Як допомогти алкоголіку?

Хронічний алкоголізм став буквально бичем останніх десятиліть. Від згубної пристрасті страждають, як правило, сам алкоголік і його сім’я, яка болісно шукає виходу із ситуації.

3 стадії алкоголізму

Хвороба не розвивається в один момент. Починається все з побутового пияцтва, а першу стадію можна ставити тоді, коли спиртне вживається регулярно і втрачається блювотний рефлекс при передозуванні. Другий симптом початку хвороби – це систематичні провали в пам’яті. Третій – відсутність відрази до алкоголю на другий день. Четвертий – збільшення кількості стерпного алкоголю, розширення індивідуальної норми.

На другій стадії людина п’є майже постійно, кількість випитого збільшується. Хворий усвідомлює свою залежність, але боротися з нею він майже не може. Як правило, в стані сп’яніння він досягає найбільшої працездатності. Провали в пам’яті стають все більш виразними, а на ранок після випивки відчувається потужне похмілля.

Вилікувати алкоголізм можна, особливо – вчасно розпізнавши його

На останній стадії хвороби може статися смерть алкоголіка. Найчастіше це трапляється внаслідок білої гарячки або серцевої недостатності. Якщо людина не вмирає, то він психологічно, фізично і соціально деградує.

Можна звертатися до цілителів?

Алкоголізм – серйозне захворювання, у результаті якого повністю змінюється особистість людини. До цілителів і ворожок-шептуньям тут звертатися, як правило, марно. Народна медицина теж практично не діє. Усілякі чудотворні ліки, які нібито допомагають зняти згубну залежність від алкоголю, – це блеф.

Вирішити кинути пити може тільки сам алкоголік, але без допомоги близьких йому не обійтися

Алкоголізм має психологічні, підсвідомі коріння. Найчастіше проблема пов’язана з неможливістю реалізувати свій потенціал або з глибокими особистими травмами. Тут важлива як допомога кваліфікованого нарколога, психіатра, психолога, так і правильне медикаментозне лікування, яке на перших порах допоможе знизити залежність від хімічних складових алкогольних напоїв.

Лікування алкоголізму в наркологічному диспансері

Маючи справу з алкоголізмом, варто враховувати, що в запущених випадках успішне лікування можливе тільки в медичних установах. При стаціонарної терапії пацієнт захищається від негативного впливу звичного оточення, що благотворно впливає на можливість вилікування. Найкраще довіряти життя і здоров’я справжнім професіоналам своєї справи. Приміром, наркологічна клініка Ренесанс – це місце, де працюють саме такі лікарі. Тут пацієнту нададуть висококваліфіковану допомогу на будь-якій стадії хвороби, виведуть із запою і допоможуть справитися з недугою назавжди.

На думку редакції bestfacts.com.ua особливо важливо, щоб близькі хворого алкоголізмом усвідомлювали, що хоча змусити почати лікуватися алкоголіка практично неможливо, але його лікування напряму залежить від підтримки оточуючих.