Як написати книгу?

Колись професія письменника була оповита таємницею. Зараз з’являється все більше матеріалів про те, як написати роман. Розглянемо деякі поради, які допоможуть почати.

При написанні роману треба пам’ятати, що читання – це рідко лінійний процес. Іноді читач відволікається в якомусь місці тексту на власні думки, іноді читає по діагоналі. Але на початку голів та їх кінцівки увагу звертають завжди. Тому початку і кінцівки повинні бути оброблені особливо ретельно. Вони повинні бути хльосткими, чіткими і абсолютно без зайвих слів.

Коли Ви пишіть, слід мати на увазі, що в романном тексті кожне слово має стояти на своєму місці. Якщо без слова або фрази можна обійтися, то без них обійтися. Все зайве має вирізатися в тексті нещадно. Рівень письменницької майстерності багато в чому визначається тим, скільки бур’янів з тексту прибирається і скільки там залишається. Всупереч розхожій стереотипу, письменництво – це не натхнення, а в набагато більшою мірою постійний щоденний труд і майже ювелірна ограновування тексту.

З чого ж почати писати книгу?

Якщо Ви ніколи не писали великих текстів, то простіше за все почати вчитися на досвіді інших. Для цього слід взяти з десяток близьких Вам за стилем і жанром романів і прочитати кожен по десятку разів, бо засвоєння будь-якої інформації дається тільки багаторазовим повторенням. В даному випадку мова йде про засвоєння романної структури, побудови діалогів, системи образів, мовної стилістики і так далі. Але навіть якщо Ви шанувальник Толстого і Достоєвського, сьогодні свідомість читаючої публіки вже інше – кліпова, нездатне сприймати великі пласти інформації і навіть занадто довгі речення. Тому і Вам доведеться писати по-іншому: яскраво, соковито, але кілька кінематографічно.

Письменник – це, в першу чергу, творець віртуальних світів, захоплюючих і цікавих. Сучасному автору треба витримати велику конкуренцію з телебаченням, комп’ютерними іграми, різноманітною відеопродукцією, тому світи повинні вийти дійсно живими, детально проробленими, «опуклими». В їх просторі читачеві повинно хотітися жити. Написати книгу легко — головне почати.

Левова частка успіху письменника залежить від того, наскільки правильно він обере свій жанр. Але тут треба враховувати, що той жанр, який Вам найбільше подобається читати, необов’язково буде тим, в якому Вам найкраще працювати.

І останнє в цій короткій статті – не бійтеся писати великі тексти. Існує думка, що написання роману – кращий спосіб саморозвитку. Долаючи перешкоди і розвиваючись разом з героями, письменник підвищує свою адаптивність до життя і виходить на новий рівень у всіх відносинах.

Редакція bestfacts.com.ua бажає своїм читачам творчих успіхів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: