Як оформити маленьку вітальню?

Будь-яке приміщення невеликого розміру непросто обставити і декорувати так, щоб воно виглядало естетично і зберігало свою функціональність. Передпокої – не виняток, і при неправильному оформленні вони схильні перетворюватися в темні, захаращені «печери». Такого враження можна уникнути, якщо слідувати декільком простим правилам.

Колір в інтер’єрі передпокою

Для оформлення невеликого передпокою неприпустимо використовувати темні кольори, вони будуть візуально зменшувати його. Шпалери, меблі, килимки повинні бути обов’язково світлих відтінків. Використовувати яскраві, соковиті кольори – можна, але в якості акцентів, а за основу слід брати нейтральні тони.

Маленький передпокій потрібно витримати в світлих і нейтральних кольорах

Від великих візерунків і малюнка краще відмовитися, щоб приміщення здавалося ще тісніше. Однотонні шпалери або фарба будуть оптимальним вибором для оформлення стін.

Меблі для маленької передпокою

Меблі потрібно вибирати в залежності від того, наскільки передпокій вузька. Від антресолей, масивних шаф відмовитися потрібно в будь-якому випадку, тому що користуватися ними незручно, і вони будуть тільки захаращувати простір. Якщо ширина приміщення достатня, можна встановити неглибокий шафа-купе (можливо, кутовий) – так як його дверцята розсуваються, вони не будуть мішатися. Можна зробити такі шафи-купе на замовлення в Санкт-Петербурзі, Москві та інших великих містах Росії. У випадку, коли місця на шафа-купе немає, варто обійтися витонченої відкритою вішалкою. Якщо поставити галошницу, то невживана взуття перестане займати місце на підлозі. Багатофункціональна меблі начебто банкетки з ящиком для зберігання теж допоможе заощадити місце, і в ній зручно зберігати всякі потрібні дрібниці на зразок засобів для догляду за взуттям.

Дзеркала висять майже в кожній передпокою, але для маленьких кімнаток вони особливо важливі, оскільки за рахунок них простір здається більше. Повісити дзеркало треба на саму довгу стіну.

Освітлення передпокою

Світло грає ключову роль у сприйнятті передпокою. Маленька, тьмяна, миготлива лампочка не дозволить оцінити всіх дизайнерських вишукувань, так і користуватися дзеркалом не представиться можливим. Правильне, досить яскраве освітлення поєднує в собі верхній світильник і окрему підсвічування для дзеркала.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, передпокій дає перше враження про квартирі або будинку. Але навіть маленьку прихожу можна оформити так, щоб це враження було позитивним.