Як поліпшити пам’ять?

Ви теж заздрили в дитинстві тим, хто за лічені хвилини запам’ятовував довгі вірші, а в університеті – відповіді для іспиту? Було б здорово вміти швидко запам’ятовувати великі тексти для доповідей, чи не правда?

Кілька способів того, як тренувати пам’ять, ми пропонуємо в цій статті. Ви дізнаєтеся, як навчитися тренувати пам’ять і, отже, швидко запам’ятовувати необхідну кількість інформації. Крім того, ми розповімо, як тренувати увагу, так необхідне нам під час запам’ятовування.

Як тренувати пам’ять?

Бувають люди з воістину фотографічною пам’яттю: вони бачать текст – і немов фотографують його, а потім просто «зчитують» при необхідності. Це вираз хорошою зорової пам’яті. Також є пам’ять слухова і змішана. Детальніше про методи їх тренування ми поговоримо трохи нижче.

Вправи для пам’яті Тепер розглянемо основні правила тренування пам’яті.

  1. Асоціації. Необхідно тренуватися у вибудовуванні по пам’яті асоціативного ряду для різних слів. Так, попросіть кого-небудь з близьких прочитати наступні слова: курка — яйце, кінь — сіно, ножиці — різати, книга — вчити, метелик — муха, щітка — зуби, барабан — піонер, півень — кричати, корова — молоко, груша — компот, лампа — вечір. 2. жук — крісло, перо — вода, окуляри — помилка, дзвіночок — пам’ять, лійка — трамвай, гребінка — вітер, чоботи — котел, замок — мати, сірник — вівця, санчата — завод, риба — пожежа, сокира — кисіль. Потім попросіть прочитати лише перше слово кожної пари, друге постарайтеся записати самостійно. Пам'ять вимагає тренування

    Як бачите, спочатку йдуть слова з прямою закономірною асоціацією, запам’ятати їх не складає труднощів. Потім йдуть слова, які за змістом не пов’язані один з одним. Спочатку вам буде непросто запам’ятати їх, але з часом ви звикнете. Отже, після таких тренувань ви без праці зможете запам’ятовувати інформацію різного виду.

  2. Розвиток і закріплення зорового уяви. Попросіть кого-небудь вимовити вголос дію, коментує яку-небудь картинку. Наприклад, «кішка, лакающая молоко» або «дощ, льющий за вікном». Таких опис має бути 6-8 штук. Потім постарайтеся записати назви картин. Якщо ви згадайте 6 або більше картин, тренування пройшла благополучно.
  3. Тренування слуху. Попросіть, щоб вам перерахували приблизно десяток різних, не пов’язаних за змістом слів. Потім постарайтеся відтворити їх в початковій послідовності.
  4. Тренування в побуті. Щоб тренувати пам’ять, кожен раз при поході в магазин готуйте список необхідних продуктів. Потім, прочитавши його кілька разів уголос і про себе, залиште список будинку і вирушайте за покупками, положившиь на власну пам’ять.

Як тренувати зорову пам’ять?

Найвеселіше тренувати зорову пам’ять в грі. Для цього попросіть показати вам два практично ідентичних малюнка з невеликими відмінностями. Подивившись на них 30-40 секунд, постарайтеся запам’ятати. А потім записати по пам’яті їх відмінності.

З сірників або паличок потрібно викласти дві-три геометричні фігури. Через пару секунд фігури потрібно закрити аркушем паперу, а після постаратися відтворити ці фігури по пам’яті.

Тренування пам’яті Також дуже хорошим методом розвитку зорової пам’яті є заучування віршів. Потрібно переглядати текст вірша, але не промовляти вголос. Така вправа дуже просто, тому що виконувати його можна практично скрізь, не відволікаючи при цьому оточуючих і не привертаючи зайвої уваги.

Як поліпшити слухову пам’ять?

Наступне вправу можна виконувати де завгодно. Для тренування потрібно намагатися запам’ятати деталі розмови перехожих і оточуючих людей. Тривалість вправи повинна варіюватися від 15 хвилин до години.

Не дивлячись на говорящих людей, намагатися, лише чуючи голосу, співвіднести голосу з особами мовців. Оскільки голос є індивідуальною рисою кожної людини, вправа буде мати успіх. Щоб побачити результати, потрібно лише регулярно тренуватися протягом 10-15 хвилин.

Для тренування пам'яті потрібно розвивати півкулі мозку

В процесі запам’ятовування тієї чи іншої інформації важливу роль відіграє увага. Від того, наскільки добре ви вмієте зосереджувати увагу на необхідному предмет, залежить швидкість і якість запам’ятовування. З цієї причини увагу потрібно тренувати.

Як розвинути увагу?

Так, для тренування уваги необхідно на вдиху концентрувати увагу на якомусь обраному предметі. Через 3-5 секунд, затримавши подих, постаратися відтворити образ предмета у пам’яті. Потім, на видиху, відпустити образ. Через 3-5 повторень метод тренування необхідно змінити.

Концентрація уваги Можна вибрати на вулиці якогось перехожого і, «сфотографувавши» його образ, закрити очі. Потім постаратися уявити в уяві, як і куди продовжує йти людина. На самому початку вправу може не виходити, однак з часом ви навчитеся відтворювати картину, максимально наближену до реальної дійсності.

На думку редакції bestfacts.com.ua регулярно виконуючи запропоновані вправи, ви навчитеся швидко запам’ятовувати необхідні образи та інформацію. Через деякий час вам не складе труднощів запам’ятати довгий вірш або зображення, діаграми.