Унікальний центр для панд, який допоможе їх врятувати

Велика біла панда – неофіційний символ Китаю і офіційний – Всесвітнього фонду дикої природи.

Панди - рідкісні й дуже милі тварини

Неможливо не посміхнутися, дивлячись на цих кумедних бамбукових ведмедів. А адже цих тюхтіїв-це залишилося так мало в світі! Вони можуть зникнути з лиця Землі. Люди вирубали ліси, зменшили площі бамбукових гаїв, а молоді пагони бамбука – це основна страва в меню ведмедиків.

Таких симпатичних ведмедиків у світі залишилося всього 1600

В умовах такого дефіциту їжі панди, і так не дуже відрізняються родючістю і сексуальною активністю, відмовляються розмножуватися. Політика китайського уряду по збереженню цього красивого виду тварин гідна поваги.

Реабілітаційний центр, лікарня для панд

У 2012 році на південному заході Китаю в провінції Сичуань, в місті Дуцзянянь з’явилася перша в світі лікарня для панд.

Лікарня складається із 7 відділів з різними функціями

Вона призначена для хворих і старих тварин, яким необхідно зручне житло і турбота. На площі 51 га можуть розміститися 40 панд.

Панди - страшні ледарі і любителі поспати

Загальний бюджет будівництва — 32,2 мільйона доларів, з них уряд Гонконгу виділив 19,9 мільйона доларів. Частина фінансування будівництва взяли на себе інвестори з Гонконгу.

Дитячий садок для панд

Чжан Хэминь, керівник Всекитайських центру з охорони і вивчення панд, сказав в інтерв’ю: «Лікарня — єдина в світі діагностичне та лікувальне установа для панд. Раніше, якщо панди хворіли, їх відвозили до лікарні для людей. Тепер же все по-іншому.» Раз в 10 років 70 фахівців лікарні проводять перепис цих тварин.

Всім малюкам потрібен сон

За даними Державного управління лісового господарства КНР, всього в світі налічується 1600 панд, хоча деякі науковці називають більш песимістичні цифри – 1200 особин. Ще триста проживають в різних зоопарках світу.

Дорослим пандам теж потрібні іграшки

Китайським вченим вдалося зробити важливий прорив у розмноження великих панд. Протягом останніх 20 років у неволі з’явилися на світ і зросли 315 панд. Зоологи сподіваються, що в майбутньому можна буде збільшити їх чисельність настільки, що стане можливим повернення панд в дику природу.

В центрі є шанс вижити навіть у найслабших

Заповідник «Волун»

Лікарня — не єдиний і не перший проект китайської влади, спрямований на збереження цих рідкісних і чарівних тварин. У 1963 році був створений заповідник «Волун». Тут для панд на площі 200 000 гектарів створили унікальні умови. Вологий і теплий клімат, сім видів бамбука – ведмедики розкошують.

У заповіднику ведмедів багато затишних місць

Через збільшення площі заповідника багато селяни втратили орних земель. Але це не стало для них проблемою. Поряд з держустановами понад 1100 сімей працюють у заповіднику, стежать за лісом, садять бамбук. За це вони отримують винагороду, а за землю, яку вони віддали під ліс, – орендну плату.

Панди відмінно лазять по деревах

Коли в 2008 році в царстві панд був землетрус, двоє ведмедиків загинуло, багато вольєрів було зруйновано. Ведмедики-флегматики були в такому шоці – вони навіть не могли зрушити з місця. Їх евакуювали на безпечну територію.

Для панд створені всі умови

Працівники Центру довгий час намагалися повернути ведмедиків в їх звичайний стан – вони часто розмовляли з ними, гладили їх, намагалися якось заспокоїти переляканих тварин.

Малюки люблять молоко

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що програма Китаю по збереженню чорно-білих ведмедів дасть свої результати і рекомендує почитати про незвичайних тварин, до яких сміливо можна віднести червоних панд.

Доброта і турбота може врятувати панд