Що буде з табором «Артек»?

«Артек» — знакове місце для міжнародної туріндустрії в цілому і кожної радянської людини зокрема.

На старт літнього сезону 2014 в житті табору, який знаходиться в Криму, відбулися зміни. Півострів увійшов до складу Росії, але дитячий центр формально належав Україні. Не поставить під загрозу дитячому відпочинок? І що означає слово «Артек» для мільйонів дітей у всьому світі?

Хто будував «Артек»?

Рішення про будівництво було прийнято в 1924 році Зіновієм Соловйовим. Він був керівником російського відділення «Червоного Хреста» і задумав створити табір для дітей з туберкульозом. Морське повітря дуже корисний при легеневих захворюваннях. Перша зміна відбулась у 1925 році. Діти жили у наметах. Через два роки на території табору побудували невеликі фанерні будиночки, а перші зимові корпусу з’явилися лише в 30-ті роки. У цей же період «Артек» з медичного перекваліфікували в міжнародний дитячий центр.

Що означає слово «Артек»?

Табір названий на честь містечка, де він знаходиться. Там протікає річка з однойменною назвою. Що стосується самого слова «Артек», то існують різні версії його походження. У грецькій мові є кілька співзвучних іменників. Так називають перепелів, ведмедя і сорт хліба. Подібне слово є і в татарській мові, воно перекладається як особливий. Яке саме слово дало назву місця, не відомо. У таборі офіційно дотримуються версії з перепелами. Цьому присвячена пісня. До речі, спочатку дитячий центр називався «Табір в Артеку».

Пісні Артеку, 1939 р.

Де розташований «Артек»?

Міжнародний дитячий центр розташований на території республіки Крим у селищі Гурзуф. Це південний берег півострова. В 12 кілометрах знаходиться Ялта. Табір займає територію в 208 гектарів, він розтягнутий вздовж берега Чорного моря на 7 кілометрів.

Який табір крутіше «Артек» або «Орлятко»?

Однозначної відповіді на це питання немає і бути не може, адже про смаки не сперечаються. Обидва табори знаходяться на море, обидва мають багаті традиції. «Артек» — міжнародний табір «Орлятко» — всеросійський. У 2014 році «Артек» може втратити популярність у зв’язку з тим, що деякі батьки побояться відправляти дітей через територію України. У березні «Артек» відвідала делегація з «Орлятка». Керівники російського центру допомагатимуть своїм колегам під час перехідного періоду.

Табір, який поступається «Артеку» в СРСР - «Орлятко»

Скільки коштує путівка в табір «Артек»?

Ціни на путівки варіюються в залежності від зміни і від класифікації загону. Так, наприклад, вартість путівки в морські загони становить від 7500 до 16000 гривень, туристичні – від 7500 до 13000, кінематографічні від 9500 до 16000. Відповідно найближчим часом буде зроблений перерахунок цін на рублі. У таборі передбачені пільгові путівки для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.

Хто директор «Артеку»?

У березні 2014 року виконуючим обов’язки директора «Артека» призначений Ігор Лелі. Попередній керівник дитячого центру, який вступив на посаду в січні 2014, втік після референдуму в Криму. Шукати його не стали.

Як стати вожатим в «Артеку»?

До підбору персоналу в «Артеку» ставляться серйозно. Стати вожатим можуть тільки студенти педагогічних вузів або випускники Школи педагогічних працівників при таборі. Навчання там триває близько місяця. Кандидати повинні надати пакет документів, а так само медичну книжку.

Дитячий табір Артек

Що буде з «Артеком» після приєднання Криму до Росії?

У березні 2014 року влада Криму заявили про намір націоналізувати «Артек», який належав Україні. У Росії дали зрозуміти, що на цій території залишиться міжнародний дитячий табір. На його розвиток будуть виділяти гроші. Керівник Ради Федерації Росії запропонувала надати «Артеку» статус президентського дитячого центру.