіантів всього чотири – поліпропілен, мідь, металопластик і сталь, і всі варіанти слід уважно вивчити перед остаточним рішенням. Також необхідно визначитися діаметром труб, що також допоможе вам зробити майстер.

Яку воду краще використовувати?

Найлегшим способом вважається прокладка водопроводу від центральної магістралі, особливо, якщо відстань між об’єктами невелике. Для початку господарям будинку слід укласти обмова або отримати дозвіл на підключення до магістралі у безпосереднього власника, а як тільки всі документарні питання будуть вирішені, що зазвичай займає не більше кількох днів, можна буде приступати до робіт.

Варіанти буріння свердловин

Від свердловини варто проводити водопровід тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в її ізольованості від забруднення і замерзання. В іншому випадку можна отримати неприємний сюрприз у вигляді непридатною для пиття води або замерзлих труб в холодну пору року і, як наслідок, повна відсутність водопостачання.

Від колодязя провести воду в будинок теж не складно. Слід викопати глибоку траншею, щоб знизити ймовірність замерзання води в трубах, провести труби в підвал будинку і вже звідти розвести по приміщеннях.

Як підвищити тиск у водопроводі?

Іноді в системах водопроводу падає тиск, незалежно від того, як прокладені труби – від колодязя або центральної магістралі. В такому випадку господарям будинку слід придбати спеціальну систему підвищення тиску, яка буде стабілізувати і при необхідності підвищувати рівень тиску води в трубах, даючи вам можливість безперешкодно використовувати воду цілий рік.

Редакція bestfacts.com.ua радить всім відповідально підходити до облаштування цього важливого елемента житлового будинку, так як вода – це найважливіший елемент комфорту.